Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország! Azt mondják...

Görögország! Azt mondják olcsón meg lehet járni! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hétre mennénk, nincsennek luxusigényeink, de azért egy közepes, igényes kis szobába is elférnénk. Busszal vagy repülővel? Mennyibe kerülne? Milyenek ott az emberek! Előre is köszönöm a válaszokat! :)))
2012. febr. 26. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az árat leginkább az határozza meg, hogy busszal vagy repülővel mennétek, ha a buszt választjátok, akkor azt fejenként kb. 25.000-ből meg lehet úszni, a repülő ennek úgy 3x-a, de max 2 óra így az út.

Mi augusztusra tervezünk Sarti-i nyaralást, kocsival mennénk, a benzin fejenként durván annyi lenne, mint a busz, a szállás egy átlagos önellátó apartmanban 1 hét/főre 35.000 körül van. Így összesen az utazás és a szállás 60.000, úgy számoljuk, hogy még ennyit viszünk költőpénznek is, szóval összesen 120.000-t szeretnénk max költeni, de elég sok programot is tervezünk (hajókázás, Meteorák, környéket bejárjuk autóval) és nem akarunk főzőcskézni a szálláson.


Ha repülővel mennétek, akkor mindenképp valami szigetre érdemes menni, pl. Korfura, ott nagyon sok látnivaló van.

De így egy hét egy főnek majdnem a buszos/autós út duplája. (szerintem 180-200.000 kellene)


Az emberek nagyon kedvesek, a görögök híresek a vendégszeretetükről.


Szerintem keresgéljetek a neten, hogy mik azok az úticélok, ahova szívesen mennétek, utána pedig menjetek be több utazási irodába ajánlatot kérni.

A költőpénzt érdemes bő lére ereszteni (ha megengedhetitek magatoknak), mi úgy szoktuk számolni, hogy egy napra olyan 10.000 ft/fő-t számolunk, persze ebbe minden kirándulás, autóbérlés (ha repülővel megyünk) is benne van.

2012. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.

Persze ezek az árak nagyon úgy vannak kiszámolva, hogy mindent meg tudj venni, amit megkívánsz, étteremben szinte minden étkezés, napközben 1-1 üdítő/sör, szóval nagyon laza így a nyaralás, de sokat lehet spórolni, ha gyrososnál esztek (1,5-2,5 euro) vagy csináltok otthon szendvicset, rántottát, nem üdítőt isztok, hanem vizet, nem vesztek szuveníreket stb. Szóval sokkal olcsóbban is meg lehet úszni a költőpénzt, de ha telik rá, akkor sztem érdemesebb egy hétre elfelejteni a gondokat és elengedni magatokat.

2012. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha valamelyik utazási irodát választjuk? Ibuszon, vagy Neckermannon gondolkoztunk.


Néztem itt a neten és úgy még olcsóbb lenne. (:

2012. febr. 27. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ibus, Neckermann nagyon drága. Esetleg a Zeus Travelt nézd meg, mi velük voltunk 2009-ben Korfun.
2012. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Apollon is jó még.

Neckermannál, ha jól emlékszem, csak szállodák vannak pár éve, apartman sokkal olcsóbb lenne.


Én amúgy azt javasolnám, hogy ha a pénz annyira nem akadály, akkor 2 hétre tervezzetek, csak a szállás árával kerülne többe a 2. hét, meg persze a költőpénz lenne több, de egy hét nagyon gyorsan elmegy, ha nem csak a strandon akartok lenni, hanem 1-2 nevezetességet is megnéznétek.

Első voltam

2012. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
megnésztem a Zeusz Travelt. Találtam egy apartmant. Perros a neve. Tetszik minden értelemben, bár wifi nincs. Tudom nem netezni megyünk, de az itthoniakkal mégis akarnánk tartani a kapcsolatot skype-on avgy facebookon. Bár ez részletkérdés, a központban úgyis van valami internetkávézó. (:
2012. febr. 28. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban meglehet úszni olcsón, de csak akkor, ha az utolsó utakra mész és kifog last minute-ban. Nővérem tavaly szeptember végén utazott Korfura, kb. 60eFt volt az út minedennel együtt és ez nem kamu.

Ha mindenféleképpen oda szeretnél menni, akkor várj szeptemberig és légy ügyes, fogdd ki az akciós ajánlatokat áron alul!

2012. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Perros apartman elég jó, mi is ott voltunk 3 éve.
2012. márc. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi tőlük bérlünk apartmant idén is:


www.korfusidari.hu


Közel a parthoz, tiszta rendes apartman és nem utolsó sorban olcsó is!!!


Az emberek Korfun nagyon-nagyon barátságosak!!:)


A buszjegy kb 35-40,000Ft ( retúr/fő)a szállás 50,000Ft/ apartman körül van 1 hétre!

2012. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a zeusz travel sokkal olcsóbb! :) Köszönööm!!
2012. júl. 16. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!