Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban szeretnék dolgozni...

Londonban szeretnék dolgozni egy évig! Szerintetek van rá esélyem?

Figyelt kérdés

Egyetem előtt mindenképpen szeretnék egy évet eltölteni Angliában-(elsődleges célpont London)-nyelvtanulás érdekében. Jelenlegi angol tudásom B2 es szintű de beszélni viszonylag jól tudok.( nem anyanyelvi szintre gondolok, de elég jól meg tudom magam értetni) azoknak a tapasztalatát kérném akik kinn élnek vagy ugyanilyen szituációban volt részük! A lényeg az lenne hogy legyen egy melóm(mosogatás, vagy vmi olyan amihez nem kell képzettség). Lehetséges, hogy ezzel tudnék keresni annyi pénzt hogy magamat el tudjam tartani + a lakbért fizetni.( itthhonról tudnék kivinni kb 1000 fontot)

Ti láttok erre esélyt?


2012. jan. 15. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alap munkákkal, annyit tudsz keresni hogy magadat eltartsad, de félretenni nem igazán fogsz tudni.
2012. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak a nyelvtanulás érdekel, akkor minden esély megvan, de félretenni nem fogsz tudni.
2012. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És esélyem van hogy szerezzek munkát? Amúgy köszi a válaszokat, ti kinn éltek amúgy?
2012. jan. 15. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én Londonban élek, van esélyed a munkára, ha szerencséd van, akkor pár hét alatt találsz melót. De amint már írtam, az ilyen alap munkák minimálbért fizetnek, abból pedig félretenni csak nagyon nehezen lehet. (Ha heti 40 órát dolgozol és 6.08 bruttó az órabéred, akkor havi nettó 800 font körül keresel, de mivel drága a lakhatás, közlekedés, meg azért élni is kell, így nem marad sok pénzed. Legalábbis én nem jönnék ki minimálbérből.)
2012. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért nem tud senki spórolni, mert senki nem fogadja meg a tanácsom. Én mindig live-in melókat csináltam, mosogattam, takarítottam. A hotelben/pubban laktam, kajám volt, így a fizuból alig költöttem valamire, mert még bérlet sem kellett. Magyarokkal nem érintkeztem, csupa angol vett körül. Forintra átváltva megvolt 7 számjegy fél év alatt, és költöttem is, haza is küldtem. Viszont hiába mondtam bárkinek, aki előtte ezt sosem próbálta, nem is érdekelte. Akikkel én találkoztam így, azok viszont csak "live-in"elnek. Kb. olyan, mintha hajóznál, ott sincs se kaja költség, se lakbér.
2012. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én nem rég jutottam ki, hálisten haveroktól nagy segítséget kaptam plusz nem egyedül bérelek lakást.

Ha egyedül mész mindenképpen azt javaslom hogy kerüld Londont.

Iszonyat drága.

Inkább célozd meg northamptont vagy nottinghamet... valamelyik nem túl nagy várost, pénzügyileg jobban jársz.

Londonban minden drága, ott a minimálbérből nem élsz meg, míg "vidéken" félre tudsz tenni havonta.

2012. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Látod, havonta félre tudsz tenni albi mellett. Én hetente 150-200 fontot meg tudtam spórolni.
2012. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

@MODERN1991

és a kissebb városokban is lesz esélyem munkát találni? Ha igen akkor hogy lehet elképzelni a meló szerzést? munkaközvetítő? Köszi a válaszokat!

2012. jan. 16. 19:52
 9/11 anonim válasza:

Olyasmi, odamész és meg kell adni személyes adatokat (van teszt hogy mennyire jó vagy angolból, de egyébként nem nehéz(kérdésre kell válaszolni ált.)) és ha van munka hívnak.

Engem és még 2 haveromat(velük mentem) másnap hívtak hogy mehetünk éjszaka dolgozni egy gyárban(nekem meg pont kapóra jött mert előtte is éjszaka dolgoztam)

2012. jan. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én Skóciát ajánlanám neked London helyett, mert itt a legjobb a gazdasági helyzet. Itt támogatás is van évente ha tovább szeretnél tanulni, akár nyelvet is, 200 fontos évi creditben, amit arra a tanfolyamra költesz amire akarsz (fent van a honlapjukon). Persze dolgozni emellett is kell, de a sulit legalább nem kell fizetni. itt olvashatsz többet: www.ilascotland.org.uk

Itt a lakások bérlése is olcsóbb mint londonban, és a közbiztonság is jobb. Remélem tudtam segíteni

2012. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!