Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vélemények, tapasztalatok,...

Vélemények, tapasztalatok, "kötelező látnivalók" Zakynthoson?

Figyelt kérdés

Zakynthos-t szemeltem ki uticéleomnak. Rég nem voltam nyaralni, így sokat várok ettől az úttól, szeretnék jól felkészűlt lenni...

Mikor érdemes menni?

Milyen hotelt ajánlanátok? (akár névszerint)

Hány napra ajánlott? (7 nap az kevés, de a 14 az már sok?)

Melyik részén érdemes lakni? (homokos és a sziklás partot is egyaránt kedvelem, csak legyen nyugott nem túl zsúfolt)

Milyen nevezetességeket érdemes meglátogatni, ill. milyen programokra érdemes elmenni?

Milyen búvárközpontot ajánlanátok?

...

Olyanokat kérdezek akiknek van tapasztalata!

Előre is köszönöm :)



2012. ápr. 2. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár éve voltam Zakynthoson. Ha nem unod nagyon a strandolást, akkor lehet 14 napra menni, de amúgy szerintem bőven elég a 7 nap. Nagyon kicsi sziget, autóval 1-2 nap alatt kényelmesen bejárható az egész. (Érdemes tehát pár napra autót bérelni, nem csak a bejárás miatt, de általában a szállodák közelében elég "béna" a tengerpart, tehát érdemesebb autóval felkeresni szebb partokat)

A legszebb látnivaló nekem a szigeten a Csempész-öböl volt ( [link] Ezt autóval csak a magasból lehet megközelíteni, ennyit látsz belőle, mint a képen. Viszont voltunk egy sziget körüli hajóúton, aminek az egyik állomása a Csempész öböl volt. Erre az egyre érdemes elmenni szerintem az ilyen szervezett utakból. Lehet, hogy nem vonz annyira az óriási hajó meg a rengeteg ember rajta, engem taszítanak általában az ilyen szervezett kirándulások, de ezt nagyon kár lett volna kihagyni :)

Másik jó hely, amire emlékszem, (a pontos nevét nem tudom), de olyan strand, ahol meg lehet nézni a teknősök tojásrakó helyét. Mivel viszonylag "védett" terület, ezért asszem csak 3 órát lehet maradni, de amúgy egy szép homokos strand.

Én nagyon ajánlom a Hotel Katerina Palace-t (ez Argassiban van). Olyan akcióval voltunk, hogy féláron kaptuk a szobát, és így nagyon-nagyon megérte. Nagyon szép szálloda, medencére néző erkélyes szobát kaptunk még így féláron is :) Viszont sajnos itt is igaz volt, hogy a közelben lévő tengerpart miniatűr és koszos volt, így messzebbre kellett mennünk strandolni.

Érdemes ellátogatni a helyi tavernákba, jó áron baromi finom görög ételeket tudsz enni.

Most ennyi jutott eszembe, ha van még konkrét kérdésed megpróbálok válaszolni.

2012. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is voltam már jópár éve itt, azt tudom csak elmondani, amit az előttem szóló, a csempészöblöt tényleg hajóval érdemes meglátogatni, de nekem kicsit csalódás volt... egy bazinagy vas hajó, rozsdás és tele van firkálva.... mi nem voltunk a teknőcös helyen, de biztos szép, más látnivaló nem nagyon van a szigeten...

A mi szállásunk Argassiban volt, itt nem olyan szép a strand (keskeny, 1 sor napágy fér csak el), de Laganas szebb, béreltünk egy napra autót, akkor voltunk ott.

Igaz az is, hogy ha nagyobb szállodába mentek, akkor ott nem olyan jó a strand, mert az ilyen nagy szállodák általában a település szélén vannak (sokat kell gyalogolni, ha be akartok menni a központba esténként), mi mindig önellátó apartmanba megyünk, mert szeretünk esténkén sétálni, nézelődni a városban, mindig más étteremben vacsizni stb.

Szerintem júliusban vagy augusztusban jó menni, és megéri 2 hetet foglalni, az egy hét nagyon gyorsan elmegy, szerintem a 2 hét alatt se lehet nagyon unatkozni, ha szeretsz strandolni.

Búvárközpontot sajna nem tudok ajánlani, ahhoz még nem volt szerencsém.


Egyébként miért Zakynthost választottad?

Szerintem Rodosz vagy Korfu sokkal jobb választás lenne és árban is kb ugyan ott vannak.

2012. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért esett erre a szigetre a választásom, mert szeretnék búvárkodni, teknőc lesre menni. :)

Amennyiben valaki emlékezne olyan strand nevére ami szép volt és csöndes, annak örülnék.

Köszönöm a válaszokat. (mentek a pontok)

2012. ápr. 3. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

itt találtam még egy rövid leírást, hátha hasznos neked:

[link]

2012. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hellasz.hu fórumán olvass utána inkább, és ott kérdezősködj, ott többen tudnak segíteni:)
2012. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mi 3 éve jártunk ott. Általában robogót béreltünk, és úgy jártuk be a szigetet. Kulturális látnivalókban valóban szegény a sziget, de a természet kárpótol mindenért.


Mi egyedül a Csempészöbölbe mentünk szervezett hajókirándulás keretében, mert oda azt hiszem nem is lehet máshogy eljutni. Nekünk tetszett az öböl, a hajóroncs valóban nem felemelő látvány :( Mindenképp érdemes fentről a kilátóból is megnézni.


Nekem a Blue Caves volt egy kicsit csalódás.


Egyébként mást konkrétan nem tudok kiemelni, de az egész sziget valami csodálatos. Bejártuk az egész szigetet, és ahol tetszett, ott megálltunk, csobbantunk egyet. Gyönyörű kis öblök vannak.


A teknősök nagyon aranyosak! Mi motorcsónakot béreltünk, és azzal mentünk el megnézni őket. Így még izgalmasabb volt.


Mi Laganasban szálltunk meg, az Arcadianosban. Maga a szállás nem volt egy csúcs, de az alváson kívül nem is voltunk ott sokat. Közvetlenül a parton volt, saját medencével. De nem egy 5 csillagos szálloda... A mi akkori igényeinknek megfelelt.


Az éttermek nagyon jók, nagyon jókat ettünk. Nálam a kedvenc a töltött paradicsom volt!


Mi június közepén mentünk, még nem volt zsúfoltság, a tenger viszont picit hideg volt, de napról napra érzékelhetően melegedett. Szépen lebarnulva jöttünk haza.


A szigetlakók nagyon kedvesek.


Nem fogod megbánni. Ja, és egy hét bőven elég, mi is egy hétig voltunk, és kényelmesen bejártuk a szigetet, ebből 2 nap volt, amikor nem mentünk sehová, csak Laganasban voltunk

2012. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi tegnap jöttünk meg Zakynthosról,nagyjából már leírták amiket én is el tudnék mondani,de ha kérdésed van akkor írj
2012. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!