Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi munka és tanulás?

Olaszországi munka és tanulás?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.-es vagyok, és érettségi után OKJ pincér szakot szeretném elvégezni. Szerintetek ha 2 évet kint dolgoznék, milyen szinten tudnék megtanulni olaszul? Igen tudom nyilván "jól megtanulnék", de szerintetek annyira, hogy utána ha szeretnék akkor kint is tudjak maradni élni? Vagy ahhoz több idő kéne? Előre is köszi a válaszokat.
2010. jún. 1. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Ismerek egy osztrák lányt, aki összejött egy olasz pasival. A lány egy év alatt gyakorlatilag anyanyelvi szinten megtanulta a nyelvet, igaz, Ő rettentő mód motivált volt... :)
2010. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) hát azért én is elég "motivált" vagyok :P lassan már az összes filmemet olaszul nézem és szinte mindent vágok xD
2010. jún. 2. 07:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy hogy állsz hozzá, illetve milyen helyre kerülsz. Ha olyan helyre mész, ahol kb csak turisták fordulnak meg, azok közül meg mindenki csak angolul és németül hajlandó megszólalni, illetve a konyhában zömében magyarok dolgoznak, akkor valószínű nem sok ragad rád. Ha a szakmai olaszt tudod, illetve még valamilyen nyelven (a turisták kedvéért) beszélsz, a munkatársaid is legalább 90%-ban olaszok, akkor elég jó esélyed van arra, hogy hamar beletanulj, pláne ha alapod is van hozzá. Ez csak elszántság és nyitottság kérdése. Ha nagyon akarod, akkor két év alatt simán megtanulsz olaszul, úgy hogy elboldogulj az életben azután!
2010. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát igen tudom. azért sokat kell tanulni ja :S köszi amúgy a választ :)
2010. jún. 2. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!