Kezdőoldal » Utazás » Európa » Romániában utazgatni mennyire...

Romániában utazgatni mennyire kockázatos egészségügyi és biztonsági szempontból?

Figyelt kérdés

Egy ismerős szervez Romániába utazást, olyan helyekre, ahol állítólag magyarok élnek. Én azonban nehezen hiszem, hogy 300 km-re a határtól vannak ott magyarul tudó emberek. Aki járt már ebben a balkáni országban annak a véleményére lennék kiváncsi.

Enni lehet e ott vagy minden kaját itthonról kell vinni. Úgy hallottam, hogy ott a boltban kapható élelmiszerek nem biztonságosak. Étterembe nyilván nem megyünk, mert nem akarunk betegek lenni.

A közbiztonság milyen ? gondolok itt arra, hogy a románok nem csípnek bennünket. Kővel való megdobálás vagy ilyesmi gyakran előfordulhat?


2012. febr. 4. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Elképesztő!! Nem hiszed, hogy a határtól sokszáz kilométerre vannak magyarul beszélő emberek?? Én meg nem tudom elhinni, hogy ilyen információszegény ember lakik ebben az országban. Nem láttál még soha TV-t, filmeket, nem olvastál könyveket, nem ismered a magyar történelmet?
2012. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Ma már ugyanolyan bevásárlóközpontokat talász Marosvásárhelyen, Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön, mint pl. egy magyarországi magyar várso határában. Ugyanazok a termék készítői, ugyanazt eszed ott is. De nyilván, az ember ha elmegy valahová, a helyi ízeket szeretné megkóstolni, mert különben minek megy... nagyon jól főznek a székely asszonyok, és semmivel sem koszosabbak, mint te. De talán tájékozottabbak egy kicsit...
2012. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Nyugodtan menj el, de ezeket az előítéleteket felejtsd el, különben nagyon nem fogod magad jól érezni.

Bőven élnek magyarok a határtól sok száz km-re, de valszeg a románok sem fognak megkövezni téged sehol, és még a kaja sem lesz mérgezett. Nem értem, hogy honnan vannak ilyen elképzeléseid...

2012. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Téged remélem megdobálnak kővel. Most komolyan ennyire, hogy lehet valaki műveletlen?
2012. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Azért az ottaniaknak ne mondd el ezeket! Meg azt sem, hogy milyen balkáni orsyágban élnek. Ugyanis mi szégyekezünk itthon, helyetted is!! Azt gondolom, hogy nem érdemled meg, hogy a csodaszép Erdélybe menj!
2012. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Én tényleg nagyon remélem, hogy ezt nem komolyan kérdezted, vagy még nagyon fiatal vagy... mert ha ezek egyike sem áll fent, akkor kezdek kétségbe esni... :(


Semmilyen egészségügyi és biztonsági kockázata nincs annak, ha Erdélybe/Székelyföldre (jelenleg épp Romániához tartozik papíron) utazol. Majd meglátod, hogy aki egyszer már járt ott, az mindig visszavágyik, mert csodálatos hely, csodálatos emberekkel!!!

2012. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most mit kell velem gúnyolódni. Nem voltam még ebben az országban. Azon a környéken csak Bulgáriában és Görögországban voltam. Hát elég elmaradott körülmények voltak és mivel a közelben van Romániát is hasonlóan képzelem el. Én Teneriféhez és az olasz tengerparthoz vagyok szokva. Amúgy most nem Magyaro.-ban élek, hanem Olaszo.-ban. Igen tudom, hogy néhány öregember beszél még magyarul arrafelé. Itt Italiaban sok román van és háát... Nem lopták a szívembe magukat.
2012. febr. 4. 16:17
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Bakter. Figyelj. Székelyföld még ma is majdnem teljesen színmagyar, egy nagy magyar etnikai tömb Erdély keleti részén. Ott élnek a székelyek. A többi magyar aki Erdélyben él, ők pedig szimpla magyarok, főleg a határ mellett élnek.


Biztonsági és egészségügyi kockázat pedig akkora mint itt. Ne feledd, Románia is EU tag, nem egy afrikai diktatúra. Ugyan olyan boltok vannak ott is mint itt. Nyilván vannak szegényebb részei is az országnak, meg cigánytelepek ahova nem ajánlatos menni, na de gondolom nem is a gettóba szervezik az utazást :)

2012. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
2012. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Étterembe tényleg ne menj, csapnivaló a kiszolgálás. Két évvel ezelőtt majdnem fél órába telt, mire egy pincér megtalált minket, további egy órába, mire ki is szolgáltak (illetve ledobták elénk a kaját). És akkor az étterem teraszrészén lévő döglött madarat meg sem említettem.


Egyébként hány éves vagy? Mert ha nem hiszed, hogy élnek ott magyar emberek (nem csak magyarul beszélő emberek!), akkor vagy még 13 alatti vagy, vagy nagyon sötét vagy.

2012. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!