Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsi vásár tapasztalatok?

Pendragon kérdése:

Bécsi vásár tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elég sok van és mind különböző helyen. Melyikre érdemes elmenni? Én a Rathausplatz-ra gondoltam, de hátha ismer vki olyat amit érdemes megnézni :) Autóval vagy vonattal érdemes elmenni? Lehet-e parkolni, fizetős vagy nem stb.
2011. nov. 8. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Tavaly kint voltam a Rathausplatz-in, egész jó a hangulata, bár csak ilyen népművészeti dolgokat árulnak, mint a mézeskalács, viasz figurák, kaják között max szendvics meg italnak forralt bor. Szóval az egész nekem, mint ruszki és román ócskapiacon nevelkedett embernek kicsit unalmas és mesterséges volt emiatt. Régen (és manapság is) azért alakultak a vásárok, piacok hogy az emberek olyan termékeket adjanak egymásnak ellenértékért cserébe, amire szükségük van. Ezeken a bécsi városokon azonban teljesen a 19. századi vásárok árukészletét utánozzák egy olyan korban, amikor ilyen termékekre egyáltalán nincs szüksége az embereknek.


Én a magyarországi, romániai, ukrajnai vásárokat preferálom, amik ugyanazt a célt szolgálják a mai korban, mint annó a középkorban és nem ilyen mesterséges céllal jöttek létre. A budapesti karácsonyi vásárra viszont szintén nem éri meg kimenni, a bécsi koppintása az egész. Ki van manapság tonna számra tükrös mézeskalács szíveket?


Én vonattal mentem ki, a Westbahnhof-ról könnyű eljutni oda metróval.


Kocsival be sem lehet menni Bécs belvárosába, csak valami speckó engedély megszerzése után, szóval kocsival úgy érdemes, hogy ahol beér Bécsbe az A4-es autópálya ott leparkolsz valami utcában vagy parkolóban ahol ingyenes a parkolás és onnan tömegközlekedés.

2011. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a bécsi karácsonyi vásárt. Sokan vannak, az tény, meg sok mindent nem szoktam ott venni. Igazából a hangulat miatt megyek ki, szép sötétedés után ott az a tér. Megiszok egy forralt bort, esetleg eszek valami édességet, de nem azért megy ki oda az ember, hogy ott vegye meg a karácsonyi ajándékot, vagy ott hülyére zabálja magát. Szóval szerintem, ami a célja, azt megkapja ott az ember: a hangulatot.

A kocsit valahol parkold le, és menj be tömegközlekedéssel a városba.

Nekem a schönbrunni is tetszik egyébként, ott esetleg össze tudod kötni a dolgot azzal, hogy sétálsz a kastély parkjában, és utána mész ki a vásárra. Szerintem megéri legalább 1-szer kimenni és megnézni.

2011. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!