Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szervezett busz utakról...

Szervezett busz utakról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Utazás, tempó, szállás? Nagyon fárasztó? Provance-ba mennék.
2012. máj. 11. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Busszal Veronáig (Olaszország) mentem utoljára, reggel 6-kor indultunk és este 5-re érkeztünk oda. Szép volt az osztrák-olasz Alpok, de busszal soha többet nem mennék és nem is fogok menni sehova se. Fárasztó.

Technikai szünetet kell tartani a sofőröknek, ez kötelező.

Azért remélem tudod, hogy Provance még odébb van Veronától, de nem tudom mennyire. Mindenesetre szép tájakat fogsz látni.

2012. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet, hogy nem merek belevágni:(
2012. máj. 11. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vágj bele, különösen, ha még sose voltál ilyenen. Ha nem próbálod ki, sosem fogod tudni, hogy neked bejön-e? Ezt egy fórumozó se fogja tudni megmondani neked, csak ha magad kipróbálod...

Én voltam már több ilyen szervezett körúton is (pl. Francia Riviéra+Provance utazáson is), szerintem jók. Az idegenvezető elmond minden infót, nem kell útikönyveket böngészned az utazás alatt... A buszozást szerintem is ki lehet bírni, különösen, ha tudsz aludni a buszon. Amúgy sok ilyen úton a hosszabb utaknál van tranzitszállás is. Szóval szerintem bátran nevezz be rá! :-)

2012. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó ilyet is olvasni.:) Van tranzit szállás is egyébként. Tudom, hogy a végső döntést nem itt kapom meg, de mivel magamtól kicsit tartok tőle, gondoltam segít mások véleménye. Köszönöm!
2012. máj. 12. 10:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi mindenhova busszal járunk, azért, mert amit +ban elköltenénk a repülőre, azt a pénzt inkább az ottlétünk alatt költjük el, így vásároltam tavaly kb 400 euró értékben ruhákat Barcelonában :) (ezt 2 nap alatt sikerült :D)

Én szeretek is busszal menni, mostmár megszoktam :) Mi Jesolóba kb 8-9 óra alatt értünk oda busszal, annyit azért ki lehet bírni :) sőt, többet is...

Közben nézheted a tájat, aludhatsz, zenéthallgathatsz, stb...(esetleg olvashatsz, de én azt nem szoktam (bírok buszban olvasni, csak nem szoktam nyaralásra/kirándulásra könyvet vinni ))

Ami nagyon fontos, hogy a megállóknál siess gyorsan a wc-re (akkor is ha nem kell), főleg, ha nő vagy, mert a női wc-knél mindig nagy sorok vannak...

És persze fontos, hogy jó helyed legyen :)

2012. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi! És mi számít "jó" helynek ilyen hosszú úton. Elől? Mondjuk ott már betelt. Az nem annyira tiszta, hogy ha Barcelonában is busszal voltál, akkor miért a Jesolóba vezető 8 órás utat hozod példának, hogy ki lehet bírni. Bocs, ha értetlen vagyok!
2012. máj. 16. 08:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első 1-2 sorban (nem vezetői oldalon) jó a kilátás az előtted lévő útra. Az utolsó sorban fülledt meleg lehet, vagy éppen hideg, attól függően, milyen a légkondicionálás, és az utasok szokásai. De tapasztalatom szerint döntően egyéni rigolyák a "nekem csak ez a hely jó" típusú kitörések - mert ilyen elő szokott fordulni. Én a középső feljáró körüli üléseket szeretem, mert a kilátás ugyanolyan, de elsőként szállhatok le, utolsóként fel.

A busz utazás minősége egyéni hozzáállástól is erősen függ. Van előnye és hátránya, befolyásolják az utasok, és hogy a vezetők mennyire erélyesek, ha kell.

2012. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Bocsi, nem tudtam hol van Provence, azt hittem Olaszország (mivel az első válaszoló Veronát emlegette), de látom tévedtem :D


A barcelonai buszos utat azért nem hozom fel példának, mert egyhuzamban 20 óra körül van, amennyi idő alatt oda lehet érni, de mi úgy mentünk oda, hogy odafelé egy éjszakát Olaszországban, visszafelé pedig egy éjszakát Franciaországban töltöttünk. Tehát egyhuzamban max 12 órát voltunk akkor a buszon.

A leghosszabb buszos útjaim eddig kb 14-16 órásak voltak, Görögországba :)


Jó helyek:

emeletes buszon:

legelöl vagy alul, az asztaloknál (nincs sok asztal, azt hiszem 4 szokott lenni) (az asztalok egyébként 4 személyesek) - mindkettőt azért szeretem mert így jobban ki tudod nyújtani a lábad.

emelt buszon vagy "sima" buszon:

pedig legjobb szerintem középen, a lépcső után, mivel akkor nincsenek közvetlen előtted ülések, csak a lépcső, így pl fel tudod tenni a lábad, és még azért is jó ez a hely, mert innen tudsz leggyorsabban kijutni a buszból, ami ugye, a wc-zés miatt jól jön :)

2012. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

megelőztek, szóval a 3. válaszoló voltam.

Ha nincs tele a busz, akkor hátul sem rossz, mert akkor több helyet is elfoglalhatsz, és bírsz feküdni is :)

2012. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 órás út lehet önmagában soknak tűnő. De 2-3 óránként van pihenő, lábmozgatás, és indokolt egyéni igényű megállásokat is el lehet érni egy jó társaságban. Ebből a szempontból nincs különbség a vonat, vagy autó összehasonlításában. A hosszú út az hosszú út. Hogy kinek melyik előnyösebb, az igényeken, hozzáálláson, ha szükséges, a környezet befolyásolásán múlik. A döntés a tiéd, nekem nyilván mások a szempontjaim, tanácsokat nem adhatok, csak információkat.
2012. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!