Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri-e most elkezdeni...

Megéri-e most elkezdeni gyűjteni, ha 2 év múlva szeretnék Angliába költözni?

Figyelt kérdés

Az ottani gazdasági helyzet alapján megéri e majd vajon 2 év múlva kiutazni? (kb. 4-500 ezer forintnyi fonttal)

Tudom, hogy elég sok a munkanélküli ott is, de elszántnak és kitartónak érzem magam. Most vagyok 22 éves, az angolom folyékony c2, mellette olaszt tanulok, azonban kifejezetten keresett szakmával nem rendelkezem, de akár ott is szívesen elvégeznék egyet (jelenleg egyetemen tanulok, de külföldön nem tudnék ezzel a szakmával érvényesülni). Vélemények?



2012. máj. 15. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából 1500 fontból, ha szerencséd van, néhány (2-3) hónapig kihúzhatod. Ez alatt kell munkát, jövedelmet találnod. Minél kevésbé van ott keresett szakmád, annál jobban a szerencsére bíztad magad. Az nem valami biztató dolog.

A nyelvtudásnál - az alapon túl - sokkal fontosabb a kapcsolatteremtés képessége és a biztos szakismeret.

2012. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, bár a kérdésem inkább arra irányult, hogy a jelenleg ott lakók hogy látják, 2 év múlva is lesznek e olyan szerencsepróbálási lehetőségek mint mondjuk most (bár tudom, most sem rózsás a helyzet)?

Az alapvető dolgoknak már utánanéztem, bár ha már itt tartunk, mik lehetnek azok a szakmák amit ott is elismernek, és itthon is meg tudom szerezni pár hónap alatt(pl. mixer vagy hasonló?)? Illetve, mennyire számít fontosnak a nyelvtudás? Ha mondjuk angol és olasz mellé megtanulnék még egy nyelvet ami jól jöhet ott, abból lehetne munkám?

2012. máj. 15. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg itt Angliában is elég nagy a válság, ezért a jó nyelvtudás elengedhetetlen. Jöhetsz bármilyen szakmával, diplomával, ha a nyelvtudásod nem megfelelő, akkor esélytelen vagy. Sok ismerősöm nem hitt nekem, mikor azt mondtam, hogy kell a nyelvtudás. Kijöttek, itt éltek 1,5 hónapig, mert addig tartott a pénzük, majd hazamentek, és otthon mesélik, hogy milyenek szemetek az angolok, hogy nem adnak nekik munkát. A jó nyelvtudás mellett szükséged van egy nagy adag szerencsére és egy keresett szakmára is. Próbálkozhatsz a vendéglátás területén, a jobb helyeken jól fizetnek a pincéreknek. Viszont mosogatni, takarítani, utcát seperni nem éri meg, mert az csak minimálbért fizet, amiből megélni ugyan meglehet, de a hónap végére szintén elfogy minden pénzed, mivel Anglia nagyon drága ország, bár vannak olyan boltok ahol jó áron tudsz vásárolni, sokszor vannak akciók, csak figyelni kell őket. Amúgy pedig amikre nagy igény van idekinn, az a nagyon jó és nagy tudású IT szakember, valamilyen mérnök, ápoló vagy orvos. Egyébként ha gyorsan akarsz valamit otthon tanulni, akkor javaslom a pincérkedést, mert avval még relatív jól lehet keresni, bár mostanában a nagy munkanélküliség miatt sok cégvezető már nem osztja szét a borravalót, hanem elrakja magának. De ez csak a kisebb helyekre vonatkozik. A pincér munkához nem feltétlen szükséges a végzettség, jobban preferálják a gyakorlatot, sok helyen pedig betanítanak. Ha valahova felvesznek, akkor pár nap alatt kiderül, hogy tudsz-e vagy sem. Ha nem vagy jó, akkor pár nap alatt kirúgnak.
2012. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri, nameg gyüjteni sose árt. Igaz, hogy most válság van, de ez nem tart örökké, ráadásul jó munkaerőre mindig szükség van. Ilyen vendéglátós szakmával elég sokan jönnek, végülis meg lehet belőle élni, nem nagy lábon, de tisztességesen. Nyelvtudás szerintem fölösleges, az angolt tudd rendesen és az bőven elég lesz.
2012. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Sok ismerősöm nem hitt nekem, mikor azt mondtam, hogy kell a nyelvtudás."


Ezt soha nem értettem, hogy lehetnek ilyen sötétek az emberek. Hogy akarnak dolgozni egyáltalán úgy, hogy azt se értik mit magyaráz a főnök?

2012. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Arról van valakinek valami információja, hogy odakint milyen árakon vagy feltételekkel lehet esetleg szakmát végezni, úgy általánosságban?

2012. máj. 15. 17:30
 7/9 Viktor1998 válasza:
Tudnia kell a nyelvet.A bátyámmal beszéltem aki kinn van Angliában.Kinn sem jobb a helyzet.Létszámlecsökkentések,munkával töltött órák száma,így egyre kevesebb a fizetés.Keressen másik országot.Szerintem próbálkozzon meg az USA-val,Kanadával vagy Izraellel.Talán még olaszoknál.
2012. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tudom ,nem vagy rászorulva nagyon, mert ahogy láttam a báttyád is kinnt van, de szeretném megkérdezni, hogy nincs e kedved felvenni velem a kapcsolatot, mert énis kiszeretnék utazni Angliába az elkövetkezendő pár hónapban 1-2 évben, és ketten elindulni azért valamivel jobb lenne. Énis most kezdem gyüjteni a pénzt, már van kb 150 ezer ft om. 21 éves srác vagyok, most szeptemberben fogom elkezdeni a szakács szakmát. Üdvözlet
2012. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Kicsit összekeverted a dolgokat, mert nem az én bátyám van kint, hanem a másik válaszolóé :)

Egyelőre azonban még nem látom az értelmét, hogy felvegyük a kapcsolatot, mivel részemről elég képlékeny a dolog, se pénzem se tervem egyelőre, de ha úgy alakul, írok. Addig is sok sikert neked :)

2012. máj. 31. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!