Kezdőoldal » Utazás » Európa » Első repülőút, mire számítsak?

Első repülőút, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne, milyen a fel-leszállás, mennyire 'kényelmetlen' az utazás, a beszállás előtt mire kell számítani, mit kell kipakolni-megmutatni-levenni, stb... Tényleg minden infót szívesen fogadok! :)
2012. febr. 18. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fémjelző kapunál minden fémes cuccot ki kell tenned a szalagra egy dobozba még az övet is le kell venned!az űtlevelet a beszállókártyádat meg kell mutatnodHa a gép gyorsul és már elérte a felszállási sebességet azt észre fogod venni :)Amikor felszáll nyelj nagyokat,rágózz,mert bedugul a füled.Amikor fenn légörvény van,vagy fordul gép azt is megérzed majd de nem kell tőle félni.Nem olyan ijesztő mint azt mondják.
2012. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi... :) Túl kell esni rajta, hogy elhiggyem 100%-ban, hogy 'nem olyan vészes'... Leginkább tényleg attól félek, hogy nem tudom, mire számíthatok, és képes vagyok magamnak bebeszélni, hogy de rosszul vagyok, de rosszul vagyok... és ha nem is úgy volt, egy idő után tényleg rosszul leszek. :D
2012. febr. 18. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
amikor a repterre ersz odamesz az adott legitarsasag check in pultjahoz vagy baggagae drop-jahoz. ott ellenorzik az utleveled illetve a jegyed/kinyomtatott papirod. utana mesz az atvilagitos kapuhoz. a laptopot ki kell venni a taskabol, es kulon beletenni a muanyag ladaba amit ott adnak, a kabatot is le kell venni es az ovet is. aztan szepen atsetalsz a kapun. ha bejelez akkor felreallitanak es kezivel atneznek (kb 1 perc) aztan mehetsz tovabb. bent a repteren meg kell keresned a kaput ahonnan indul a geped, ha sok idod van vasarolgathatsz, ihatsz ehetsz. aztan szepen odamesz a kapuhoz ott megint megnezik az utleveled es felszallsz a gepre. a felszallas es a leszallas az igazan erdekes, ha mar utazomagassagon vagy az olyan mintha mondjuk busszal utaznal, hacsak nincs nagy legorveny. ha rendes legitarsasaggal utazol akkor a fedelzeten kapsz enni es innivalot ingyen, ha fapadossal akkor csak penzert. kb ennyi.
2012. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bánomisén ***** válasza:
70%

A fel- és leszállás a legjobb, olyan, mint a lift. Felszálláskor felemeli az orrát a gép, úgyhogy egy picit mindenki hátradől, de nem nagyon. A füled be fog dugulni, ne ijedj meg, ez normális. A leszállás is klassz, és akkor is bedugulhat a füled.


Éhezni, szomjazni nem fogsz, ha éppen nem jön a stewardess a kajával, akkor oda lehet menni hozzájuk és lehet kérni enni is, inni is. Felállni viszont csak akkor lehet a gépen, amikor a biztonsági öv jelzés kialudt, addig bekötve kell ücsörögni.


A stewardess-ek minden fontos tudnivalót elmondanak, megmutatnak még felszállás előtt. Természetesen veszélyhelyzetekre is kitérnek, de nem kell megijedned, ezt minden gépen mindig elmondják, szabály.


Kérdezd majd meg a légikísérőket, hogy be lehet-e menni a pilótafülkébe, vannak olyan légitársaságok, ahol ezt megengedik. Az ám csak a nagy kaland! :-)

2012. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok! :)
2012. febr. 18. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted a hullám vasutat vagy tériszonyod van akkor tuti beszarsz.
2012. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Imádom a hullámvasutat!!! :)
2012. febr. 18. 22:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Leszállás és felszállás a legjobb, a kettő között borzasztó uncsi. Vigyél könyvet.
2012. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is : ha nincs ismerősöd,akkor esélytelen,hogy beengedjenek a pilótafülkébe (szept 11 óta tilos,azelőtt bárki bemehetett).

De amúgy nagyon fogod élvezni! :) Én imádok repülni!!! :D

Amúgy meg nem kell félni: "Fent még nem maradt senki"!!!;) -repülősök körében közmondás-


Jó utat,meg egy kis hátszelet ha sietni akarsz!!! ;)

2012. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, ha nem amerikai járaton mész, akkor nyugodtan kérdezd meg a pilótafülkét. Én már jártam bent, pedig egyetlen rokonom, ismerősöm nincs egy légitársaságnál sem.

Ha nem lennék biztos abban, hogy van egy-kettő, ahol megengedik, nem írtam volna.

2012. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!