Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élet Nagy-Britanniában!...

Élet Nagy-Britanniában! Milyen? Akinek itthonról bejött a brit stílus az kint megtalálta amit keresett? (Tudom ez így elég tág, lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha minden jól megy, végzős félévemet kezdem az egyetemen, aztán pár hónap gyűjtögetés után nagy vágyamat teljesítve szeretnék kimenni Angliába dolgozni/élni/világot látni. Egyszerűen engem valami hihetetlenül vonz az egész brit kultúra, a helyek, az ország. Elég sok témát elolvastam már itt ezzel kapcsolatban, s nagyon sokan baromi hasznos tanácsokat adtok utazás-szállás-munkalehetőség témákban, így ezekkel kapcsolatban már nem is kérdeznék fölöslegesen.

Engem ami tényleg érdekel az maga az élet odakint. Olyanoktól kérdezném, akik nem feltétlenül azért mentek ki, hogy majd ott ők hülyére keresik magukat, hanem egyszerűen megéljenek abból amit keresnek, és éljék a saját kis életüket, hogy megtalálták azt amit kerestek? Bejöttek a számításaik? Mégis milyen a konkrét élet a munkaidőn kívül? Sportolásra vannak lehetőségek akár ilyen kispályás szervezett futballbajnokságokban? (A foci szerves része az életemnek hobbi szinten)

Kicsit hülyén hangozhat, de az egyik kedvenc tv show-m is az X-Factor UK! :D Előtte soha nem néztem ilyen reality/tehetség kutató showkat, de ez baromira megfogott, az egésznek a körítése, hangulata.

Tehát baromira bejön nekem az egész brit feeling. Mindenképpen próbára tenném majd a szerencsémet odakint. Munkával úgy érzem nincs bajom, sosem volt büdös számomra a keményebb meló sem.

Ezért lennék kíváncsi az élet tapasztalataitokra, szeretem olvasgatni őket! :)



2011. dec. 27. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

hááát, 2évig voltam angliában és skóciában, nekem nem jött be. Amíg magam lehettem (barátokkal kirándulás,utazgatás) az nagyon jó volt,de az emberek, a stílusnekemnemtetszett.Nem éreztem jólmagam. Az USA-tóljobban féltem, ott mégis jobb volt mint angliában.

De neked kell meg tapasztalni

2011. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én imádom Angliát, de eddig csak kétszer voltam "nyaralni" ott. Nővérem elvből utálta, kézzel-lábbal tiltakozott ellene. Egyszer átutazóban volt egy napot. Aztán visszament "nyaralás" címén. Múlt nyáron kiment 1-2 hónapra dolgozni, de azóta is ott van. Ha neki megtetszett, akkor a brit kultúrát szeretőknek is tetszhet, de nagyon nagy elvárások esetén biztos lehet csalódni.
2011. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
79%
4 ev Anglia es 2 ev Eszak Irorszag. Jomagamnek eleite bejott, de aztan rajottem hogy soha nem leszek Angol es nem tudtam beilleszkedni. Uresek az angolok es amikor megunod a kornyek szepsegeit akkor nagy budos szurkeseg var. Ugy mentem mar oda hogy kifogastalanul beszeltem a nyelvet, de meg igy sem voltam "egyenerteku" egy angollal. Tehat ok sem fogadnak el csak ugy "hipsz-hopsz". Az elet es a penz. Soha nem tudtam annyit keresni hogy ne tudtam volna elkolteni es egyszer sem volt anyagi gondom. Nekem spec bejotta kaja. Azota is ugyanazokat turom, fuggetlenul hogy nem vagok ott. :) A nok: hulladek az osszes. talan nem az osszes, de fix hogy soha nem voltam a jo idoben a jo helyen hogy megismerjek egy normalisat. :) Sok sikert a dontesben. Inkabb menj Norvegiaba. Jobb az elet es az emberek 100% kedvesebbek. Bar ott meg lehet hogy en voltam szerencses. Osszefoglalva: Meg kell elned. Menj es meglatod´es lehet hogy teljesen mast fogsz latni, mert nem vagyunk egyformak es mindenki mashogy eli meg. Sok sikert
2011. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó azért több ember szemszögéből is "meghallgatni" a dolgokat, főleg ha azok saját tapasztalaton alapszanak! :)

S valóban embere válogatja a dolgot, s addig nekem sem fog változni a véleményem amíg saját bőrömön nem tapasztalhatom meg az ottani életet. Nagy vágyam ez nekem, s mindent el fogok követni, hogy minél hamarabb be is teljesedjen, aztán majd eldől. Hogy csalódnék? Azt nem tudom, ahhoz az kéne, hogy elvárásaim legyenek, de nekem nem konkrét elvárásaim vannak, egyszerűen meg akarom tapasztalni.

Fiatal vagyok még, (remélem) sok dolog vár még rám az életben! :)

2011. dec. 28. 23:08
 5/5 anonim válasza:

Én kb úgy érzek, mint te :)

4 éve élek Londonban és imádom.

Nem a munkának élek, sok a szabadidőm, imádok menni erre-arra és sétálgatni.

Nagyon szeretem az itteni életet, a légkört, az embereket, minden vágyam, hogy majd letegyem az angol állampolgárságot is.

2012. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!