Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában munkát keresők,...

Angliában munkát keresők, vagy ott dolgozók nálatok, hogy mentek ezek az ügyintézések? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az NI Number igényléséhez a főbérlőtől kell a bérleti szerződés vagy elég pl. :jogsi, vagy ha ment az adott címre a nevemre valami levél, vagy számla? Meg ha csak álláskereső vagyok még akkor mi kell az igényléshez?Agency-hez ha regisztrálok mi kell,milyen feltételek vannak?
2011. okt. 3. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Az NI interjúra sok féle irat kell!


- útlevél

- személyi igazolvány

- angliai lakcím igazolása(ez a legfontosabb!)

esetleg jogsi.


Ha még nincsen munkád, tehát munkakereső vagy, akkor bemész egy agencyhez, ott pedig kapsz tőlük(ha kéred) egy igazolást, miszerint valóban álláskereső vagy. (A papírt amit kapsz, azt is vidd magaddal az NI interjúra.)


Az agency-ben történő regisztráláshoz semmi nem kell, csak útlevél, személyi, esetleg jogsi. Bemész kitöltöd az ő regisztrációs dokumentumaikat és ha szerencséd van akkor szólnak, ha van munka.

2011. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok


Sokféle agency van, döntsd el hogy milyen munkakörben dolgoznál, mert az ügynökségek különböző munkákra vannak specializálva.


Vannak például csak vendéglátós állásokat közvetítők, raktáros munkát közvetítők, stb. Véleményem szerint jók az ügynökségek, de én speciel jobban szeretem a gumtree.com oldalt. Én mikor kijöttem (3 hónapja) ott kerestem állást és 2 hét után már dolgoztam is, mint konyhai kisegítő és úgymond "álom" időbeosztásom volt, mert hétfőtől-péntekig voltam 8-4 ig.

2011. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!De lakcím igazolásra elég egy levél ami a nevemre szól,vagy muszáj bérleti szerződésnek lenni?
2011. okt. 3. 14:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, én is ilyesmi állásra gondoltam konyhai kisegítő,mosogató,takarító,szobalány!Csak kellene az NI number,amit most akarok intézni!
2011. okt. 3. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Lakcím igazolás kell a főbérlőtől, vagy az ingatlanügynökségtől(ha tőlük veszel ki lakást.) Egy sima levél, ami nevedre jött az nem jó! Maximum ha közüzemi számla. Ha viszont szobát bérelsz, akkor neked nincs közüzemi számlád!
2011. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt tapasztaltam, hogy ha nincs NI számod, sem pedig időpontod és referenciaszámod az NI időpontra, akkor nem vesz fel a munkaadó! De! Ha legalább az interjú időpont és a referenciaszám megvan, akkor már felvesz.


Amikor felhívod a NI interjú ügyben a telefonszámot, akkor azután pár napra(2-3) kapsz egy levelet, benne minden információval! (Hova kell menni, mikor kell menni, mit kell vinni, stb. és ott lesz a referenciaszám is ami kell!) Ezért mondjuk azt, hogy az első és legfontosabb ügyintézés a kiérkezés után az NI interjú elintézése, mert ha van időpontod, akkor kereshetsz állást! (NI számra interjú időpontot az Egyesült Királyságba érkezést követő 24 óra elteltével lehet kérni! Előbb nem!)

2011. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Más okosat most nem tudok ezekhez hozzátenni, de a telefonos interjún már megadják a referencia számot, azt mindenképpen írd fel és ne várd a levelet, mert nekem pl olyan hamar adtak időpontot, hogy később jött a levél mint megvolt az interjú. A számot meg még azon a héten kiküldték, úgyhogy szerintem álláskeresés azonnal kiérkezés után mehet is, azonnal úgyse lesz.
2011. okt. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!