Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au pairek nálatok ez hogy...

Au pairek nálatok ez hogy volt? Már nagyon izgulok.

Figyelt kérdés

Izgulós fajta vagyok, hétfőn megyek No.-ba au pairként. Elképzeltem, hogy milyenek lesznek a napok, mit fogok csinálni. Valaki meséljen erről légyszi.

Az érdekelne, hogy pl. szombaton mikor otthon van az egész család, akkor hogy telik a napotok. Néztem néhány au pair blogot, de azokban nem írják le részletesen, csak annyit, hogy itt és itt voltam és ezt és ezt csináltam.

Engem az érdekelne, hogy felkeltek és aztán? Ha nem mondja az anyuka, hogy mit csinálj és nincs szabadnapod akkor mit csinálsz? Te találsz magadnak tennivalót, házimunkát vagy bemész a szobádba és megvárod míg kihívnak és megmondják, hogy mit kell csinálni.


És az evéssel mi a helyzet? Akkor eszel, ha hívnak kajálni vagy ha éhes vagy benyúlsz a hűtőbe és eszel vagy megkérdezed, hogy ehetek-e. Vagy hogy?


Önállóságot várnak el a családok, tehát, hogy te találd meg a munkát, találd fel magad vagy inkább az a jó, ha ők irányítanak, megmondják, hogy mikor mit csinálj és mindig csak azt csinálod.


19L


Írjatok légyszi, vagy ajánljatok olyan blogot, ahol ezek a dolgok részletesen le vannak írva. köszi


2012. febr. 7. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


barinőm oldala

én is voltam au pair, nekem nincsenek jó tapasztalataim, de nem szeretném elvenni a kedved

nagy kalappal neked :-)

2012. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem egy munkanapom:


Reggel addig alszom amíg akarok mert nem én viszem a gyerekeket suliba. Napközben azt csinálok amit akarok, elmehetek bárhova, vagy otthon maradhatok, aludhatok végig, akármi... Általában hétköznap nem mászkálok el. Délután megyek a kölykökért fél 4-re, hazajövünk, akkor elmosogatok, ha kell vasalok, porszívózok (más házimunkát nem kell csinálnom), megmondom a gyerekeknek hogy csinálják a dolgukat - aztán vagy csinálják, vagy nem, most én mivel tudnám rákényszeríteni őket... De általában megcsinálják. Főzni olyan fél 5 - 5 között szoktam nekiállni, attól függ meddig tart az elkészítés, aztán 5-6 körül vacsorázunk. Utána elmosogatok, és feljövök a szobámba és onnantól szabad vagyok. El is mehetnék akárhova, de mint írtam hétköznap nem (maximum ha van valami program, volt már rá példa). Ha napközben van szabadidőm, akkor bemegyek a szobámba, gépezek kicsit, olvasok, ilyenek. De általában nem szokott 10-15 percnél több időm lenni, én csak 15.30-tól dolgozom, előtte nem csinálok semmit, így minden dolgom a délutáni pár órába van "bezsúfolva". Arra meg nem várok hogy a nő mondja meg mit csináljak, egyrészt mert nem szokott itthon lenni, másrészt meg tudom a dolgom, be tudom osztani mit mikor csinálok. Felesleges házimunkát természetesen nem csinálok magamnak. :D De ide jár takarítónő is, szóval tényleg csak annyit kell csinálnom amennyit írtam. Esetleg megkér ritkán a nő ilyenekre, hogy tisztítsam meg a hűtőt, vagy a kajás szekrényt pakoljam ki meg vissza mert nagy a káosz benne... :D De ezek csak ilyen 1-1 alkalom, néhanapján. Enni akkor eszek amikor akarok, bármit ami van itthon. Amúgy csak reggelizni szoktam, azt általában a szobámban - mert jobban szeretek egyedül enni. Aztán néha bekapok valami ebédszerűt a konyhában mikor hazajövünk a gyerekekkel, szendvicset vagy ilyesmit, olyankor ők is azt esznek. Aztán este vacsi, utána pedig szoktam még eszegetni valamit mert én tovább ébren vagyok mint ők és mindig éhes vagyok éjszaka. Szóval ilyenkor is lemegyek néha és szerzek valamit... Hétvégente én vagy alszom sokáig aztán a szobámban elfoglalom magam (nekem ez jól megy. :D Szóval nem azért vagyok a szobámban mert zavarnék vagy ilyesmi, csak nekem fontos az egyedüllét, ezelőtt egyedül laktam és nem tudom megszokni hogy valaki folyamatosan van körülöttem... nem is szeretem annyira ezt a melót, de azért elvagyok), vagy elmegyek ide-oda, vásárolni, mozi, stb. Vacsorázni általában minden nap együtt vacsizunk, hétvégén is, csak akkor a nő csinál kaját, vagy szombatonként pl. rendelünk mindig valamit. Amúgy hétvégenként ők is gyakran elmennek itthonról valami közös programra.

2012. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ritka az olyan család,ahol úgy van,ahogy a 2/2 írja.

A családtól függ,hogy mit várnak el tőled. A legtöbb helyen apránként elvárják,hogy takarítsál,mossál,főzzél. Sőt van,ahol bevásárolni is neked kell.

Egy közeli ismerősöm azért hagyta ott a családot,mert a 3 és 5 éves gyerekeket nem volt szabad fegyelmezni,legfeljebb magyarázni nekik. Ha viszont összetörtek valamit,akkor ő volt a hibás,és az árát levonták a fizetéséből.

2012. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú, utolsó, ez tök jó! Én ugyan nem voltam au-pair, de akiktől hallottam ilyenről, senkinek nem volt ennyi szabadideje. :) Szóval szerencsés vagy!
2012. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem utolsó, hanem 2.
2012. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en voltam au-pair igaz angliaban. altalaban minden csalad elvarja hogy azert nagyjabol takarits,moss, vasalj hacsak nincs bejaronojuk. nekem volt rendes beosztasom, hogy mikor mit kell csinalnom.en reggel 8kor keltem segitettem a reggeliztetesben gyerekek feloltozteteseben, anyuka vitte oket oviba suliba. akkor altalaban 11-ig takaritanom kellett az egesz hazat... delutanom szabad volt, aztan 5-7 ig megint dolgoztam, vigyaztam a gyerekekre. szerencsere nekem foznom nem kellett. kaja meg ugy volt hogy a csalad fozott nekem is, sot ehettem is veluk ha akartam, napkozben meg altalaban hideget ettem a hotobol. napkozben ha szabad voltam akkor vagy setaltam vagy konyvtarban voltam, hetvegente meg Londonban a baratnomnel, sokszor ott is aludtam.
2012. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!