Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi munka, vagy tovább...

Jules10 kérdése:

Külföldi munka, vagy tovább tanulás?

Figyelt kérdés
Óriási dilemmában vagyok, az elmúlt héten kaptam egy ajánlatot a munkahelyemen (ami egy nagy multinacionális cég) az egyik igazgatótól személyesen, hogy ha gondolom folytathatom tovább a karrierem Angliában. Kapok ajánlólevelet és segítenek amiben csak tudnak. Viszont, van folyamatban egy főiskolai képzésem (még csak az első félév van meg, viszont már 2x halasztottam azért, mert képtelen voltam kifizetni a tandíjat.). Ez egy olyan alkalom, ami vissza nem térő, de ha kimegyek, akkor ezt a fősulit már biztosan nem tudom folytatni. A másik esetben, ha maradok, de utána megint nem tudom kifizetni a tandíjat (az anyagi helyzetem nem kifejezetten rózsás, kölcsönt, vagy hitelt kellene felvennem, hogy be tudjam fizetni most is), akkor meg azért fogok hülyét kapni. Ja, és mindezt van 1-2 napom eldönteni. Adjatok tanácsot legyetek szívesek!
2012. jan. 16. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kimennék a helyedben. Végülis a főiskolában azért tanul az ember, hogy végül ilyen ajánlatokat kapjon és ilyen munkákat (most lényegtelen, hogy külföldön vagy itthon). Neked ez megadatott többévnyi tanulás nélkül is. Ráadásul gondolom nem készülsz meghalni jövőre, úgyhogy diplomát még rengeteg időd lesz szerezni, az ilyen ajánlatok viszont nem jönnek minden nap.
2012. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj ki! Tényleg azért tanul tovább az ember, hogy kapjon egy ilyen vagy ehhez hasonló lehetőséget!

És ha visszajösz majd valamikor, akkor is tanulhatsz még, sokkal több tapasztalattal könnyebben is fog menni a suli és valószínűleg a pénzzel sem lesz gond.


Amúgy mit tanulsz?

2012. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nehéz dilemma.

Ha valami bölcsésszak, akkor nyugodtan hagyhatod. Eiszont egy komoly BME műszaki szakot már nem kéne hagyni.

Van leehőség később befejezni/újrafelvételizni és onann folytatni, ahol eddig volt?

2012. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Anglia. egyértelmű.
2012. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Történelem szakos vagyok (voltam), de abszolút nem vág bele a mostani munkahelyi profilomba. Amikor elkezdtem a sulit, akkor még 50-50% volt, hogy mit akarok csinálni (meg akkor még kicsit jobbak voltak a lehetőségek is. aki néz TV-t és olvas újságot, illetve itt él ebben az országban tudja, hogy miről beszélek...), most már viszont tudom merre akarok tovább menni. Csak azért mondok le róla nehezebben, mert már nem először vagyok kénytelen félbehagyni főiskolát és irgalmatlan összegeket öltem bele eddig is (mindig magamnak fizettem, soha nem fértem bele az állami kvótába, és a családom sem tudott segíteni, igaz nem is hagytam volna). A legközelebbi kezdésnél nemzetközi jogot tanulok majd (vagy valami hasonlót), az sokkal jobban illik a jelenlegi munkámhoz, illetve a folytatáshoz... Köszönöm a tanácsokat, megfogadom! (most már "csak" a kiutazási költségeket kell előteremtenem... :D )
2012. jan. 16. 16:32
 6/6 anonim válasza:
Megértem a dilemmád (bár hozzáteszem, én nem voltam - sajna - még ilyen helyzetben). Szerencsédre csupa értelmes ember válaszolt. :) Jó, hogy ilyen emberek is vannak a gyakorikérdéseken. Ha töri szakos vagy, az mindenképp felejtős, ahogy más is írta, egy komolyabb végzettség még gondolkodóba ejthetne - de ez...ha csak nem akarsz tanárkodni, egyedül papírnak lesz jó, és egy hozzá apszolút nem kompetens melóhoz lesz ugródeszka. Márpedig pont olyanhoz lenne ugródeszka, amit már amúgy is csinálsz. Max. akkor lenne értelme befejezni, ha közölnék, hogy kell a diploma (bármilyen), ha a továbbiakban is a cégnél akarsz tevékenykedni. Megmondom, mi várna rád: egy fix. havi bruttó kétszázezer (amivel hazánkfiait, köztük engem, már kapásból űberelnél), és ha ennyi neked elég ebben a bizonytalan világban, úgy maradj. Ott viszont ennél jóval többet kapsz. Lehet, hogy vissza sem térsz, és ha igen, már lesz egy saját lakásra/házravalód. És röhögve szerzel angol nyelven egy diplomát. A munkakedved biztosan megvan, és a becsületes munkaerőt mindenhol szeretik. Nem lesz egy leányálom, pláne az elején, de jó személyiséggel megleszel. Sok sikert!
2012. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!