Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Szlovénia? És...

Milyen hely Szlovénia? És Gorizia?

Figyelt kérdés
Képek alapján Szlovénia gyönyörű országnak tűnik. Nagyon drága Magyarországhoz képest? Elég kicsi, egy hét alatt be lehet járni a főbb helyeket? Át lehet ruccanni Goriziába (Olaszország)? Egy hét alatt mennyibe fájna ez egy 3 fős társaságnak, ha mindenből a lehető leggazdagoságosabbakat néznénk? És azt olvastam, hogy Szlovénia a Balkán része (legalábbis Dél-Szlovénia), tehát lehet ebben az országban találkozni az igazi, utánozhatatlan balkáni népzenével? Illetve a szlovénok is olyanok, mint a délebbi szlávok?
2012. jan. 16. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szlovénok már elég messze állnak a balkáni népektől,Ny-Európához inkább közelebb állnak.

Egy hét alatt sok mindent be lehet járni.

Tengerpart, Ljubljana, Postojna, Bled, Predjamski Grad, Bohinj-i tó és környéke,

Ha meg át akartok menni Olaszországba, akkor már inkább Sezana, és akkor ott van a közelben Trieszt,Miramare meg Duino.. (meg a Grotta Gigante)

Goriziában átmenet nem sok érdekességet láttam.

2012. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én dél-Szlovéniában élek és itt tutira nincs balkáni népzene :D
2012. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én meg észak-keleten élek és felénk sincs semmi ilyen:)

Magyarországhoz képest amúgy átlagban a szolgáltatások dupla árúak, viszont élelmiszerben nagyon hasonló árak vannak, mint Magyarországon.

Szállást apartmanban vagy hostelben érdemes foglalni, mondjuk ez utóbbi eléggé puritán, de legalább nem túl drága.

2012. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!