Kezdőoldal » Utazás » Európa » Korfun a robogózás ajánlott...

Korfun a robogózás ajánlott teljesen kezdőknek is?

Figyelt kérdés

konkrétan egyikőnk sem robogózott még

jogsink van, de már rég nem vezettünk

ígyikőnk megvan vagy 120 kiló


kb. mennyi kilómétert lehet megtenni vele (milyen sebessége van?), csak, hogy számítani lehessen, hogy hova lehet elmenni mondjuk Sidari-ból reggel, hogy estig még visszatérjünk (Pantokrátor hegy pl, vagy az Angelocastros cucc másik oldalt belefér?), milyen köbcentist kell, hol és milyen gyakorisággal kell tankolni, mi van, ha lerobbanunk, akár mert elfogy a benzin, akár más ok miatt? kell letétet hagyni a helyen?

stb-stb minden hasznos infónak örülök


2012. ápr. 18. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám. Mikor kint voltunk 3 éve, gyalogosan álltunk egy kereszteződésben vagy 20 percet csak azért, hogy figyeljük, hogyan vezetnek a görögök. Brutálisan.
2012. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Görögbe rengeteg a motorbaleset és a legtöbb áldozat a fiatal külföldi turista, aki azt hiszi tud motort vezetni, de nem tudja felmérni a helyi adottságokat. Nagyon sok a szakadék, szűk kanyar, szerpentin, amire nincsenek felkészülve, nincs rutinjuk. Épp ezért a helyetekbe csak akkor bérelnék, ha eléggé felelősségtudatosak vagytok, és nem egy vad társaság. A robogót oda adják tudás nélkül is, mert van jogosítványotok és ha összetörik, van rá biztosítás. Azt hiszem letétet is kérnek. Általában teli tankkal adják oda, és úgy is kell visszavinni, de mindenképp amilyen állapotban van a tank, úgy kell visszaadni. Tankolni természetesen a benzinkútnál, ha elfogy a benzin, akkor gyalogoltok a legközelebbi kúthoz. Ha lerobban, azt előtte megkérdezitek mi a teendő ilyen esetben.
2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és ott a közlekedési szabályok is kissé egyediek, annak van elsőbbsége, aki nagyobb járgánnyal van, vagy aki előbb dudált, sok motoros ezzel nincs tisztába.
2012. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetro ***** válasza:
Ugyanannyira ajánlott mint itthon. Az 50 km/h óra az ott is 50 km/h. Távolságra meg pont ugyanannyit lehet megtenni egy robogóval mint bármelyik másik járművel, csak a legtöbbnél lassabban. Számold ki hogy mennyit vagytok hajlandóak utazással tölteni. Ha béreltek akkor szerintem 125-öst, akkor is ha teljesen kezdők vagytok. Azokkal lehet stabilan 70-80nal menni. Ha lerobbansz úgy jártál, de tankolni a robogóba is kell.
2012. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlanám egy kezdő/rutintalan motorosnak a görögországi utakat...

a görögök előbb fékeznek, mint dudálnak, nagyon gyorsan vezetnek, rengeteg a kanyargós út, amin egy átlagos magyar 50-nel menne, ott ők mennek 80-nal, szóval ha ti figyelmesek is vagytok, ők még belétek mehetnek... Én nem mernék robogóval elindulni.

Egyébként nincsenek nagy távok, mi autót szoktunk bérelni és Moraitikából indulva elmegyünk Korfu város felé, onnan Sidari, Paleokastrica, és le Glifadahoz, mindenhol eltöltünk pár órát, ebédelünk stb, és belefér egy napba úgy hogy reggel 9 körül indulunk és éjfél felé érünk vissza Moriatikába.

2012. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

MI voltunk kint, béreltünk robogót és most írok, szóval túlélhető.

Egy biztos: nagyon kell figyelni, mert úgy mennek a buszokkal olyan helyeken, ahol csak ő férne el, mint a golyó.

Még egy megjegyzés, lassan járj, tovább érsz!

Sok a kátyú, és 50-nél is fáj a beton érintése. :)

2012. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

16.32-es vagyok.

Azt is hozzá kell tennem, hogy bejártuk a szigetet a robogóval (KYMCO Dynk) és felejthetetlen élmény volt, ahogy éri az arcodat a szél, tűz a nap és közeledsz a tengerhez...

2-en ültünk rajta - én 100 fölött vagyok, de 60-70-et gond nélkül ment a motor.

Nagyon sokat mentünk (3-400 km-t biztos) és egyszer tankoltuk tele, nagyon olcsón. A bérbeadónál kell hagynod a személyidet, vagy jogosítványodat (már nem emlékszem), adott egy névjegykártyát, rajta telefonszámmal - baj, vagy olajhiány esetére.

Mi reggel Peramából elindultunk Paleokastritsára, kb. 1,5 óra alatt odaértünk, egész nap pancsiztunk, majd este haza, szóval hosszában is be tudod járni a szigetet fél nap alatt.

Ajánlanám a Sissy Kastélyt, Gylfada homokos tengerpartját és természetesen Paleokastritsát is...

Bármikor visszamennénk!

2012. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Még 1 dolog: szerpentinen a jobbra kis és szűk ívben (visszafordító), emelkedőn történő kanyarodás nem könnyű - de lehet, hogy csak én voltam túlságosan bizonytalan ezen a ponton.

Mindenesetre csak óvatosan!!!

2012. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!