Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonnak és Brüsszelnek kéne...

Londonnak és Brüsszelnek kéne lenniük az EU "fővárosainak". Miért ezek az EU legputribb városai?

Figyelt kérdés

London egy bűnözéstől és túlnépesedéstől sújtott zsúfolt, drága, zajos nyomortanya, ahol az emberek természetesnek veszik a patkányok jelenlétét, mint a középkorban (egy ide író Londonban élő magyartól olvastam a patkányos tényt), Brüsszel meg egy bűzös, szennyezett, romos kinézetű város, ahol nemhogy büfét, de egy boltot nem találsz a belvárosban ahol vehetsz egy sonkás zsemlét, csak méregdrága szuvenir és csoki árusokat. Hollandiába látogatáskor néztem át Brüsszelbe, Belgiumba, hatalmas sokk ért, Hollandia egy teljesen korrekt, tiszta, biztonságos ország, Belgium meg ez a posvány.


Párizsban még nem jártam, de szerintem az is olyan lehet, mint Brüsszel.



Ezzel szemben a magyar, román és szlovák városok teljesen igényesek, tiszták, biztonságosak. Minden sarkon találsz egy büfét vagy egy kis boltot, ahol ehetsz viszonylag olcsón (Romániában nagyon olcsón).



Én azt nem értem, hogy Belgium még Hollandiánál is gazdagabb ország, hova megy el az a sok pénz, ha nem az infrastruktúrába? A szegényebb Hollandia miért egy futurisztikus utópia hozzá képest? A tizedannyi pénzzel rendelkező Románia hogyhogy többet tud tenni az igényességért?


2012. febr. 13. 17:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%

Csak elmondom, hogy Brüsszelben azért látsz annyi kidobott szemeteszsákot az utcán, mert náluk nem szemeteskukákban gyűjtik a szemet, mint nálunk, hanem a zsákokat kell kitenni az utcára és azt viszi el a kukás. A szemétgyűjtés szelektív, úgyhogy messze nem tartunk ott mint ők.

De nem tudom mi köze ennek, - meg hogy nincs büfé, élelmiszer üzlet, - ahhoz, hogy miért ez az Eu központja? Szerintem itt van Európában a legtöbb üvegpalota, arra megy el a pénz, amire az Eu-nak szüksége van.

2012. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Hahaha hahaha, szóval fejlettebb dolog kidobálni az utcára a szemetes zsákokat rohadni a napra, mint kukába tenni. Most vagy Humor Herold vagy, vagy annyira megfertőzött a Magyarország-gyűlölet és a Nyugat-imádat, hogy minden ami magyar az csak szar lehet, Nyugaton meg még a kutyagumi is 24 karátos aranyrúd!
2012. febr. 14. 15:44
 13/29 A kérdező kommentje:
Ja és k*rvára nem volt szelektív, a sörös doboztól a szaros pelenkáig minden egy zsákban volt és az volt félig kiömölve a fűre a zsákból.
2012. febr. 14. 15:46
 14/29 konnerth válasza:

London legjobb tudomásom szerint nem az EU fővárosa. Az EU fővárosa az Brüsszel. (Nem olvastam el az összes hozzá szólást). 1: Belgium nem gazdagabb mint hollandia. 2: Brüsszel koszos, ez igaz, de az hogy nincsen egy kajálda sem azért az túlzás...Amíg ott voltam (1 napot) addig kb 10 percet kellett azzal töltenem (az 1 napos túrámból) hogy kajáldákat keressek...találni ott ilyen falatozókat csak keresni kell...Sőt még azt sem. És azért vannak ott olyan "veszélyes emberek" mert belgium egy gyűjtő város. A marokkóiak és az araboktól kezdve a kínaikig és persze a magyarig mindenkit meg találsz ott. Brüsszelben kettő nyelv hivatalos. A holland és a francia...tekintve hogy az arabaok és a marokkóiak jól beszélnek franciáúl ezért oda mennek, nem Antwerpenbe ahol mondjuk megint csak sok bevándorló van(én is) csak nem annyi. És sehova nem megy el az a pénz mert nincs. Sok fejlesztés van...leginkább most antwerpenben dolgoznak mert a villamos hálózatokat kb 3X-osára növelik kb 5 év alatt..már elkezdték és jól haladnak...de ehhez pénz kell...és tudni illik belgiumnak nincs pénze...Flandriának és Wallóniának va külön külön pénze...csak flandria gazdagabb és antwerpent fejlesztik nem brüsszelt...Remélem kielégítő válasz volt.

16/F

2012. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Egyéni tapasztalatokból nem lehet kiindulni. A gazdagság relatív dolog, miben mérjük, per capita GDP-ben? Mert akkor Quatar, Luxemburg, meg Lichtenstein a legkirályabb helyek a földön, de azért London, Párizs, vagy Berlin kicsit többet nyújt kulturálisan, és több pénz is van ott felhalmozva, ha már ennyire materialisták vagyunk. Én jártam Londonban, Párizsban, Brüsszelben, Luxemburgvárosban, Bécsben, Ulmban, Tallinnban, Pozsonyban, Kassán, Ungváron és mindegyik tetszett, igaz, én csak a jobb helyeket néztem meg.
2012. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%

Csak azért írtam le a kukás dolgot, mert tényleg így van, jó lehet nem az arab gettóban, de vidéken igen. Én Belgiumban élek, vidéken, itt mindenki így gyűjti. Te lehet hogy valamelyik arab lakta környéken jártál.

És nem tudom miért kell egyből támadni, először inkább ismerj még meg egy-két országot (ne csak Romániát), és csak utána gyere ide okoskodni a kérdéseddel. Na csá.

2012. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:

Láttad már a pécsi utcákat?? Szégyen, ami itt van.

Kulturális főváros, tele felújított házakkal, utakkal, gyönyörű terekkel, szökőkutakkal :)

A bulizós napokon tele van szeméttel az egész Király utca (az egyik főutca), a Széchenyi tér. Amikor fújja a szél lefelé, nagyon kellemes felfelé sétálni. Volt benne részem :D Nagyon-nagyon sok a részeg fiatal, akik felszállnak a buszra, bűzlenek, kiabálnak. Rengeteg a cigány, de ezt hagyjuk...

Soroljam még?

Szerinted az angolok mit gondolnak erről? London szép, nincs tele szeméttel az utca, odafigyelnek egymásra az emberek, udvariasak. Itt mi van? Elmész pl. Tescoba, mindenki lökdös, tolakodik a pénztárnál, stb :((

2012. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Londonban vannak egerek és patkányok szép számmal, Budapesten is láttam patkányokat a II. kerületben.
2012. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Budapesten sok minden van, de patkány nincs. De szerintem patkány Londonban sem nagyon van, de azért még rosszabb hely, mint Budapest, ez tény.
2012. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Miért rosszabb?
2012. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!