Kezdőoldal » Utazás » Európa » 17 évesen lehet menni au pairnek?

17 évesen lehet menni au pairnek?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és el szeretnék menni au pairnek külföldre. Ja és még egy kérdés. 1 évig mondjuk kimegyek Ausztriába, (most nagyon keveset tudok németül) utána már társalgási szinten menni fog a német nem?
2011. dec. 11. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

18 éves korodig tanköteles vagy.Addig nem is tudnál főállásban dolgozni..Ausztria is elég komolyan veszi a diák munkával járó törvényeket..

Még valamit.Minimális nyelvtudással senki nem fog au-pairként alkalmazni még 20 évesen sem.

2011. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én úgy tudtam 16 éves koromig vagyok tanköteles.. azt hiszem változtattak a szabályokon. nézz utána lehet igazam van, de utána nézek én is. én nem értek hozzá tényleg, de azért elmondom, hogy láttam olyat, hogy 18 évestől kerestek és azt mondták elég a "nagyon kicsi" német. hát nekem van azért valami német tapasztalatom. de tényleg csak nagyon alap dolgok.
2011. dec. 11. 22:03
 3/8 anonim válasza:
Felemelték 18ra az idén.. És a német nyelvtudás nem hátrány. Nem papír kell róla, csak mégis valahogy meg kell értetned magadat odakinn és amúgy is, nagyon lassan tanulnád a nyelvet, ha nincs meg a kellő előkészültség
2011. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
fiúkat nem nagyon szeretnek az emberek au pairnek.
2011. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Nem jól tudod.Volt róla szó,hogy lecsökkentik 16 évre a tankötelességet,de nem fogadták el..Jelenleg 18 éves korodig tanköteles vagy..Innentől kezdve a kérdésed tárgytalan..

2011. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nyári szünetben még kimehetsz estetleg. Az aupairség a legtöbb helyen nem minősül hivatalos, bejelentett munkának (nem adózól pl), és országa válogatja, hogy hány éves kortól lehet dolgozni. Ahogy előttem is írták a srácok kicsit hátrányban vannak ilyen téren, szívesebben alkalmaznak lányokat, de ez sem vasszabály, ismerek srácot, aki aupairként dolgozott.

Amúgy ennek az egésznek a lényege a nyelvtanulás, úgyhogy senki nem várja el, hogy perfekt legyél. És hogy mennyit fogsz fejlődni... hát ez úgy kb 100%-ban csak tőled függ. Csodát ne várj amúgy, ha nagyon alappal jössz ki, akkkor ez jóval nehezebben megy.

Egyébként én azt tanácsolom, hogy először érettségizz le, fejezd be a sulit, és azután gyere ki. Lehet, hogy megtetszik itt, és pl külföldön maradsz, vagy tanulsz tovább. De az érettségit nagyjából itt is mindenhol elvárják.

Sok sikert.


Egy aupair, Svájcból.

2011. dec. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 étoile et lune ***** válasza:
Vannak családok, akik megelégednek annyival, ha kézzel-lábbal és pár német szóval kommunikálsz velük, és a hónapok során fejlődsz, ha már beíratnak ugyebár nyelvtanfolyamra. Mindenesetre elég sok a kint élő magyar is, akik nem várják el a nyelvtudást.
2012. febr. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
úgy tudom idén vagy tavaly év végén ismét lecsökkentették 16 évre a tankötelességet egyébként általában 19 év től keresnek
2013. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!