Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért használ sok ember...

Miért használ sok ember Schengenen belüli utazásra is útlevelet?

Figyelt kérdés
Egyszer mentem Hollandiába repülővel és a reptéren egy csomó embernél ott volt kikészítve a holland útlevél és azt mutatták be a biztonsági ellenőrzésnél. Amikor jöttem haza egyszer Németországból repülővel, akkor is ugyanez, de német útlevelekkel.

2012. ápr. 10. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig útlevelet használok, mert azt szoktam meg.
2012. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb embernek van útlevele,és miért ne használja alapon.Én is az útlevelemet használom akárhová megyek.Sokkal kényelmesebb,gördülékenyebb a dolog vele.
2012. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember sosem tudhatja, hogy bármi miatt nem kell-e Schengenen kívülre is utaznia.

Pl. Londonból hazafele jövet törölték a járatunkat, és csak úgy tudtunk hazajutni, hogy egy olyan országon keresztül kellett átszállni, ami nem része az egyezménynek.

Na most így azért jóval egyszerűbb volt, mivel volt útlevelünk.

Nekem biztonságérzetet ad. Ha csak Bécsbe ugrok át, akkor nem mindig viszem, de tavaly még Kölnben is velem volt. Jó, ha van, és elfér.

2012. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mert sokan továbbutaznak és akkor kell az útlevél
2012. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A másik ok pl a törzsutas program. Nekem pl az útlevelszámom van rögzítve több légitársaságnál is (hiszen eu-n kívül az kell), tehát ha jegyet veszek,akkor az útlevélszámra veszem.És akkor azzal is kell utaznom,hiszen ellenörzik a check-innél.
2012. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez mért zavar téged?
2012. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
èn is útlevelet viszek legtöbbször, mert a kislányomnak eleve útlevele van csak, így egyben adom az enyémmel.
2012. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is mindig viszek útlevelet, de az ellenőrzésnél a személyimet mutatom, mert azt a zsebemben hordom, így egyszerűbb elővenni. Jó ha van az embernél azért, a bőröndben elfér.
2012. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ah messzebb megyek viszem az útlevelet is, főleg repülővel, mert tényleg sosem lehet tudni hogy melyik olyan országba kell átszállnom ahová kellhet. Ha autóval megyek a szomszédos országokba akkor nem viszek mert minek.
2012. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Én továbbutazás miatt viszem az útlevelet. Mellesleg a Schengenen belül bármikor igazoltathatnak, és akkor bizony kell az útlevél.
2012. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!