Kezdőoldal » Utazás » Európa » Adnátok tanácsokat?

Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

németországba szeretnénk menni egy barátommal vonattal. hogy keressek rá az alábbiakra:

Szállás

utazás(tudom hogy elvira.hu-n van nemzetközi, de nem tudom hogy hogy keressek rá ha pl würzburgba szeretnénk menni

hogy a kaja kb mennyibe kerül (ez inkább tapasztalat alapján szeretném)

mennyi pénz legyen nállunk. utazás miegymás. 1 hétre mennénk


2012. ápr. 19. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:

az út megvan csak az a kérdés hogy szállás + kaja

am esetleg hogy találhatnák olcsó repülőárat

2012. ápr. 19. 21:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Vonatra [link] -n simán rá tudsz keresni, beírod a "honnan-hová"-nál Budapest (? vagy ahonnan indulsz)és célállomás Würzburg HBf. Minimum egy átszállás, de ezt ott szépen leírja.

Kaja: pontos árakat sajnos nem tudok írni, emlékeim szerint (ahol én voltam Bajorországban) élelmiszerboltban kb. magyar árak x1,2-1,5. Más kajálda, étterem jóval drágább mint itthon, sztem kb. 2x-es ár, de most tényleg csak úgy nagy átlagban mondom.

Pénz meg tényleg attól függ, hogy ott merre, mivel akartok mászkálni, hányszor-hol kajálni, egyébre költeni, ezt így nehéz ennyi alapján megbecsülni.

2012. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szállás ötlet:

[link]

booking.com

2012. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
am elég ha sacra.. am ahogy néztem repülő oda vissza 38000 ft oda vissza vonat azt találtam de nem írt árat, egy oldalon azt írta hogy 25 euró 10000 ft de csak oda kajára napi 6 euró 7nap az 42 euró 16000 ft szállást meg nem találtam 1 hétre számolok egy 20 ast.
2012. ápr. 19. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Repülőt Frankfurtba nézted? ott az a baj, hogy Frankfurttól még sokkal messzebb van a reptér (a Hahn ahova valszeg menne a gép), mint Würzburg Frankfurrtól, tehát az még plusz csomó pénz eljutni oda, azt is vedd számításba.

Vonatnál Bécsbe 25 euró, Linzbe 35 euró a legolcsóbb jegy, valamelyiknél át kell mindenképp szállni. Hogy onnan mennyi a jegy, azt meg tudod nézni az oebb.at oldalon. Elég bonyolult sajnos.

2012. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utazást az Elvira-n pontos kitöltéssel (célállomás, kedvezmények) teljes részletében meg tudod nézni, átszállások, vonatfajta, árak stb. Aztán az igényeid szerint választhatsz. Nem biztos, hogy a repülő jobb, a járulékos költségeket (helyi közlekedés a célig) is bele kell számolni.

A szállás és kaja is az igényszintedtől függ. Ha viszonylag olcsón akarsz kijönni, az éttermeket nagyjából elfelejtheted. Ezért olyan szállás kell, ahol van hűtő, és minimális konyhahasználat. Menj rá a YH (Youth Hostel) nemzetközi honlapjára, szerintem Würzburgban találsz ilyent. Ott napi 5-20 euróból ki lehet jönni, boltokban remek készételek vannak, amit a konyhán megmelegíthetsz, a hűtőben tarthatod a cuccaidat. Én egy hétre az útiköltségen kívül (szállás, kaja, belépők, kevés szórakozás, helyi közlekedés) 200 eurót vinnék, tartaléknak még egy százast(de a 200-ból is hoznék vissza).

2012. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!