Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában van lehetőség...

Angliában van lehetőség letenni a középfokú nyelvvizsgát? (angolból)

Figyelt kérdés

Március 3-án megyek nyelvvizsgázni, ezt követően pedig megyek ki Angliába. Ha esetleg nem sikerülne a nyelvvizsgám itthon, akkor megpróbálkozhatok vele kint is? Vagy haza kell jönnöm azért, újra megírjam?

(Ahhoz kell, hogy kiadják a diplomámat)

Előre is köszönöm.


2012. jan. 16. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
itt is lehet nyelvvizsgázni, csak valószínüleg otthon el kell azt fogadtatni a megfelelő hatóságokkal.
2012. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En Angliaban csinaltam a Cambridge Univ. Proficiency in English vizsgajat es miutan eljottem Londonbol es mondtam, hogy hol tanultam, a kutya nem akarta megnezni a papirt, vagy annak honositott forditasat. Ha szoroznek a helyen es kernek honositott papirt, akkor gaz, de en a legtobb helyen azt tapasztaltam, hogy eleg volt allitanom, hogy van vizsgam (a beszelgetes soran ugyis kiderult, hogy megy az angol), aki viszont latni akarta a papirt, annak megmutattam a Cambridge certificate masolatat es eleg volt. Szerintem helytol fugg, mennyire szigoruak a kovetelmenyek, de vicces lenne, ha tobbre tartananak egy magyarorszagi nyelvvizsgat, mint egy angliai-t, nem?
2012. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Meló helyen tuti elfogadnák, meg ahogy te is írtad, úgy is kiderül a beszélgetésből, hogy mennyire tudok angolul.

Viszont nekem most azért lenne rá szükségem, hogy az egyetem kiadja a diplomámat. (Ehhez államilag elismert nyelvvizsga kell. Nem tudom, hogy ha Angliában teszem le, akkor azt nálunk elfogadják e.. )

2012. jan. 17. 08:49
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ehhez államilag elismert nyelvvizsga kell. Nem tudom, hogy ha Angliában teszem le, akkor azt nálunk elfogadják e."


Írtam már, hogy több mint valószínű, hogy amit itt kinn csinálsz nyelvvizsgát, azt otthon honosítani kell.

2012. jan. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A több, mint valószínű nálam azt jelenti, hogy nem biztos... tehát konkrétan Te sem tudod, csak tippeltél..
2012. jan. 17. 12:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy. Tuti honositani kell, mert Magyarorszagon csak az lehet allamilag elismert, amit otthon csinalsz (akkreditalt nyelvvizsgakozpontban, vagy ha mashol, honosittatod).


Ez csak most jutott eszedbe, hogy a diplomahoz nyelvvizsga kell? Es ha mar szenvedtel az egyetemen minimum 5 evet, akkor miert akarsz egy masik orszagba menni, ahol mindenki kb tojni fog a diplomadra, ha melot keresel, m az tuti, h nem fognak a szakmadban alkalmazni (mert ugye ha ugy allsz neki a nyelvvizsganak, h lehet nem sikerul, a kozepfoku (!), akkor nem lehet valami nagy a nyelvtudasod). Azert sok sikert! (es meg annyit, hogy szerintem olcsobb az, ha hazautazol, s otthon csinalod meg, meg kevesebb ido is...)

2012. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3,5 fél év volt az egyetem. (ebben a csodálatos rendszerben már nem 5 év)

Nem dolgozni szeretnék ki menni, hanem au-pairnek, nyelvevet tanulni. (ezért kérdeztem, h ha itthon nem sikerül, akkor ott kint letehetem-e)

De ha dolgozni mennék, még akkor is nagyobb eséllyel találnék kint munkát mint itthon (sajnos)

1 év múlva jönnék haza, és tanulok tovább. (ha még lesz hol..)

2012. jan. 20. 09:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Az au-pair-kedes nem munka? :D Azert is penzt kapsz. Jo otlet, de akkor ha tenyleg csak egy evre akarsz jonni, ha nem sikerulne a nyelvvizsgad, inkabb csinald meg, amikor hazamesz, egy ev utan. Sokkal magabiztosabb leszel angolbol, es emiatt konnyebben fog menni. Szerintem. Tovabba ugyis mindegy, hogy az emlitett egy ev alatt mikor csinalnad, hiszen ugysem szandekozol vele munkat vallalni, meg tuvabbtanulni azido alatt...
2012. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, viszont megnyugodnék ha már nálam lenne a papír meg a diploma. :) Legalább azon nem kellene idegeskedni.
2012. jan. 21. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!