Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország/Spanyolország?...

Olaszország/Spanyolország? Kultúra, városok/természet szépsége, nyelv, gasztronómia, emberek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Olaszország: (SAJÁT véleményem)


Kultúra: Nos erről nem tudok sokat, de biztosan jó.



Városok: Itt ajánlom figyelmedbe Trieszt-et. (nem tudom, hogy hogyan írják) Van ott egy vár amit érdemes megnézni. A vár egyik részéről szép kilátás nyílik a városra, illetve HA JÓL EMLÉKSZEM volt a várban egy kávézó is. Ezen kívül: A város szép és tiszta. Van Trieszt-ben egy hatalmas tér, ami tényleg szép, és ott egy pizzeria. Szólok előre vigyázz, hogy milyen étterembe ülsz be. Mi beültünk a a téren egy étterembe, és persze hát, mindenáron meg akartuk kóstolni az OLASZ pizzát. A pizza KOMOLY CSALÓDÁS VOLT!!! Csak a tésztája hajszálvékony, meg egy kicsivel jobban fűszerezik ennyi. A fagyi azt talán 4-esre értékelem az 5-ből.


A Természet szépségére annyit mondok, hogy tökéletes. A vár közelében szép fasorok, erdők, és egy játszótér.


Nyelv: az olaszok nyelve igazán nyelvtörő.


Gasztronómia: Nem tudom, hogy mi az.


Emberek: A városokban több a kis robogós mint az autós, viszont dudálnak folyamatosan. Mondjuk meg kell hagyni, Trieszt-ben elég kis utcák vannak úgyhogy lehet érteni, hogy az emberek miért robogóval járnak. Egyébként 1-2 ember egy BUNKÓ!!! Az étteremhez kötném az alábbit: Jött egy 60 év körüli pincér, és az étlapokat NEM IDEADTA, hanem 1,5m-es távolságról ODA DOBTA nekünk. Kinyitjük az étlapot és nem telt el 1-2 másodperc de a pincér vörös fejjel ott állt az asztal mellett és kérte, hogy adjuk le a rendelést. Türelmetlen volt, de mi még egy kis időt kértünk. Leadtuk a rendelést. a pincér PATTOGVA tiszta idegesen vörös fejjel hozza ki a kajákat és úgy tette le mint egy nemnormális. Megettük és most jön a lényeg. 2 EURO FELSZOLGÁLÁSI DÍJAT KÉRTEK EL ÉRTE PLUSZBA! ez másnéven borravaló-t jelenet) Vagyis kötelező a borravaló. Ez milyen dolog? A tányérokat pedig egy másik VENDÉG vitte be, mert a pincér minek hozná már be. Volt kint még egy másik azstal mi nem volt leszedve, azt meg elkezdte RUGDOSNI, mert rászálltak a galambok.


Egyéb furcsaságok: Bevásárlókocsi a tengerben(a főtéren volt egy benyúló rész ahová a tengervíz befolyt és kb 5 m mély volt. annak az alján volt egy bevásárlókocsi) a bevásárlókocsi már tiszta barna színü volt.


a tér végén: a víz felszínén egy uborka úszott. Később 2 DÖGLÖTT PATKÁNYT TALÁLTUNK A VÍZ FELSZÍNÉN!.


Hát ennyi.


THE END

2012. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A gasztronómia egyébként konyhaművészetet jelent.

2012. jan. 20. 15:24
 3/4 anonim válasza:
Spanyolorszagban elek,nagyon sok szep hely van,en inkabb a deli reszt (Andalusia) ismerem.Ha nyaralni keszulsz erdemes Costa del sol valamelyik varosaba menni,napos partot jelent,eves atlagban itt sut a legtobbet a nap :) Nezz utana neten,Ronda a nevevel ellentetben nagyon szep,ha meg luxust szeretnel,Marbella nagyon kedvelt a gazdagok,hiressegek koreben is.De pl Sevilla belvarosa is nagyon szep,vagy a Cordoban talalhato Mezquita,vagy a varos kozeleben levo kastelyok.Ha erre jarsz,kostold meg a gazpacho-t, (hideg paradicsom leves,nagyon finom),es a paella-t is,ez a nemzeti eteluk,de a "tenger gyumolcsei" kozott is vannak finomak.A nyelv sem tul nehez,de erre fele az angolt szinte mindenhol megertik.
2012. jan. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, az olasz kultúrát ismered :) Reneszánsz, Firenze, Róma, da Vinci, rossz hely nem lehet. Reneszánszmániás vagyok, ezért Firenze, Siena, Róma nálam verhetetlen, nekem Velence csalódás volt, drága, kicsi és zsúfolt. Imádom a városok történelmi negyedeit, a szűk utcákat, a magas házakat, az olaszok életstílusát. A nyelvükkel nincs problémám, azt tanulom, imádom, hallgatni és beszélni is. Az emberek folyamatosan vidámak voltak, nem láttam szomorú olaszt. Gasztronómia: számomra a pizza és a spagetti csalódás volt, viszont a kávé, a tiramisu és a fagyi csillagos 5. Természet szépsége, szerintem Dél-Olaszország tengerpartja a földi mennyország egy darabja.


A spanyol kultúra nekem sajnos elég homály, de Velazquez, Dalí, Gaudí (kedvenc építészem) szintén nem rossz névsor. Spanyolországon belül Barcelonában voltam, imádtam a várost, igazi fiatalos hely, a belváros gyönyörű, a Rambla hangulatát meg nem lehet leírni. A nyelv nekem nem jön be, a szívem az olaszhoz húz. A tengerpart szerintem hasonló, mint Olaszo.-ban. Tipikus spanyol ételt nem ettem, mert mindenhol tengeri herkentyűket láttam csak. Az emberek szintén vidám, optimista emberek voltak.


(Mindkét országban csak rövid ideig voltam, az ott töltött néhány napban nekem ez jött le :D)

2012. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!