Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik városok szebbek Európáb...

Melyik városok szebbek Európában Budapestnél?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 01:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"London pedig háromszor akkora területen, ötször akkora népességgel is sokkal rendezettebb és tisztább"


aha. amúgy jártál már London külsőbb zónáiban is ? mert az szerintem nagyon brutálisan néz ki.

mondjuk a belsők is sokszor..

2012. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Nemcsak, hogy jártam, de éltem is Londonban.


Úgy látom, előkerültek a képek nyugati városok külső lakótömbjeiről, de teljesen fölöslegesen. Nehogymár a lakótelepek alapján döntsük el, melyik város szebb (főleg, hogy a bécsi példa így is köröket ver bármelyik budapesti lakótelepre).

2012. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Egyébként akkor megint példát kell kérnem, pontosan melyik városrésze brutális Londonnak? Mondj egyet (pl. Brixton), mondok rá öt másikat, ami viszont egy ékszerdoboz. Ezt Budapesttel elég nehezen lehetne eljátszani.
2012. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan mondom.... Belinkeltek Bp-ről egy gyönyörűen kivilágított képet hogy de szép város, majd más városok rosszabb részeit hogy de ronda.... Ennyi erővel:


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

én mondjuk Bp.re se mondtam, hogy szép, de mindegy. a szövegértés úgy látszik néhol egyoldalú.


"Nemcsak, hogy jártam, de éltem is Londonban.


"Úgy látom, előkerültek a képek nyugati városok külső lakótömbjeiről, de teljesen fölöslegesen. Nehogymár a lakótelepek alapján döntsük el, melyik város szebb (főleg, hogy a bécsi példa így is köröket ver bármelyik budapesti lakótelepre)."


így van, igzadvan, inkább vegyük elő más városok legszebb részeit és Bp legcsúnyább részeihez hasonlítsuk. Ez nyilván sokkal "fairebb".

2012. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
44%

Én barátnőmnél a Holloway Road-on laktam pár éve, mikor meglátogattam, szóval nem a ghettoban.

London úgy ahogy van, csúnya, mindenhol. Leszámítva moncjuk a véges számú turistalátványosságot, ami ugye zömében épület, szobor.

2012. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"Egyébként akkor megint példát kell kérnem"


írtam az előbbi kérdésedre is néhányat, de megbocsáss, nem vagyok köteles minden mondatodra példákat gyűjteni, remélem.

2012. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látom, különbözőképpen értelmezzük a szépség fogalmát. Számomra egy város nem attól lesz elsősorban szép, hogy gyönörű panorámája van (ebben az esetben valóban lenyomja Budapest Bécset, Münchent, Londont), hanem attól, hogy rendezett az utcaképe, az épületek nem romosak, stb. Ebben azért eléggé le vagyunk maradva, gondoljunk csak a Nagykörút kaotikus kirakataira, ahol szexshopok és használtruhások váltják egymást, vagy a 6. és 7. kerületek szűk, barátságtalan utcáira, ahol mindenki fut, nehogy valami cserép a fejére essen. De alaposan körül kell néznie az embernek nyugati városokban akkor is, ha olyan ígénytelenséget és mocskot akar látni, mint például a Nyugatinál vagy a Boráros téren (két forgalmas belvárosi csomópont!). Ahogy már írtam korábban, talán pont ehhez a kérdéshez, ezeken minimális erőfeszítéssel lehetne változtatni, milliárdos felújítások nélkül is.


"így van, igzadvan, inkább vegyük elő más városok legszebb részeit és Bp legcsúnyább részeihez hasonlítsuk."


Nem. Az a fair ha a gyönyörű dunai panoráma mellé nem a müncheni és bécsi lakótelepet rakjuk be, hanem Újpalotát vagy Kőbányát. Egy panelház sehol nem szép, mert nem is azért építik, hogy az legyen.


"Én barátnőmnél a Holloway Road-on laktam pár éve, mikor meglátogattam, szóval nem a ghettoban.

London úgy ahogy van, csúnya, mindenhol. Leszámítva moncjuk a véges számú turistalátványosságot, ami ugye zömében épület, szobor."


Az átlag londoni külvárosi főutak kétsávos utcák széles járdával és igényes üzletekkel. Igaz, hogy az épületek olyanok, amilyenek, de szerintém még így is sokkal szebb (mondjuk inkább, hogy gusztusosabb), mint például az Üllői út 6 sávos autópályája a szűk járdákkal.

2012. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

" Úgy látom, különbözőképpen értelmezzük a szépség fogalmát. Számomra egy város nem attól lesz elsősorban szép, hogy gyönörű panorámája van"



hát számomra sem, nem is tudom nekem írtad-e a panorámát ..



"Az átlag londoni külvárosi főutak kétsávos utcák széles járdával és igényes üzletekkel. Igaz, hogy az épületek olyanok, amilyenek, de szerintém még így is sokkal szebb (mondjuk inkább, hogy gusztusosabb), mint például az Üllői út 6 sávos autópályája a szűk járdákkal."


A külváros hogy jön most ide ? A Holloway Road tökre belül van , de ezeket nyilván sokkal jobban is tudod mint én.


Amúgy ha fair módon akarunk hasonlítani, nem értem, miért mondasz már megint egy konkrét negatív példát Bp-ről. Londonban ezek szerint sehol nincs csúnya autóút, mindegyik gyönyörűségesen szép ?


" Igaz, hogy az épületek olyanok, amilyenek"


hát ja..

2012. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

" rendezett az utcaképe, az épületek nem romosak, stb."


Én kva sok romos épületet láttam londonban (belső zónákban).


Egyébként pont a mi eklektikus-(szecessziós) Nagykörútunk az,ami világ- (de minimum európai) viszonylatban is óriási építészeeti értéknek számít és számon van tartva, szóval ezt a részét végképp nem tudom értelmezni.

2012. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!