Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonnak és Brüsszelnek kéne...

Londonnak és Brüsszelnek kéne lenniük az EU "fővárosainak". Miért ezek az EU legputribb városai?

Figyelt kérdés

London egy bűnözéstől és túlnépesedéstől sújtott zsúfolt, drága, zajos nyomortanya, ahol az emberek természetesnek veszik a patkányok jelenlétét, mint a középkorban (egy ide író Londonban élő magyartól olvastam a patkányos tényt), Brüsszel meg egy bűzös, szennyezett, romos kinézetű város, ahol nemhogy büfét, de egy boltot nem találsz a belvárosban ahol vehetsz egy sonkás zsemlét, csak méregdrága szuvenir és csoki árusokat. Hollandiába látogatáskor néztem át Brüsszelbe, Belgiumba, hatalmas sokk ért, Hollandia egy teljesen korrekt, tiszta, biztonságos ország, Belgium meg ez a posvány.


Párizsban még nem jártam, de szerintem az is olyan lehet, mint Brüsszel.



Ezzel szemben a magyar, román és szlovák városok teljesen igényesek, tiszták, biztonságosak. Minden sarkon találsz egy büfét vagy egy kis boltot, ahol ehetsz viszonylag olcsón (Romániában nagyon olcsón).



Én azt nem értem, hogy Belgium még Hollandiánál is gazdagabb ország, hova megy el az a sok pénz, ha nem az infrastruktúrába? A szegényebb Hollandia miért egy futurisztikus utópia hozzá képest? A tizedannyi pénzzel rendelkező Románia hogyhogy többet tud tenni az igényességért?


2012. febr. 13. 17:10
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
74%
Ezt ugye viccnek szántad?
2012. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Ezt ugye viccnek szántad?"


Nem, az összes felsorolt országban jártam (csak Franciaországban nem) és ez a véleményem a tapasztalataim után.

2012. febr. 13. 19:20
 3/29 A kérdező kommentje:

Anyám is velem volt az úton, ő sok időt töltött Romániában a Ceausescu-rendszerben és az volt a véleménye, hogy Ceausescu Romániája is tisztább volt, mint Brüsszel!



Brüsszelben szinte minden zöld területen kiborított szemetes zsákok hevertek és elviselhetetlen bűz volt, meg veszélyes kinézetű csövesek.

2012. febr. 13. 19:23
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb magyar Londonban, csak takarít, mosogat, vagy más, aljamunkát végez, így ők olyan környékeken laknak, ami olcsó, így általában a rosszabb környékeken laknak, ahol az átlagnál nagyobb a kosz és rosszabb a közbiztonság. DE! London alapvetően tiszta és biztonságos város, egy-két nagyon rossz hírű városrészt leszámítva! Én már itt élek egy ideje, semmi rossz tapasztalatom nincsen a várossal kapcsolatban. A közbiztonságot meg ne hasonlítsd más kisebb városokhoz, mert London egy 8 milliós metropolisz, ahol előfordulnak problémák, de ez minden nagyvárosban így van. Még a nagyon tiszta Bécsben is tudok olyan helyet, ahol kosz van! A magyar városok igényesek? Budapesten laktál már? Mert akkor nem mondanál ekkora blődségeket. Nincs kisbolt Londonban? Úton útfélen büfékbe, étkezdékbe, hasonlókba botlasz és jókat ehetsz, jó áron. (Persze nem a magyar pénztárcához viszonyítva.)
2012. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Én Londonban lakom egy ideje, egy darab patkányt nem láttam még, pedig nem vagyok otthonülős. Attól, hogy egyvalaki látott patkányt, még nem jelenti azt, hogy csapatosan vonulnak az utcán. Én például senkitől nem hallottam patkányok említését, bár lehet pont azért, mert természetesnek veszik. Zsúfolt, az biztos, de hogy nyomortanya lenne? Westminster, Chelsea, Kensington, City, Canary Wharf, stb. Luxusnegyedek sora. Egy hétvégi sétán olyan helyeket láthatsz, hogy szád tátva marad. Vannak persze lepukkant részek, de hát hol nincsenek. Még mindig ezerszer inkább sétálok végig Hackney-n, mint valami román város cigánysorán.


Brüsszelben és Párizsban még nem voltam, így ahhoz nem tudok hozzászólni.


Azt mondod, egy magyar vagy román vagy szlovák város gyönyörű tiszta. Hát izé. Budapestről mindent mondhatsz, csak azt nem, hogy tiszta. Évekig ingáztam a városban a legnagyobb csomópontokat érintve. Boráros tér, Blaha, Nyugati, volt ahol az orromat befogva kellett átmennem a villamoshoz. Ha ilyen helyen neked gusztusod van egy sonkás zsemlére... Mellesleg itt Londonban is tudsz enni minden sarkon, rengeteg kajálda van, itteni fizetéshez képest aprópénzért kapsz egy hatalmas pizzát például, és még a csövespisit sem kell szagolgatnod.


Nem tudom voltál-e már kelet Szlovákiában. Én igen, álmomban ne lássam azokat a helyeket, amiken átment a buszunk. Romániáról sem túl szépek az emlékeim, pedig rengeteget jártam oda rokonok miatt.


London is koszos, de hát ember legyen a talpán, aki 7 millió ember után képes feltakarítani. Ahhoz képest egész normális a helyzet, a nyugodt parkokon például remekül le lehet szűrni, hogy nem kell a szomszédba menni egy kis igényességért. De a vidéki Anglia például olyan tiptop, hogy a saját lakásomban nagyobb kosz van.


Utóirat: nem hinném, hogy az angolok örülnének, ha te az EU fővárosának neveznéd az ő fővárosukat.

2012. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Londonban vannak rendesen büfék meg kisboltok azt tudom, Brüsszelben nincsenek.


Nem egy ember véleménye volt a patkányos ügy, hanem egy Londonban élő magyartól olvastam, hogy szólt a tulajnak, hogy patkány van a házban, erre a tulaj azt monda, hogy nyisson ki egy könyvet, Londonban patkányok élnek.



Budapesti vagyok és igenis tiszta város Budapest. Nem olyan tiszta, mint Bécs, de ezerszer tisztább, mint Brüsszel.


Kelet-Szlovákiában nem jártam, de Kelet-Magyarországon és északnyugat-Romániában igen, azok se voltak koszos helyek.


A vidéki Angliában jártam, és valóban egész takaros, de a vidéki Ausztria és a vidéki Hollandia sokkal tisztább.


Budapesten még sosem éreztem tömény bűzfelhőt a belvárosban, maximum régebben kipufogó szagot amikor több volt a kétütemű autó, de Brüsszelben az a tömény szemétszag ahogy a millió szemetes zsák rohad az utcán...


A mai Románia szinte ugyanaz, mint Magyarország, de anyám azt mondja, hogy ott Ceausescu alatt is tisztaság volt és a boltokban is lehetett kajálni, méghozzá nem is akármilyen kaják voltak, hanem gyümölcs joghurt meg rántott békacomb, amik még akkor Magyarországon se voltak.

2012. febr. 13. 21:05
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

"Nem egy ember véleménye volt a patkányos ügy, hanem egy Londonban élő magyartól olvastam, hogy szólt a tulajnak, hogy patkány van a házban, erre a tulaj azt monda, hogy nyisson ki egy könyvet, Londonban patkányok élnek."


Vagyis mégiscsak egy ember véleménye volt. Egy bunkó tulaj miatt én nem vonnék le messzemenő következtetéseket.


"Budapesti vagyok és igenis tiszta város Budapest."


Kinek mi a tiszta. Pesterzsébet vagy Budafok lehet, hogy az, de a Belváros, ami valójában a várost reprezentálja... Nem is az, hogy félméteres mocsokban kell gázolni, mert a főkefések tényleg lelkiismeretesen söprögetnek, de az épületek szürkesége, a csomópontok bűze, valamint az utak állapota, az útfestések összevisszasága nem a tisztaságot és az igényességet jellemzik.


"Kelet-Szlovákiában nem jártam, de Kelet-Magyarországon"


Hát nevetni fogsz, de kész felüdülés volt annó visszatérni Borsodba Szlovákia után. Pedig nem volt olyan rég ez, kábé 2 éve.


"Budapesten még sosem éreztem tömény bűzfelhőt a belvárosban"


Nem tömény bűzfelhőről van szó, hanem az olcsó pizza, húgyszag és alkohol által alkotott elegy, ami egyes helyeket, mint a Nyugati, Keleti, Boráros, Blaha, az egész Rákóczi út teljesen beleng.

2012. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

Ez így van. Nem csodálom, hogy az amerikaiak Európa végéről beszélnek, ha látták ezeket a nyomortanyákat. Én sokat járok Belgrádban és Londonhoz és Brüsszelhez képest olyan, mintha Svájcban lenne.

Franciaországban sokkal jobb a helyzet, de ott is vannak problémák, ezzel együtt Franciaországban nem undorodik az ember a körülményektől.


Belgiumnak Brüsszel a legrosszabb része, Flandria nagyon jó, Vallónia sokkal lepusztultabb, de ott is vannak elviselhető részek.


Mindkét helyen a bevándorlók okozzák a problémát. Londonban az volt a rögeszméjük, hogy a nemzetközösség brit és ez nagyon fontos, az ottani bevándorlókat részesítették előnyben, ma meg már nem tudnak, de nem is akarnak mit kezdeni velük.

Brüsszelben a francia nyelvű, de a volt gyarmatokról származó bevándorlókat telepítették be, hogy erősítsék a szintén francia nyelvű vallon lakosság arányát a flamandokkal szemben. Eredetileg 50 - 50 % volt az arány, ezért is kétnyelvűek a feliratok.


Mivel Franciaországban szigorúbban veszik a bevándorlást, de azért ott is sok zűrös alak van, képzelheted, hogy akik Brüsszelbe mentek, azoknak a franciáknál már betelt a becsületük, vagy eleve nem akartak ott börtönbe kerülni.

2012. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 hollófernyiges ***** válasza:
51%
Ezek szerint én egy másik Brüsszelben járhattam, mert nem okozott gondot büfét vagy élelmiszerboltot találni és az sem tűnt fel hogy különösebben szemetes lenne.
2012. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
jeeezusom neked gozod sincs semmirol....szerintem koltozz romaniaba, ha az annyira tuti jo hely...
2012. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!