Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az idén végzem a gimit, és...

Az idén végzem a gimit, és egyetem előtt egy évet dolgozni szeretnék valahol Európában, pl. az Egyesült Királyságban. Mit ajánlotok, hol keressek munkahelyet, meg milyent?

Figyelt kérdés
...amiben persze alkalmaznának. Egy barátommal mennék, és együtt szeretnénk egy lakást bérelni stb. mert így talán olcsóbb. Mit tanácsoltok?
2012. jan. 14. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Au-pair.

Kapsz szobát, kaját, napi 5 órát kell dolgozni, ingyen járhatsz nyelviskolába és még fizetnek is.

Fiataloknak ennél jobb lehetőség nincs.

2012. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Au Pauir fiukra is érvényes? 18/F
2012. jan. 14. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Ahham. [link]
2012. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Én azt mondom remek ötlet. Csak számolj azzal, hogy eszed ágában se lesz majd visszamenni Magyarországra, ha megízleled az angliai életminőséget. Semmilyen suli nem fog hazavonzani, ha van épeszű vagy. :) Szóval ezzel számolj, mielőtt neki indulsz.


A másik dolog pedig, hogy 1 év nagyon rövid idő. 1 év alatt körülbelül addig fogtok eljutni, hogy visszakeresitek a tőkét, amivel nekivágtatok és van egy kényelmes lakásotok, jó fizetéssel. De 1 év alatt pl megtakarításra nem lesz sok lehetőségetek és az első fél év valószínűleg nem lesz túl kényelmes. De persze ki tudja, lehet nektek nagyon hamar jön a siker.


Hol keress munkahelyet:

gumtree.com

[link]


Milyet?

Hát amihez értesz és amiből van legalább 1-2 év szakmai tapasztalatod, referenciával. És persze attól is függ mennyire beszélsz angolul. Már a mosogatáshoz is legalább erős alapfok kell és tapasztalat.

2012. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolso: Egyertelmu,hogy nem ert semmihez es nincs munkatapasztalata,mivel gimis. (Ez nem bantas volt,en is igy indultam neki.)


Viszont az teny,hogy nem nagyon fogsz hazavagyni,ha meg hazajossz,akkor neked tenyleg nem kulfoldon a helyed,mert el tudtal jonni. Nekem is annyira meg tetszett,hogy meg az extra felveteli,a nyelv miatta nehezsegek es meg a penzbeli dolgok se tantoritottak attol el,hogy itt tanuljak tovabb,pedig sose terveztem,hogy kulfoldon tanulnek tovabb. Hat most itt leszek orvos,mert en mindent megteszek ezert,haza mar nem megyek,mert mar nem tudnam/nem akarom azt megszokni,ami otthon van,mert itt minden mas,tenyleg nem azt mondom,hogy kolbaszbol van a kerites,de az eletminoseg az eletfelfogas nagyon mas. 1 ev tenyleg semmi,en 3honapot vegig bogtem es haza akartam menni:), szoval szerintem az 1 ev pont arra eleg,hogy kizokkentsen es max kapsz 1-2 jo elmenyt,es fejlodik a nyelvtudasod,meg el tudod tenni azt a keves penzt,amit kapsz,de az itthon se lesz sokra eleg,en csak emiatt nem halasztanek a helyedben,ha meg halasztasz,akkor maradj kint.

2012. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Írjatok még azért más véleményeket is. Én úgy tervezem, hogy kimegyek dolgozni, meg nyelvet tanulni, mert szeretnék itthon majd egy év múlva valamit kezdeni azzal a pénzzel, még egyetem mellett. Ismerősőm azt mondta, hogy egy év alatt kb. 10.000 Lírát félre tud tenni az ember. Ennek utána kell nézzek még.
2012. jan. 15. 14:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Lírát? :D
2012. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tenyleg utana kell nezned meg,mert fontot fogsz kapni.


(en vagyok a leendo orvosis)

2012. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves orvostanhallgató.


Hogy vágtál neki az orvosinak? Ez engem nagyon érdekelne, mert gondolom nem két fitying a tandíjad. :)


Amúgy reagálva a válaszodra, nem feltétlenül nem ért semmihez egy gimis. Én mire leérettségiztem már volt 1 év adminisztrációs-call centeres tapasztalatom és gyerekekre is vigyáztam már. Emelett értettem a kamerákhoz, fényképezőgépekhez stb. Szóval ezt sose lehet tudni. :)


A Lírán én is jó röhögtem. :) Kedves kérdező, nem tudom milyen más "véleményre" vagy még kíváncsi, ez sajnos nem vélemény kérdése. 1 év rövid idő a megtakarításra. Bár nem tudom 10.000 líra mennyi lehet, 50 - 100 font? :) Na annyit sikerülhet megtakarítanod. :D

2012. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én is kimennék, ha tehetném
2012. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!