Kezdőoldal » Utazás » Európa » Koszovoban van egy kis problem...

Koszovoban van egy kis problemam, sos?

Figyelt kérdés
Bocsi, de nincs ekezet a gepen.szoval szemelyivel indultam utnak mert csak gorogbe akartam eljutni de sajnos utvonalat kellett modositani es Skopjebol Pristinaba tarto buszra tudtam csatlakozni. Rendesek voltak a koszovoi hatarnal es adtak egy papirt ami megengedte h athaladjak az orszagon. A kerdes hogy ez a tranzit engedely hany napra ervenyes? most ez a 3.napom itt, most indulok vissza Skopjebe. Ha megprobalnek Szerbiaba atkelni Koszovobol, akkor eselyes h problemak lesznek emiatt? Tudom h utlevellel is lehetnek problemak, de igy..Erdekes szitu mert ha nem mehetek be Szerbiaba akkor vissza kell jonnom Koszovoba de nem tudok, mert csak tranzit papirom volt amikor kileptem. Mi van ilyenkor?

2012. jan. 19. 09:49
 1/4 bánomisén ***** válasza:

Szerintem könnyebben kiengednek Koszovóból, mint ahogy beengedtek. Abból, hogy elhagysz egy országot, mindig kevesebb macera van, mint hogy be akarsz oda lépni. A szerbekhez meg megkötések nélkül mehetnek a magyarok, ők biztosan nem fognak problémázni.

Ha viszont bárki kötekedni akar, akkor fog (bár miért tenné?), de ez csak akkor derül ki, ha már a határon leszel.

Hogy a tranzit engedélyed mennyi ideig érvényes, az elvileg rá van írva, de akár meg is kérdezhetted volna, amikor megkaptad.

Egyébként meg magyar állampolgár vagy, ha nem követtél el kint bűncselekményt, nem fognak egyik országban sem ott-tartani.

2012. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Én úgy tudom,hogy Szerbiába kell útlevél.
2012. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bánomisén ***** válasza:

Azt nem értem, kérdező, hogy ha vissza akarsz jutni Skopje-ba, akkor miért Szerbia felé veszed az irányt? Koszovó Macedoniával is határos, fölösleges Szerbia felé kerülni.

Egyébként a szerbek kb. egy éve már elfogadják a személyit, én is azzal mentem hozzájuk néhány hónapja.

2012. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos már visszatértem, de lehet nem volt világos amit írtam úgyhogy tisztáznám.

1. Skopjén keresztül kellett kerülni pedig Szerbia felé rövidebb lett volna.

2. Azért mert Szerbia nem ismeri el Koszovót mint ország és így ha nincs belépő pecséted Szerbiából akkor nem mehetsz át Koszovóból Szerbiába, hanem előbb be kell lépned Szerbiába mondjuk Macedónia felől csak ez kerülő.

És a határnál a szerbek visszafordíthatnak ha nincs belépőpecséted függetlenül az állampolgárságodtól, nem garantáltan de előfordulhat. csak én ezzel a státuszommal nem akartam pluszba rizikózni.

3. a személyimben nem volt pecsét természetesen, de az útlevelekbe sem mindig raknak.

4. Szerbiába személyivel is lehet már évek óta utazni, viszont Koszovóba csak útlevéllel.

2012. jan. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!