Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonnak és Brüsszelnek kéne...

Londonnak és Brüsszelnek kéne lenniük az EU "fővárosainak". Miért ezek az EU legputribb városai?

Figyelt kérdés

London egy bűnözéstől és túlnépesedéstől sújtott zsúfolt, drága, zajos nyomortanya, ahol az emberek természetesnek veszik a patkányok jelenlétét, mint a középkorban (egy ide író Londonban élő magyartól olvastam a patkányos tényt), Brüsszel meg egy bűzös, szennyezett, romos kinézetű város, ahol nemhogy büfét, de egy boltot nem találsz a belvárosban ahol vehetsz egy sonkás zsemlét, csak méregdrága szuvenir és csoki árusokat. Hollandiába látogatáskor néztem át Brüsszelbe, Belgiumba, hatalmas sokk ért, Hollandia egy teljesen korrekt, tiszta, biztonságos ország, Belgium meg ez a posvány.


Párizsban még nem jártam, de szerintem az is olyan lehet, mint Brüsszel.



Ezzel szemben a magyar, román és szlovák városok teljesen igényesek, tiszták, biztonságosak. Minden sarkon találsz egy büfét vagy egy kis boltot, ahol ehetsz viszonylag olcsón (Romániában nagyon olcsón).



Én azt nem értem, hogy Belgium még Hollandiánál is gazdagabb ország, hova megy el az a sok pénz, ha nem az infrastruktúrába? A szegényebb Hollandia miért egy futurisztikus utópia hozzá képest? A tizedannyi pénzzel rendelkező Románia hogyhogy többet tud tenni az igényességért?


2012. febr. 13. 17:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyon drága, másrészt sokkal rosszabb minőségű minden, a faji szegregáció idegesítő és még így is elég rossz a közbiztonság. Persze ezt polkorrektkedéssel igyekeznek leplezni, de ez nem sokat segít.


A lakások zsúfoltak, rosszak és legalább 500 Ł - ba kerül, hogy valaki, valahogyan lakhasson, de nem külön lakásban, hanem több vadidegennel együtt. A közlekedés is drága. Az egészségügy nem sokat ér. Minden szolgáltatás sokkal drágább és ott sem biztos, hogy ért hozzá, aki csinálja.


Magyarként ott különben is a tápláléklánc legalján van az ember. Elsők az angolok, akikből nincs sok, aztán a britek, akik a 3. világból érkezett bevándorlók, aztán leszakadva a lengyelek és egyéb szervezett népek, végül mi. Olyan 1200 - 1500 Ł - ot lehet keresni, de ennyiből jobban élni, mint Budapesten nem lehet.

2012. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ezzel nem sok újat mondtál, mert itt élek. Szerintem London ezerszer izgalmasabb és élhetőbb város, mint Budapest, és nem a levegőbe beszélek, mert mindkét helyen éltem (Budapesten közel 25 évet). Lakást otthon sem tudsz bérelni egyedül, egy fizetésből (itt mondjuk én egyedül bérelek egy studiot, de lényegtelen). Közlekedés drága, haha. Pesten nem? Itt legalább magasabb fizetés is jár hozzá, és megkockáztatom, hogy magasabb színvonal is. Magyar egészségügy egy csődtömeg. A brit sem tökéletes, de teljesen más problémákkal küszködik. Láttál már pesti kórházat? A tápláléklánc pedig nem nemzetiség alapján tevődik össze, hanem szakmai tudás alapján (bár azon belül tényleg az őslakosok vannak előnyben). Egyáltalán nincs előnyben egy lengyel egy magyarhoz képest.
2012. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Budapesten laktam hat évig, a II. kerületben, egy régi házban. A ház udvarán voltak patkányok, próbáltak megszabadulni tőlük. A munkahelyem is ebben a kerületben volt, ott is láttunk patkányt a földszinten.
2012. ápr. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én is sokat jártam mindenféle pincében, de még nem láttam patkányt.
2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A lengyelek azért vannak előnyben, mert nagyon sok megbízható lengyel közvetítő van, könnyebben kapnak munkát. Ma is dolgoznak ott olyanok, akik nem is tudnak angolul. Ezt egy magyar nem tudja megcsinálni.


A szakmai tudás egy érdekes dolog, mert rengeteg helyen bizony önmagában kevés. El kell végezni egy tanfolyamnak nevezett őrültséget, ami, ha ingyen van, akkor csak nevetséges, de sokszor több száz fontba kerül.


A lengyeleknek ilyet nem nagyon kell elvégezni, mert ők lengyel vállalkozónál dolgoznak, akinek nem kell.


Magyarországon az egészségügy annyival jobb, hogy ha szerencséje van az embernek és jó helyre kerül, akkor jól jár. Angliában nem lesz szerencséje senkinek. De mindenre érvényes, hogy nagyon közönyös és nem is működik jól.


Autót szerintem nem nagyon éri meg Londonban tartani. Behajtási díj van, drága a parkolás, egyéb költségek is vannak, a tömegközlekedés sem jó, az utak pedig tele vannak forgalomtechnikai hibákkal.


Magyarországhoz képest, annak beszámításával, hogy külföldön él az ember, idegenben összességében rosszabb.


Az EU - hoz képest, ami itt az eredeti kérdés volt, pedig színvonaltalan és kiábrándító.


Devon és Kent tényleg sokkal jobbak, de London nem.

2012. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Kívánom, szippants egy nagy levegőt a Rákóczi térnél, vagy a Mester utcánál Budapesten, és érezni fogod, az üde szennyvíz, csatora, putri szagot :P Blahán meg a szmogtól nem kapsz levegőt, de a belvárosban ne is számíts másra, hacsak nem fúj a szél.

Párizsban jártam már a nevezetességek környékén, nyilván ott is van bűz, de nem is 10 ember él a városban..

Brüsszelbe 2 hónap múlva utazom, kiváncsi vagyok a fent leírtakra, hogy tényleg annyira koszos mint sokan mondtátok.

Londonban sem voltam még, de nem is igazán vágyom rá.

Bécs tetszett nekem a legjobban ahol eddigi jártam, tiszta, szép, rendezett.

Szép napot mindenkinek!

2012. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen pont azért megy annyi magyar,meg román Londonba , Brüsszelbe meg Párizsba (jó a magyarok főleg Londonba mert összvissz a lakosság 2%-a tud franciául ami elég gáz szóval Párizs meg Brüszel kiesnek...) mert putri szar fos élhetetlen helyek:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Budapest pedig gyönyörű és tiszta főleg ahogy az előbb mondták a Nyugati meg a Blaha az alkoholista hajléktalanok húgy szagával +szemét mindenhol.A legélhetőbb város a világon, Budapest én így szeretlek:))

Te meg a családoddal menj/maradj Romániában ha annyira király hely:D szerintem

Se Brüsszel se London nemfog nektek könyörögni hogy költözzetek oda

:D

2012. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%

En tokre egyetertek a leirtakkal. Szamomra elkepeszto, ahogy Brusszel, az EU fovarosa kinez. Egy lelakott, lepukkant varos, mindenhol koldusok, hajlektalanok es piszok. Oriasi csalodas.


Londonnak vannak szep reszei, de teny, hogy azt se kell felteni. Az eleve mindig is nagyvaros volt, raadasul mivel nincs egyseges varoskep, egymas mellett van a 16 szazadi epulet es az uveg irodahaz, a Szent-Pal katedralis meg a 60-as evekbeli panel. Egy csunya katyvasz az egesz. Es nyugaton tenyleg tobb a ragcsalo a varosokban.

2017. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

"Csak elmondom, hogy Brüsszelben azért látsz annyi kidobott szemeteszsákot az utcán, mert náluk nem szemeteskukákban gyűjtik a szemet, mint nálunk, hanem a zsákokat kell kitenni az utcára és azt viszi el a kukás."


Ez tok jo, csak az a baj, hogy a zsakba egyszeruen beragja magat a patkany, a kukaba meg nem. Ez a "zsakot az utcara"-megoldas, ami oly sok helyen van Nyugat-Europaban, teljesen erthetetlen a szamomra. Kb. annyira praktikus, mint az angoloknal ujsagpapirba csomagolni a fish and chipset. Ezert van ott szerintem t0bbek kozott annyi patkany. Bp. meg speciel hires arrol, hogy patkanymentes.

2017. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!