Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért használ sok ember...

Miért használ sok ember Schengenen belüli utazásra is útlevelet?

Figyelt kérdés
Egyszer mentem Hollandiába repülővel és a reptéren egy csomó embernél ott volt kikészítve a holland útlevél és azt mutatták be a biztonsági ellenőrzésnél. Amikor jöttem haza egyszer Németországból repülővel, akkor is ugyanez, de német útlevelekkel.

2012. ápr. 10. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
Rendkívül egyszerű gyakorlati oka van. A személyi okmányok többnyire az adott ország nyelvén készülnek, és Európában sem beszél minden ember (hatóság) bármilyen idegen nyelven. Az útlevél egységes, szabványos, nem érhet meglepetés.
2012. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a németeknél, hollandoknál nincs személyi.
2012. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nincsenek hozzászokva hogy útlevél nélkül is lehet, vagy valamilyen para van bennük és automatikusan bepakolják a passzportot. A legviccesebb hogy sokan csináltatnak is egy schengenen belüli utazás kedvéért. Mondjuk az államnak jó, ez is egy bevételi forrás :)
2012. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11 - vedd elő a személyidet és nézd meg, magyarul ÉS angolul van minden ráírva. Angolul meg kötelező tudnia a hatóságoknak, mert a magyar se világnyelv.
2012. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én már csak azért is viszem, hogy ha ne adj' Isten ellopják, elvesztem az egyiket (mondjuk személyit) akkor ott legyen a másik igazolvány.


Itthon még akkor is megmaradt a jogosítvány.


Láttam már olyat, hogy valakinél csak személyi volt az meg ellopták.


A kettőt persze nem egy helyen kell, kellene tartani


Itthon is legalább egy személyazonosításra szolgáló okmányom mindig a házban marad. (pl. útlevél)


Ezzel sem értesz egyet, kérdező?

2012. nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!