Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Áprilisban válthatok kötelező...

D.István kérdése:

Áprilisban válthatok kötelező biztosítást, a kalkuláció alapján a KÖBE bizonyult a legjobbnak! Milyen ez a biztosító, mert elég vegyes érzelmeket vált ki. A fizetési módom egy éves csekkes lenne! Tapasztalatok ez ügyben?

Figyelt kérdés

2012. febr. 16. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tavaly áprilisi a biztosítás akkor IDÉN válthatsz de majd csak az év végén.

Elvileg szinte mindegy melyik biztosító csak olcsó legyen.

Nem mindennapos a biztosító társaságok becsődölése.

Miért fizetnél egy évet előre?

A negyedéves bevett dolog és nem a cég forgatja a pénzedet.

2012. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ha tavaly áprilisi a biztosítás akkor IDÉN válthatsz de majd csak az év végén. "



Ez nem így van. Ha tavaly áprilisban kötött biztosítást (pl: április 10.-én), akkor következő áprilisban lesz az évfordulója (április 10-én) nem év végén! Ennek feltétele, hogy a biztosítás lejárta előtt legkésőbb 30 nappal fel legyen mondva a biztosítás. (március 10-ig)

2012. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Szóval március 10-ig meg kell kössek egy új szerződést ha váltani akarok. Azért választottam az éves csekkes dolgot, mivel olvastam a KÖBE egyesületről, hogy a csekkek kiküldésével néha gondok vannak. Viszont náluk 23500 egy évre, míg a többieknél kb. 42 000 ft. Azért nem mindegy, ezért gondolkodom erősen :)
2012. febr. 18. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem... március 10-ig kell felmondanod az előző biztosítást és utána még van időd újat kötni április 10-ig, mivel csak akkor jár le az előző. Ha elmulasztod felmondani az előzőt nem köthetsz újat.
2012. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A KÖBE-nél számold bele az éves tagdíjat is, mivel ez egy egyesület.

Az év végi nagy kötelező váltási roham miatt egy csomó biztosítónak volt gondja a csekk küldésével. Szerintem ez áprilisra lecseng és időben fogod megkapni a csekket.

2012. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg akkor váltok! Igen megnéztem, az éves tagdíj, 1800 ft egy évre az kibírható!
2012. febr. 22. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!