Kezdőoldal » Utazás » Európa » Havi 2000fontos fizetés mire...

Havi 2000fontos fizetés mire elég Londonban?

Figyelt kérdés
Egyik haverom ennyit keres vendéglátásban és én is gondolkodom h kimegyek. Megéri?
2012. ápr. 8. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ebből csak magadat kell eltartanod, bőven félre tudsz tenni.
2012. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az már kellemes összeg. Már ha nettó. A kérdés az, hogy ezért a pénzért mennyit kell dolgoznod. Mert van gy ismerősöm, aki reggel 6-tól este 9-10-ig nyomja az ipart, ő keres ennyit, de már teljesen le van épülve. Én 1950-et kapok nettóban, de csak napi 7,5 órát dolgozom, egy IT cégnél. Egyébként ha csak szobát bérelsz, akkor sokat tudsz spórolni. Ha viszont lakást akarsz, akkor az elviszi a fizetésed kb.a felét, ha nem többet.
2012. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nettó és kb 45 óra.
2012. ápr. 8. 21:36
 4/10 A kérdező kommentje:
hetente
2012. ápr. 8. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
45 óra hetente a vendéglátásban és nettó 2000 font? Én már itt élek egy ideje, a vendéglátásban dolgozik pár ismerősöm, de senki nem keres még csak a közelében sem a 2000-nek.
2012. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan helyen van ahol nagyon sok a borravalo az alapbérük ugyanannyi mint máshol.
2012. ápr. 8. 21:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Kényelmesen meg lehet élni belőle.
2012. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Így már érthető. Akkor gondolom pincérként dolgozik, mert ugye ott van borravaló.


2000 fontból már szépen lehet élni, még a lakásbérlés is belefér, de ha a spórolás a célod, akkor lakj szobában, mert akkor több megmarad. Én, mint írtam, nettó 1950 fontot keresek és így alakulnak a költségeim:


Szoba bérlés: 580 font/hó

Bevásárlás: 160 font/hó

Közlekedés: 112 font/hó

Szórakozás: 175-200 font/hó

Telefon: 25 font/hó


Összesen kb. 1050 és 1100 font között költök, így minden hónapban félre tudok tenni olyan 850-900 fontot.

2012. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Netto 2000 nagyon jó bevétel, simán félre lehet tenni majdnem a felét, ha nincsenek nagy igényeid.

DE!

Szerintem nagyon ritka az a hely, ahol ezt meg lehet így keresni. A tesóm vendéglátózik, már vagy 10 éve és a felszolgálóknak egyre rosszabb. Már nem sok helyen tehetik el a borravalót. Az már jó, ha szétosztják, de hallottam már olyan helyről is, ahol a tulaj egyszerüen benyelte.

2012. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
50%

Szia!


Kérlek ne haragudj, hogy ezt írom, de ezt a fizut nem tartom reálisnak. Még ha egy 5 vagy 6 csillagos hotelben dolgozik is az illető, vagy mondjuk valamilyen elit golf klubban vagy business lounge-ban, szerintem ott sem lehet ennyit keresni, még borravalóval sem (és ide már komoly tapasztalat meg nyelvtudás kell).

Van ismerősöm, aki a Marriott-ban dolgozik, és közel sem keres ennyit, még borravalóval sem. Aki jobban keres a vendéglátásban, az talán a séf, de ott is fokozatok vannak... Arról nem beszélve, hogy tapasztalat nélkül nem veszek fel sehova, általában egy kávézóban kezdi az ember, ahol vagy minimálbért, vagy egy kicsivel többet fizetnek.

2012. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!