Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban (vagy akár a vidéki...

Londonban (vagy akár a vidéki Angliában) körülbelül mennyit kell rezsiköltségekre szánni egy 1-2 szobás kislakás esetében? Igaz, hogy nem havonta, hanem félévente érkeznek a számlák?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 20:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Voltam már kint pár hónapra, azt tapasztaltam, hogy az élelmiszerek nagyjából ugyanolyan áron vannak, mint itt, a ruhaneműk pedig olcsóbbak. Azért kérdeztem a rezsire, mert azt nem tapasztaltam meg, tekintve hogy egy vendégházban laktam, de ahogy írjátok nagyságrendileg nem különbözik a magyar áraktól. Bérleti díj persze sokat elvisz, de ahogy írod, utolsó válaszoló, így is marad "extrákra" közel 300 fontod, hogy messze az átlag alatt keresel. Azért szerintem az elég sok mindenre elég, be tudsz ülni belőle egy kávézóba, moziba, új ruhákra is jut belőle. Én igazából nem azért szeretnék kiköltözni pár év múlva, mert spórolni akarok, hanem hogy jobban éljek, mint itthon.
2012. jan. 21. 21:26
 12/30 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló alatt a 9-es választ értem!
2012. jan. 21. 21:27
 13/30 anonim ***** válasza:

"az élelmiszerek nagyjából ugyanolyan áron vannak, mint itt"


Ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt!


[link]


Itt megnézheted 4 áruházlánc állandóan frissített árait! Nem rég voltam otthon, nem mondom, hogy nem volt drágulás, de azért itt még mindig drágábbak a termékek.(Persze ne a saját márkás termékeket nézd, mert az itt sem csúcsminőség!)

2012. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám,hogy az élelmiszerek is olcsóbbak itt kint.

Mi ketten vagyunk.Nem vagyunk nagy étkű emberek,és mivel elég sokat fizetünk a lakásért(mi sem élünk senkivel 8-ad magunkkal,mert nem tudunk idegenekkel osztozkodni)így a kajában igyekszünk spórolni ahogy tudunk.

pL: gyümölcsöt csak akkor veszünk ha leárazás van.Nem veszünk márkás dolgokat vagyis igyekszünk mindenből a legolcsóbbat megvenni.(a legolcsóbb kenyér,liszt stb)

Pont ebben a hónapban eldöntöttük,hogy minden számlát amit kajára költünk összegyűjtjük,és kiszámoljuk,hogy havonta mennyi pénz megy el kajára..Nem dohányzunk,nem iszunk..Nem veszünk drága ariel mosóport,és drága fagyit) Még nincs hó vége de már most 230 fontnál tartunk..és ez csak a bevásárlás..

A szállásért,rezsiért(amiben nekem van tv díjam is amit 3 havonta kötelező fizetni) havonta 910 fontot fizetünk..

Az én fizetésem nem is elég a kötelező kiadásokra..


Akik hosszabb ideje élnek kint,és nem nyomorognak sok idegennel egy fedél alatt azok tudják,hogy nincs kint kolbászból a kerítés.


De amint olvasom, hiába mondjuk,hogy nem könnyű,nem olcsó..mégis úgy véled,hogy semmivel sem rosszabb,drágább mint otthon.Kár magyarázkodnunk.Majd ha kint élsz,és már nem au-pair-ként élsz majd egy családnál akkor tudni fogod hogy mi mennyibe kerül.

2012. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

"De amint olvasom, hiába mondjuk,hogy nem könnyű,nem olcsó..mégis úgy véled,hogy semmivel sem rosszabb,drágább mint otthon"


Egyáltalán nem hiába, örülök, ha minél több válasz van. Elfogadom, hogy drágább az élet (miért is ne fogadnám, hiszen ti vagytok kint, nem én), de azt nem, hogy rosszabb, hiszen ti írtátok, hogy 1000 fontos fizetésből is marad 300, a 2100 fontos programozói fizetésből (megjegyzem én magam is elkezdtem szeptemberben egy programozói tanfolyamot) pedig 700. Itthon azért nem sokan mondhatják el, hogy a fizetésük 30%-a megmarad, miután lakbért, rezsit, kaját vesznek.


Egyébként nem aupair-nek voltam kint, hanem ösztöndíjjal.

2012. jan. 21. 22:39
 16/30 anonim ***** válasza:
csak tudod, hiába marad 300 font meg, ha azt elkölteném, akkor az életben nem gyarapodna a pénzem. annyira egyáltalán nem sok. így is 30 évre van a lakáshitel, nyilván kevesebbre lenne, ha többet tudnék hozzáadni. akkor viszont pláne nem maradna. ja, és itt ez átlagos fizetés, irodai munkához, északon vagyok, ami szegény rész. a lakásárak is töredékei a dél-angliaiaknak.
2012. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nekem ha mindent kifizetek marad 200 font.De akkor még nem vettem ruhát,és nem mentem szórakozni.Ennek így semmi értelme nincs..Csak robotolok,de nem élek.Ezért vannak hónapok amikor egy fillér sem maradt,mert a kirándulásra költöttem,vagy vettem egy cipőt,és ruhát..(ez otthon is megvolt)
2012. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nekem, ha már kifizettem a lakbért, rezsit, bevásároltam, fizettem a közlekedésért és szórakoztam is, akkor marad még 350-400 font havonta.(Ebből még elmegy 50-60 font ruhákra, egyebekre, de nem mindig.) A havi megtakarításom: kb. 300-340 font.


Éves szinten legalább egy hetet Magyarországon töltök, 1 hétre pedig el tudok menni a tengerpartra nyaralni, jut mindenre amire feltétlenül szükséges. El tudok menni étterembe havonta egyszer-kétszer, nem okoz gondot a kajarendelés sem, akár többször is. Meg tudok engedni magamnak olyan dolgokat, amiket otthon nem. Én ezért jöttem ki.

2012. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én Londonban élek és dolgozom most már 2 éve, front-end webfejlesztő vagyok egy cégnél. Az én költségeim így alakulnak.


Lakbér és rezsi: 975 font

Bevásárlás: 190 font

Közlekedés: 110 font

Mobiltelefon előfizetés: 25 font

Tv előfizetés+internet: 35 font

Szórakozás: 160 font


Összes havi költségem: 1495 font


A fizetésem 1860 font, így 365 fontom marad minden hónap végén, amit egy megtakarítási számlára teszek, és ebből megyek haza, vagy nyaralni, meg ebből költök sürgős esetben.

2012. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
igen, az a 300 font (ami egyébként csak 287) úgy marad meg nekem is, hogy nem vettem ruhát, nem mentem sehova, sőt, nem is közlekedtem, mert gyalogtávra lakom a munkahelytől, várostól, meg ahova járok. ha közlekedni kéne, már kevesebb maradna. és a boltban is spórolós vagyok, és nem eszem húst. ezeket még hozzáveszed, rögtön nem maradt semmi.
2012. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!