Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban (vagy akár a vidéki...

Londonban (vagy akár a vidéki Angliában) körülbelül mennyit kell rezsiköltségekre szánni egy 1-2 szobás kislakás esetében? Igaz, hogy nem havonta, hanem félévente érkeznek a számlák?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 20:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.Minden hónapban jönnek a számlák.Csak lehet választani,hogy hogy akarod fizetni.Banki átutalással vagy feladod csekken.

A londoni árakat nem tudom(de ott a legdrágább)

Én egy angliai vidéki városban élek Oxford mellett.

2 szobás lakást bérelek(2 szoba,nappali,étkező,fürdőszoba+ kiskert)

Azt hogy a rezsi mennyibe kerül,ezt tőletek is függ,hogy mennyire spóroltok a gázzal,villannyal.)

A rezsiköltség mellett szintén havonta kell fizetni a council taxot. Ennek az összeg is függ,hogy a lakás amit bérelsz milyen besorolásban ,milyen zónában van.Én pl: havonta 130 font council taxot fizetek.

2012. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok..

Pontosítok..A rezsiszámlák havonta jönnek,de lehet kérni,hogy 3 havonta vagy 6 havonta fizetsz..Mi amikor kijöttünk a gázt 6 havonkénti fizetésre kértük,de így nem jó,mert nagyon sokat kell akkor egybe fizetni,ezért azt havonta fizetjük.A villanyt mi kulcsosra kértük,így mindig akkor töltjük fel amikor akarjuk..De a council tax havonta jön..(ezt nem lehet kérni több hónap haladékkal)

2012. jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, mi. pl. én a legtöbb számlát havonta kapom, de a vizet, telefont csak negyedévente. gáz és áram havonta megy számláról, de ez csak egy becsült összeg, időnként megnézik az óraállást, és igazítják a havi számlát ahhoz képest, hogy túlfizettem-e, vagy kevesebbet. sok mindentől függ, szolgáltatótól is, a council tax a lakás értékétől is, helytől is. nekem az összes számlám egy kétszobás lakásra, kedvezményt kapva a council taxre, mert egyedül vagyok, 200 font kb.
2012. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az alabbiak szerint alakul a rezsi: (masfel szobas, nagy nappalis haz)

gaz: heti maximum 20 font (de inkabb ugy mondanam, h havi 60 fontnal nem tobb, es meg mielott le lennek hurrogva, h nem tudok szamolni... Van, mikor 10 font is eleg, ha meg minden nap fozok, akkor 20 font siman elmegy), errol megy ugye a futes, gaztuzhely, melegviz (top-up-os, nincs szamla)

viz: 4 honapra volt 69 font (szamla negyed evente, csak most koltoztunk, azert kaptuk 4 honapra)

villany: 20 font, havinta jon a szamla

council tax: 95 font per ho, de valaszthatod, h egy osszegben fizeted ki, vagy negyedevente, stb.

internet+telefon: 23 font/ho

lassuk, mi van meg. Szerintem kb ennyi :D


Ez 216 font havonta. A lakber pedig 950 havonta.

2012. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nálunk hogy megy.Vidéki angol városban élek.A lakás közel van mindenhez(vasút,busz pu. Városközpont,park mellett stb

2 szobás kertes sorház..

gáz: havonta:118 font

villany: heti 10-15 font (nálunk villanytűzhely van

víz: 3 havonta jön 78 font(most emelték meg)

council tax havi 110 font


Ezen kívül fizetünk 6 hónapra 60 font parkolási díjat

Tévészámla 3 havonta 37 font

telefon/internet havonta 39 font

és persze ott van még a havi 560 fontos bérleti díj..

2012. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak voltak! Megmondom őszintén, sokkal többre számítottam, annyira beleverik az ember fejébe, hogy "jaj nyugaton több a fizetés, de minden sokkal drágább is".
2012. jan. 21. 13:30
 7/30 anonim ***** válasza:

"Megmondom őszintén, sokkal többre számítottam, annyira beleverik az ember fejébe, hogy "jaj nyugaton több a fizetés, de minden sokkal drágább is"."


Nem véletlenül mondjuk! Ha normálisan akarsz élni, akkor igenis jóval drágább minden mint otthon. (Az én esetemben legalább 3-4-szeres különbség van a között amit otthon fizettem, mint amit itt fizetek.)

2012. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg többet fizetünk itt kint a szállásért,rezsiért mint otthon.Hiába több pénzt is kap,akkor is sok.

Vagy vedd azt,hogy én fizetésemnek több mint a felét csak a szállás viszi el. A bérleti díj,a rezsi és egyéb kötelező fizetni valókért havonta 860 fontot fizetünk(2 szobás lakásért) Amit mi fizetünk az kábé a havi létminimumi bér.Ha valaki minimálbért keres,az nem jár jól..Csak megjegyzem,nem sokkal keresek többet,így elmondhatom,hogy majdnem az egész fizetésem a szállásra megy el.

2012. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

igen, sokkal több megy el. én vagyok a harmadik, részletezem én is. nekem a bevételem nettóban 987 font (teljes munkaidő, 37 óra, irodai munka).

egyedül élek, mondjuk, sajátban, szóval hitelt fizetek. az összesen 367 font. council tax 80 (kedvezményt kapok arra, hogy egyedül vagyok, 25%-ot). vízszámla háromhavonta jön, 80 font körül van (a három hónapra, mármint). gáz és áram egybemegy most (edfnél), összesen havi 41 font. mivel lakás, van közös költség, 35 font havonta. net 13, telefonszámla háromhavonta jön, kb. 45 szokott lenni. kb. 200-215 per hó az összes számla. tévém nincs, kajára költök kb. 100-120 fontot havonta. közlekedésre nem, mert közel van a munkahely, meg a városközpont, meg minden, ahova járok. de ez azt jelenti, hogy a 987 fontomból elköltök 700-at kb. havonta, és akkor még nem vettem ruhát, semmi extrát a kaján kívül, nem voltam moziban, sehol. és ez az ország legszegényebb környékén. lejjebb még több lenne a költség. egyáltalán nem olyan hú, de sokat lehet félretenni. persze, ha 10en béreltek egy lyukat, akkor igen. de én nem vágyom rá...

2012. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz! Minden drágább, ezt kár is tagadni! Leírom az én költségeimet:


Londonban élek, saját garzonban lakom, mert nem tudok 10-12 vadidegennel osztozkodni a mosdón, fürdőn!


Lakbér+rezsi: 850 font


Tv+internet: 35 font


Mobil számla: 30 font


Bevásárlás: 160 font


Szórakozás: 150 font


Közlekedés: 133 font


Egyéb: 50 font


Összesen cca. 1400 fontot költök el! A fizetésem nettó 2100 font,(programozó vagyok) tehát tudok félretenni, gondolkozom vidékben, mert ott olcsóbb a lakhatás, viszont ott lehet hogy nem keresnék ennyit.

2012. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!