Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudtok olyan országot ahol...

Tudtok olyan országot ahol hideg, havas hegyvidék van és magyarul is beszélnek? Leginkább Európában.

Figyelt kérdés
Pár év múlva, ha majd lesz elég pénzem elszeretnék utazni valahova ahol nagyon havas a táj, leginkább a hegyeknél.Igazából Finnországba szeretnék a legjobban.Segitenétek választani?

2012. jan. 12. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért beszélnének finnországban magyarul?
2012. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Finnorszagban elek, en itt meg emberrel nem talalkoztam,aki beszel magyarul.:D Sot ok nincsenek elragadtatva a nyelvi rokonsagtol,es sokan nem is tudnak rola, ennyit errol.:) Legalabbis itt minden 2. ember akinek szoba hoztam (ertelmiseg) max annyit mondott "ok", vagy ,hogy "tenyleg?" Otthon meg mar az oviban is errol diskuralnak,legalabbis tobb embertol hallottam,hogy igen,meg mennyire jo,vagy"nem,az nincs ugy",de volt valami velemenye...Mondjuk mas kerdes,hogy nyelveszeti tenyeket akarnak megcafolni laikusok...ez ilyen magyar mentalitas. A finn nyelv a magyarhoz max annyiban hasonlit, hogy "ragaszto" nyelv, egy szot se ertenek meg magyarul,ahogy mi se finnul. Az ofinn nyelv hasonlitott az omagyarra,de az omagyart mar mi se ertjuk meg,nem hogy a finnek,es ez forditva is igaz. Egyebkent a hegyeket honnan szedted? Engem pont az irrital,hogy itt csak tavakat latok,meg minden olyan "lapos",mig otthon a mi kis falucskankat hegyek vettek korul, itt en meg 1db olyan "igazi" hegyet nem lattam,pedig sokat kirandulunk.
2012. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mondjuk ho az van,jelenleg is terdig allunk a hoban,es ez valoszinuleg csak fokozdni fog,es meg marciusban is terdig fogunk allni a hoban.
2012. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Székelyföld. Van bőven hideg, havas hegyvidék, rengeteg felvonós modern sípálya, magyarul beszélnek és közel is van.
2012. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
90%
Én is SZékelyföldet ajánlom, mert én már voltam.Nézelődj Hargita megyében vagy Brassót(Poiana Brasov) is ajánlom, ide ténleg érdemes elnézni, de azt nem tudom neked megmondani hogy magyarul beszélnek-e, mert én románul beszéltem ott.
2012. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Ma 18:45: nekem a húgom "finnmániás", és el is kezdett tanulni finnül / aztán sajnos abbahagyta anyagi okok miatt / mert tervei közt szerepelt, hogy egyszer kiköltözik oda egy időre dolgozni...De ahogy olvastam már mástól is, hogy annyira azért nem lehet egy szuper hely?

Egyébként hozzánk magyarokhoz inkább a törökök állnak közelebb, újabb kutatások szerint, a finnugorokhoz nem sok közünk van...

A Kérdezőnek: én is inkább Erdélybe mennék, nagyon szép a táj és magyarok is élnek ott.

2012. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Koszonom,hogy lepontoztatok,csak azert mert leirtam az igazsagot,amik tenyek. Bar az itt levo szellemi szinvonal miatt ez nem bant,sot orulok,mert minel jobban lepontoznak,annal inkabb az igazamat tamasztjak ala.:)


Mit ertesz az alatt,hogy "nem lehet egy szuper hely"? Ha azert nem,mert nem beszelnek magyarul,akkor Magyarorszagon, Szlovkia,Romania es Szerbia egyes reszein kivul nincs szuper hely a vilagon. Ha a ho miatt, akkor Eszak-Nemetorszag,Skandinavia,Kanada,es gyakorlatilag szinte az osszes fejlett joleti allam nem szuper hely. Ott van meg Anglia,na az meg az eso miatt nem. En nem rajongom Finnorszagert, de most mar keso banat,mert itt kotottem ki.:D Ha van kerdesed,akkor irj.

2012. jan. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent en eltem par honapot Erdelyben,es azt tudom mondani,soha az eletben nem lattam meg olyan gyonyoru tajat,pedig a fel vilagot bejartam mar,nalam Romania a topp 1(!), amit sose gondoltam volna, mielott meg nem lattam! Viszont en hatalmasat csalodtam,mert bar elsore tenyleg mintha "mas" magyarokkal talalkoznal,kedvesebbnek,vendegszeretobbnek tunnek, egy ido utan rajossz,hogy mint az otthoniak,ha nem rosszabbak. A romanok pl. Bukarestben tudnak normalisak is lenni,Erdelyben a magyarok magas letszama miatt viszont iszonyatosan idegengyulolok.
2012. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!