Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszokkal kapcsolatban...

Olaszokkal kapcsolatban milyen személyes tapasztalataitok vannak? Részletek lent.

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 12:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ki szeretnék menni oda dolgozni és élni! Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire befogadóak? Szeretnek-e minket? Tudom: nem lehet általánosítani. Én egyelőre csak turistaként voltam kint és megkedveltem őket, viszont kicsit úgy tűnt, hogy ők egy nagyon zárt közösséget alkotnak. Pl. nem egyszer volt olyan, hogy bementem egy boltba és a mögöttem besétálót hamarabb kiszolgálták, mert ő olasz. Rómában egy rendőrnél sorban álltunk (turisták) útbaigazítás végett, ám egy olasz pár simán beelőzött mindenkit, a rendőr pedig magától értetődő természetességgel válaszolt nekik, pedig látta, mit csináltak. Szóval ez a zártság kint mennyire általános? Mit tehetek azért, hogy a falak leomoljanak és befogadjanak? Köszi előre is!:)
2012. márc. 26. 12:20
 2/7 DannyZuko ***** válasza:
van kint 20éve egy házaspár barátom. kint dolgoznak és élnek is. perfekt olaszok. viszont azt mondják, hogy ők még mindig csak bevándorlók oda. elfogadják őket, de nem igazi a pite íze...
2012. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Még valaki? Minél több tapasztalatot szeretnék hallani.:)
2012. márc. 28. 00:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A turistákat szívesebben fogadják, mert pénzt visznek az országukba. Aki kimegy oda dolgozni, annak számolni kell azzal, hogy úgy néznek rá, mint aki elvesz egy lehetőséget a hazaiaktól. Ez valamennyi európai országban így van, Olaszország sem kivétel. Attól is függ, hogy milyen munkaterületre mész dolgozni. Egy bölcsész barátom vendégprofesszorként volt kinn 3 évig Rómában, rengeteg barátot szerzett, azóta is szívesen vendégül látják évente családostul a volt kollegái, mint ahogy hozzá is jönnek onnan a kinti barátai.
2012. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 abdullah allimar válasza:
3 evig eltem Romaban 6 honapot Milanoban es 2 honapot Bolzanoban, lehet hogy rasszista vagyok de Ciganyok!!! Megmondom miert, az ugyintezes burokratikus es lassu, a viselkedesuk bunko, felloknek az utcan nincs bennuk a legalapvetobb tisztelet sem, a regi Romai kultura mar reg kihalt, Romat nem javaslom mert tele van kulfoldivel,kb 400.000 ebbol 110.000 roman 50000 afrikai es 100.000 bangladesi ugy viselkednek a bevandorlok mintha ovek lenne olszorszag, beledkotnek ,atvernek stb. Az olasznak pedig a toke tele van veluk es ha utazol a buszon v. a villamoson, nincs radirva hogy magyar vagy, de kulonben a nagyarokat szeretik,nem kozombosek irantunk, kedvelnek minket, de ettol meg nem korrektek az olaszok, sokszor nem fizettek ki nem csak engen mas magyart sem itt Romaban! Nem tudom milyen munkakort keresel de olaszorszag nagyon rossz helyzetben van, havonta ketszer oirasi tuntetes, a kozbiztonsag pedig rossz, aki turstakent idejon nem tapasztalja a dolgokat csak lebyugozi az epiteszet koztuk a kolosszeum,az angyalvar stb. de nem latjak a belso problemakat, ha mindenkeppen olaszorszagba akarsz jonni Milanot, Torinot, es Udinet ajanlom ott agy kicsit kulturaltabbak az emberek es akad munka is de kell az olasz nyelvtudas, sok sikert!!!
2012. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 abdullah allimar válasza:
...amugy bocsanat a helyesirasi hibakert csak gyorsan irtam es kulfoldrol ezert nincs ekezet, amugy en is magyar vagyok csak ezen a neven regisztraltam magam, Torinoban ha tapasztalt autoszerelo vagy kapsz munkat, udv Attila!!!
2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két válaszoló segítségét is!!
2012. ápr. 9. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!