Kezdőoldal » Utazás » Európa » Róma vagy Madrid? Hol jobb lakni?

Róma vagy Madrid? Hol jobb lakni?

Figyelt kérdés
Hol jobb az élet? Az időjárás? Az emberek? A fizetések? A lehetőségek?
2011. nov. 23. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindkét helyet igen jól ismerem, de most nagyon nagyon nehéz kérdést tettél fel...

aki erre megfelelő választ tud adni, annak megemelem a nemlétező kalapom.

Na nézzük: Ha Barcelónával kérdezted volna, tehát Roma vagy Barcelona, akkor egyértelmű Barcelónát mondanám-


Ha turistaként mennél, akkor egyértelmű Róma

turistaként Madrid nem nagy durranás, nagyon grandiózus meg szép, de Róma klasszabb.


Mindkét helyen tombol a válság, de ez egyik helyen sem érezhető...az árakon sem annyira..sztem

A lehetőségek kb azonosak

akkor lenne téma, ha pl Nápolyt vagy Madridot akarnád összehasonlítani..mert azt meg lehetne különböztetni..de így.

az időjárás is kb azonos, a nyár száraz meleg, de Madridban kevesebb az eső, de mégis a tél Madridban hidegebb, mint Rómában..(mert ott messze a tenger)

abból is láthatod, hogy pl madridban kevesebb a jellemzően mediterrán növény.


az emberek egyértelműen madridban kedvesebbek és segítőkészebbek

a spanyolok ezerszer jobb emberek, mint az olaszok ( nem akarom megbántani az olaszokat, de ez így van)


összességében talán Madrid élet szempontjából jobb hely, de a fizetések Rómában magasabbak


na ezekből láthatod, hogy a kérdésed nagyon nehéz

2011. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"...a spanyolok ezerszer jobb emberek, mint az olaszok..."


Én is voltam mindkét helyen (Barca - Róma) és nekem pont az ellentéte a tapasztalatom.

Lehet, hogy nem mézes-mázas az olasz, de a spanyol az majdnem hogy lenem köpött, csomószor átvert.

Barcáról annyit, hogy a fő turista úton a Ramblán a kurv@k kergették és meg akarták verni. Oldal utcákban húgyszag, stb.

2011. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Barca témához tudok bekotyogni (bocsi, tudom, off), nagyon "coolnak" tartja mindenki, de igazából ha nincsen sok pénzed, vagy nem vagy nagyon hippi, akkor elég kemény terep. Zsúfolt, nagy a könyöklés, és rohadt drága is. A lakáshelyzet kész katasztrófa ár-érték arány szempontjából, a megfizethetőbb lakások szobáinak többsége sokszor egy lichthofra néz... van, hogy az összes... A tengerparton kívül én mást nem tudnék előnyként felhozni mellette Madriddal szemben. Az meg, hogy katalánul beszélnek, minden, csak nem könnyítés egy külföldinek. Csomó állásnál nem igénylik ugyan, hogy beszéld, de ha meg sem érted, az már jelentős hátrány lehet - és hát olyan is van, hogy azt várnák, hogy _írni_ tudj rajta, na ott értelemszerűen csak a bennszülötteknek lehet esélyük. Ja, és amikor én voltam ott, október közepétől április végéig majdnem nonstop a mi novemberünknek megfelelő idő volt (hűvös-hideg, bár fagyot csak ritkán közelít; folyton esik vagy szemerkél valami takony az égből), bár azt mondják, van olyan év is, amikor meg simán rövidujjúban vagy legalábbis pulcsiban lehet egész télen flangálni.

Ja, és talán egy valóban hasznos észrevételt is tudok tenni: vendégmunkásból mindkét országban van bőven, de míg Olaszországot főleg a románok szeretik, Spanyolországban mellettük ott van a rengeteg spanyolajkú dél-amerikai is, akik kb. bármit elvállalnak... ezért nem-értelmiségi munkakörökben talán Olaszországban kisebb a verseny. Nem tudom, te mire pályázol.

2011. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!