Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban (vagy akár a vidéki...

Londonban (vagy akár a vidéki Angliában) körülbelül mennyit kell rezsiköltségekre szánni egy 1-2 szobás kislakás esetében? Igaz, hogy nem havonta, hanem félévente érkeznek a számlák?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 20:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Mi Skóciában nem fizetünk vizet, az benne van a concil taxban (legalábbis nekünk, nemtudom, hogy egész skóciában így van e). Concil taxunk 120 körül van, és vonják a számlánkról (2 szobás, fürdős konyhás lakás a belvárosban). A lakásért 510et fizetünk havonta landlordnak. Internet 23font havonta, villany 60 font 3 hónapra, de ez változik (nálunk minden árammal megy, gáz nincs)
2012. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasgatom a válaszokat nekem az jön le, mintha a többség egyedülálló lenne odakinn. Egyedülállóként persze hogy baromi drága minden és alig marad félretett pénz. De ha ott lenne még egy fizetés, akkor az azt jelentené, hogy a másik ember fizetését teljesen félre lehetne tenni. Azért ezt baromira nem lehet elmondani Magyarországról.


Mi még jelenleg csak studióban élünk, messze nincsenek ekkora kiadásaink. Amíg egy pár nem keresi meg a havi 1200-1200 fontot addig szerintem nem kell 2 szobás lakásba meg családi házba költözni, hanem egy kisebben spórolgatni. És akkor máris nincs ok a panaszra.


Nekünk a rezsi havi 40 font összesen. A lakbér meg 350. A net 40. Ennyi az össz kiadásunk. Az utazásomat megtéríti a cégem.


És szerintem nem drágább a kaja. Pl két 16"-os pizza 11 font. Otthon talán csak egyet kapni ennyi pénzért.

2012. jan. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

00:00!


Egyetértek veled!

2012. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%

Még arról pár szót, hogy mennyivel drágább kinn az albérlet meg a rezsi:

Kicsit felütöttem az ingatlan.com-ot a budapesti lakásokat illetően, hát az olyan minőségű és nagyságú lakások, amilyeneket itt 500-600 fontokért lehet bérelni, azok otthon is biza 150.000-200.000 forintba kerülnek. Lehet utánanézni. :)


A rezsi: Nekünk otthon a rezsi olyan 20.000ft volt vidéken, de tudom, hogy pestieknek ez kb 50.000 is lehet.

Szóval szerintem a havi 50-100 font az abszolút nem "sokkal drágább". És ha ezek mellé még megnézzük a fizetések mértékét viszonyítási alapnak... otthoni minimálbér 70.000, itteni meg 300.000.


És ugye otthon se bérel az ember minimálbérből egymaga egy budapesti luxus ingatlant, akkor itt ugyan miért akar? És közben meg "jaj de drága minden"...


Szerintem azok írják azt, hogy nincs itt kolbászból a kerítés akik otthon is megkeresték a 200.000 - 300.000 forintot és itt meg nem sikerült megduplázniuk/triplázniuk.


Mi sem élünk kacsa lábon forgó palotában, de mi úgy jöttünk ki, hogy tudtuk, hogy a kezdet nehéz lesz. Kezdet alatt 1-2 évet értek. De amint meg van pár itteni referenciánk akkor megpróbálhatunk feljebb kúszni a ranglétrán. És ha havi 1200-1500 fontot (ami nem egy kimagasló fizetés itt) két ember megkeres itt az olyan életminőséget biztosít, amit otthon hétköznapi embernek lehetetlen elérnie. Akkor már nem hogy kolbászból van a kerítés, de törökmézből. :D (...de még nem aranyból)

2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
00:00: 350 a studió kettőtöknek? Akkor tényleg jól jártatok, nálunk itt a studió kn 50el ha lehet olcsóbb a 2 szobásnál. Mi 2 fizetésből élünk, és én elég keményen dohányzom is (azt a saját pénzemből fizetem), de félre lehet tenni. Otthon semmit nemtudtam félretenni, nyaralás is kivolt zárva, most úgy is félre tudok tenni, hogy cigizek és 2szer megyek nyaralni egy évben. Ezeken felül félre tudok tenni kb 200 fontot havonta, de úgy hogy nem nagyon vonok meg magamtól semmit. Ha megkívánom a costa kávét, mozit, vagy csak beszeretnék ülni valahova vacsorázni, akkor megteszem, mivel otthon nemtudtam megtenni. Nekem megérte kijönni, már csak azért is, mert így világot tudok látni, mert van rá keret:)
2012. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Szerintem azok írják azt, hogy nincs itt kolbászból a kerítés akik otthon is megkeresték a 200.000 - 300.000 forintot és itt meg nem sikerült megduplázniuk/triplázniuk.


Mi sem élünk kacsa lábon forgó palotában, de mi úgy jöttünk ki, hogy tudtuk, hogy a kezdet nehéz lesz. Kezdet alatt 1-2 évet értek. De amint meg van pár itteni referenciánk akkor megpróbálhatunk feljebb kúszni a ranglétrán. És ha havi 1200-1500 fontot (ami nem egy kimagasló fizetés itt) két ember megkeres itt az olyan életminőséget biztosít, amit otthon hétköznapi embernek lehetetlen elérnie."


Egyetértek! Én is így látom a helyzetet. Én aránylag jó fizetéssel kezdtem(nettó 1240 font), mert keresett szakmám van, abszolút megérte kijönnöm, itt vagyok már 3 éve, most pedig már 1900 fontot keresek. Azok csalódnak és szidják Angliát, akik azt hiszik, hogy itt rögtön milliomosok lesznek és azonnal megadják nekik a több ezer fontos fizetést. Itt Angliában van esély egyről a kettőre jutni, látod a jövőt, jut bőven szórakozásra, nyaralásra és olyanokat is megvehetsz magadnak amit otthon nem.

2012. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Én azt nem értem, hogy ha 2 fizetésből éltek, akkor hogy hogy te tudsz félretenni 200-at? Az nem úgy működik, hogy a két ember tesz félre pénzt? És akkor nem 200-at, hanem kapásból 400, nem?

Vagy csak nálam teljesen alap, hogy egy pár egy kasszán él? Nekünk még a bankszámlánk is közös, a kettőnk nevén van.


Amúgy nem kritikaként írom, mert te legalább azon az állásponton vagy, hogy megérte kijönni. Szerintem is így van.


De jó, hogy felhoztad ezt a dohányzást. Sokaknak vannak "extra igényei" amik eléggé drága mulatságok. Aki pl minden este sörözni akar a haverokkal meg bulizni járni, meg cigi meg fű meg mittomén, az persze hogy kevesli majd a pénzt amit megkeres itt. Nekünk pl semmi ilyen extra dolgunk nincs. És bármilyen kaján elélünk. Nyilván nem így akarjuk leélni az életünket, de kezdetnek megfelel.


350 a studió. Igen ennyi. (és ennyibe kerül az összes ezen a környéken) Közel van a belvároshoz meg a tömegközlekedéshez. kb 15 perc gyalog minden. A kórház is. Viszont ennek az az ára, hogy a lakás nem szép. Hát de kit érdekel?! Már számoljuk a napokat, amikor tovább állhatunk. Már kinéztünk pár családi házat... 450-550 font között lehet 2 szobásat kapni.

2012. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Utolsó alatt 25-öst értettem. :)
2012. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Osszehasonlitaskepp az en koltsegeim Budapesten:

Fizetes 110.000 ft.


Futes 12-szer 5000 ft

Aram 12-szer 15.000

Kozos koltseg 12-szer 10.000

Viz 12-szer 10.000

Kozlekedes 5000

Elelem 50- 70.000, mindenbol a legolcsobbat veszem

Szappan,wc papir,stb. 5-15.000,mindenbol a legolcsobb

Internet 5000


Kiadas osszesen havi 105-135.000 ft!

És akkor meg nem vettem konyvet,kirandulast,ruhat,cipot,nem éltem,csak robotoltam!


Na,ez a kulonbseg az angol elettol!

2018. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Utólso vagyok.

Lemaradt az,hogy bankkoltseg 5000 ft havonta.

2018. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!