Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha 2-en együtt megyünk angliáb...

Ha 2-en együtt megyünk angliába dolgozni, és abból egyikünk tud angolul kommunikálni, akkor milyen esélye van a másiknak munkát találni, aki nem tud?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte semmi. Mert ha jo vegzettsege lenne, akkor nem nagyon kellene keresni, vagyis mar itthonrol lehetne kuldozgetni, de ha valaki mas keres neki, akkor mar rossz csak a kepzettseg miatt. A nyelv miatt meg azert rossz, mert lehet pl. talal valami mosogato allast, de mit er vele? Helyette fog beszelni a fonokkel? Meg fel se veszik, amugy lassan mar Angliat is eleri az a "trend", hogy meg mosogatot is csak megfelelo vegzettseggel vesznek fel, holott szerintem pl. meg a pincereknel is nevetseges. Nem mondom, hogy barki meg tudja csinalni, de azert aki nagyon akarja,annak menni fog.:)
2011. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás nélkül már itt sem kapsz állást! Még a legalapabb munkáknál is elvárják azt, hogy azt amit mondanak azt megértsed!
2011. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kint dolgozom egy munkaközvetítő irodában.Tapasztalatból mondom,hogy hiába vagytok ketten,ha valamelyikőtök nem tud angolul az nem is kap melót.Ha van megfelelő állás,és az egyikőtöket felveszik,ő hiába mondja,hogy a partnere is menne,ő is ért a munkához,ez édeskevés..Sajnálkozva fogják mondani,hogy jelenleg csak 1 emberre van szükség(még akkor is ha több ember kell) Vagy simán megmondják,hogy sajnos a nyelvtudás hiánya miatt nem alkalmazzák..

De hazudnék ha azt mondanám,hogy nem volt rá példa,hogy olyan valaki is kapott állást aki egy szót sem tudott.Mert volt ilyen is.De ilyen általában akkor történik ha már egy ott dolgozó ajánlja be..Ilyenkor maga a cég kéri hogy X.Y nevű egyént alkalmazzuk,nem baj ha nem tud angolul..

Ha van ilyen ismerősöd,akkor akár lehet is munkája annak aki nem tud egy szót sem..

2011. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég egybehangzó mindegyik. Én is tudtam ezekről, csak biztosra akartam menni. Kellemes Ünnepeket!
2011. dec. 23. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen valóban nehéz, ha nem beszél vk angolul, de vannak sikertörténetek is.

Mellesleg 1-2 hónap intenzív angol tanulással egy jó alap szintet el lehet érni, amivel mosogatást vagy hasonlót már azért be lehet vállalni. És ha ketten kijöttök, egyikőtök dolgozik, a másik tud angolozni... és közben állást keresni.

2011. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán találhat munkát, de lehet, hogy nem azonnal.
2012. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!