Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretnék Finnországban...

Szeretnék Finnországban dolgozni pár hónapot vagy évet. Angolul jól beszélek, viszont finnül egyáltalán nem. Van így esélyem valamilyen munkára? Akármit elvállalok

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 14:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mivel ott mindenki beszél angolul, nem igazán számít ha nem tudsz finnül. Ha akármit elvállalsz akkor biztos találsz valami munkát ott.
2011. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Elso,haha.:) En itt elek, eloszor en se tudtam finnul,barmit elvallaltam volna, de semmit se kaptam...Finn nelkul nem fogsz boldogulni! Es most csak meg nehezebb, mert a politika is egyre bevandorlo ellenesebb,ahogy az emberek is,pont a minap olvastam egy cikket,arra kerdeztek ra, hogy a csaladok mennyire ertekelnek,ha kulfoldi lenne az orvosuk,ha fekete osztalytarsuk lenne a gyerekeiknek, vagy ha roman illetve mas kelet europai ,ha a szomszedjuk olyan lenne,hat lesulyto eredmenyek szulettek, meg en magam is megdobbentem.
2011. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Meg annyi,hogy az teny,hogy mindenki beszel angolul, de nagyon onerzetes nep, finn nelkul munkat nem fogsz kapni,max valami iszonyatos nagy mazlival es az is valami jo nagy alja munka lesz.
2011. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a többi skandináv országgal? Ott is ilyen nehéz munkát találni?
2011. nov. 29. 16:06
 5/23 anonim ***** válasza:
A valaszom: igen. A tobbi helyen meg mar tul sok a bevandorlo es igyekeznek toluk megszabadulni, az amugy nagyon liberalis Svedorszagban meglehetosen szelsoseges erok csaptak fel...ez a legjobb pelda ra szerintem.
2011. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
ha valami IT végzettséged van akkor esetleg lehetne esélyed, csak angollal nem fogsz munkát kapni. alapszinten kell beszélned finnül még a mosogatáshoz is.
2011. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
És te hogyan kaptál munkát? Először megtanultál finnül vagy sikerült csak angol tudással munkát szerezned? És mit dolgozol?
2011. nov. 29. 16:23
 8/23 anonim ***** válasza:
egyébként a férjem finn és most költözünk oda és már előre félek, mert ő is és sokan mások is mondták hogy a finnek nem szeretik a bevándorlókat. finnül már egy kicsit beszélek de még így is rettentő nehéz lesz :S
2011. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Utolso: Mar ott se, a ferjem IT teruleten dolgozik. 2 evig csak finnt tanultam,addig a ferjem tartott el, o finn. Aztan egyetemre mentem, ott csiszolodott meg jobban a nyelvtudasom, aztan alltam munkaba. En kivetelesen nem olyan ember vagyok,aki lebeszeli az embereket arrol,hogy kulfoldre jojjenek,mert szerintem tobb a lehetoseg. De ha megfogadsz egy jotanacsot nyelvtudas nelkul csak akkor gyere,ha mar tenyleg minden mind1,es bevallalod azt is,hogy csak kudarc fog erni,persze ki tudja lehet,hogy mazlid lesz. Amugy mivel foglalkozol? Es miert pont ide jonnel?
2011. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Egyebkent ahhoz kepest,hogy milyen liberalisnak vannak bealltiva,szerintem minden csak nem liberalis nep,en imadom oket,de szerintem total konzervativak,az mas kerdes,hogy a noket megbecsulik,meg kb tobb joguk van,mint a ferfiaknak,de a bevandorlokat nagyon mashogy kezelik,pedig eltem mar tobb helyen is. De ilyen szintu osszefogast en meg sehol se tapasztaltam,mintha mindenki ugyanazon a velemenyen lenne. Egyebkent szerintem kulsore is mindenki total ugyanolyan....Jo,persze van kivetel,de ha a 90% aki szembe jon veled az utcan az hasonlo,az kicsit ijeszto.
2011. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!