Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van aki azt tervezi, kiköltözi...

Van aki azt tervezi, kiköltözik Angliába? (LENT)

Figyelt kérdés
Pár éve gondolkodom rajta. Érdekelne mások véleménye a kiköltözéssel kapcsolatban, esetlen kint élő/élt magyarok tapasztalata. Köszönöm!

2012. máj. 5. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék jövő héten indulnak :) Mire vagy kíváncsi?
2012. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
3 eve elek Angliaban. Mi erdekel pontosan?
2012. máj. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
5 éve élek kint. mire vagy kíváncsi?
2012. máj. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szinten 5 eve vagyok itt, irhatnek regenyt arrol, hogy milyen, de diohejban csak annyi, hogy nagyon jo, es ha teheted akkor gyere
2012. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én is szeretnék kimenni majd egyetem után dolgozni mint orvos, kutató v vmi hasonló. Ha csak 1 fokkal is jobb Anglia, mint Magyarország, nekem tökéletes! :)


Milyenek ott az emberek? Ott is mindenki panaszkodik minden második szavában?

Szégyen-e az, ha valaki egészséges életmódot él? (mert nálunk, vidéken igen, és ezzel már torkig vagyok)

Kátyúsak-e az utak?

stb. ez csak egy pár kérdés...És köszi előre is!

2012. máj. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki kinn él már, vagy most megy: elmondatnátok, hogyan sikerült?

Én is szeretnék külföldre költözni, Anglia is szóba került, ezért érdekelne.

- milyen munkát lehet kinn kapni, ha itthon jogász végzettségem van, két felsőfokú nyelvvizsgám (német, angol) és spanyolt tanulok. Emellett van idegenforgalmi ügyintéző végzettségem is, ehhez tartozó szakmai német nyelvvizsgával (de nem nagyon akarnék ebben dolgozni, max. átmenetileg).

- hogyan és hol kell egyáltalán munkát keresni? Gondolom nem könnyű úgy, hogy én itthon vagyok, a leendő munkáltató meg ott...

- a lakhatást hogyan oldottátok meg az első pár fizetésig? Egyáltalán: elég a fizetés egy kisebb lakás bérlésére?


Bármi más információnak is örülnék. :)

2012. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés,ugyanis ugyan ezt tervezem én is.

Elakarok menni Magyarországról!

2012. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyenek ott az emberek? Ott is mindenki panaszkodik minden második szavában?

-Vannak itt is olyanok akik állandóan panaszkodnak.Itt is élnek olyan angolok,és külföldiek akiknek semmi sem jó.Akárcsak otthon.

Szégyen-e az, ha valaki egészséges életmódot él? (mert nálunk, vidéken igen, és ezzel már torkig vagyok)

-Nem szégyen,csak drága.Ha te egészségesen akarsz élni,akkor úgy élsz. De itt kint sokan azt eszik ami finom vagy olcsó..Az biztos,hogy senki nem fog lenézni vagy megszólni ha répát eszel vagy egy hatalmas kebabot.Nem érdekli őket.

Kátyúsak-e az utak?

-igen,vannak kátyúk,de nem olyan mértékben mint otthon.



A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/7 ma 06:36


Aki kinn él már, vagy most megy: elmondatnátok, hogyan sikerült?

- Én 5 éve élek kint.Én egyszerű módon kerültem ki.Megvettem a repülőjegyet és kimentem a párom után..ennyi.


Én is szeretnék külföldre költözni, Anglia is szóba került, ezért érdekelne.

- milyen munkát lehet kinn kapni, ha itthon jogász végzettségem van, két felsőfokú nyelvvizsgám (német, angol) és spanyolt tanulok. Emellett van idegenforgalmi ügyintéző végzettségem is, ehhez tartozó szakmai német nyelvvizsgával (de nem nagyon akarnék ebben dolgozni, max. átmenetileg).

-Nem vagyok benne biztos,hogy bárhol a világon a magyar jogászi képességeddel el fogsz tudni helyezkedni.Hacsak nem tanulsz az adott országban is jogot.Jó nyelvtudással itt kint Angliában azért lehet válogatni.Te tudod mit dolgoznál is mit nem.Nem árt azért azt tudni,hogy Angliában jó pár évvel ezelőtt ár lezajlott az hogy "mindenkinek diplomája legyen" korszak.Így a diplomás munkákhoz akadnak angol emberkék is..Talán most fedezték fel,hogy kevés a szakember..Ezért egy jó szakmával,jó nyelvtudással nagyobb sikerre van az embernek.

- hogyan és hol kell egyáltalán munkát keresni? Gondolom nem könnyű úgy, hogy én itthon vagyok, a leendő munkáltató meg ott...

-Legegyszerűbb,és legjobb módszer ha kint vagy,és magad jársz a munka után.Így pontosan képben leszel,és senki nem fog átverni(gondolok magyar ügynökségekre)

De lehet nézni otthon is úgy külföldi állásokat amit a céged ajánl.Az megbízható lehet..


- a lakhatást hogyan oldottátok meg az első pár fizetésig?

- Következőképpen oldják meg a lakhatást.

1. ismerősökhöz,rokonokhoz mennek amíg nem tudnak bérelni külön maguknak

2.hostelba mennek 1-2 napra,és ez alatt az idő alatt szobát keresnek és bérelnek ki.Jó nyelvtudással nem okoz gondot.Akár kiutazás másnapján már tud az illető szobát bérelni.Lakást egyenlőre úgysem tudsz bérelni,mert ahhoz bejelentett munkaviszony kell,és sok helyen kérnek 3-6 hónap ledolgozott munkaidőt.


Egyáltalán: elég a fizetés egy kisebb lakás bérlésére?

-Attól függ,hogy Anglián belül is hol élsz,és mennyi a fizetésed.Egy biztos.Létminimumos fizetéssel egyedül nem fogsz tudni lakást bérelni.Ugyanis az egyik legdrágább dolog a szállás.Vidéken egy stúdiólakást már lehet 1 fizetésből állni,és nem olyan vészes az ára.De mondjuk 2-3 szobás házat akarnál bérelni akkor oda kevés az 1 fizetés.

(mi 3 szobás házat bérelünk ketten)

Remélem tudtam segíteni nektek.

üdv

2012. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam, hogy jogász vagyok, köszönöm szépen a tippeket! :)

Sajnos, úgy tűnik, hogy rossz szakmát választottam, külföldön így sehova sem kellek majd. :(

Talán megpróbálom még itthon átképezni magam, csak ahhoz sok pénz kellene. :s Nem tudom, mit tegyek, de mindenképpen szeretnék majd valahova kiköltözni...

2012. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is tervezem, ha meg lesz az érettségim és a bizonyítványom egyből megyek.

Erre már rég gyűjtöm a pénzt.

2012. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!