Kezdőoldal » Utazás » Európa » A British Airways járatain...

A British Airways járatain van-e és ha igen mekkora egy utashoz kapcsolódó csomagok súlykorlátja?

Figyelt kérdés
Azaz díjmentesen 1 db feladandó poggyász (90x75x43) max 23 kg lehet valamint a fedélzetre felvihető 1 db kézipoggyász (56x45x25) + 1 db laptop táska (45x20x36) szintén max 23 kg súllyal. Tehát egy fő összesen 3 db poggyásszal utazhat plusz költségek megfizetés nélkül, amelyek összsúlya 23+23 kg?! (Avagy a 3 db csomag maximális súlya lehet 23 kg?)
2012. máj. 19. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A "nagy" bőrönd 23 kg. Az utastérbe felvihető kézi"+laptop azonban kizárt, h 23 lehet. A kézi (ami egy kis bőrönd is lehet) 10 kg max. Ehhez jön a laptop.
2012. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na ez az! Nekem is furcsának tűnik, hogy a kézinél is 23 kg van megadva maximum súlynak. Mert a térbeli méretei azok fixek de súlyra ... ?! Nekem nem egyértelmű a honlap leírása alapján bár lehet, hogy én vagyok csökkent értelmi képességű vagy egyszerűen vaksi ... :-)


Egyébként ha egy puha, kisebb méretű utazótáska szélessége vagy magassága a gyári adatai szerint 1 cm-rel meghaladja a honlapon leírt dimenziót azt sem engedik fel? Gondolok itt arra, hogy vajon a gyári méreteket 100 %-os töltöttséget feltételezve adták meg, ugye?


Tehát ha nem pakolom tele a táskát akkor akár egy 55x26x33-as táska (ami ugye elvileg nem vihető fel a méretei miatt mert az egyik adat 1 cm-rel túllépi a megengedettet) is belefér a korlátba???

2012. máj. 19. 23:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kézipoggyászt nem mérik le. Amit feladsz, az lehet max. 23 kg.
2012. máj. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kézipoggyász mérete pedig azért fontos, mert egy zárható szekrénybe kell felrakni a fejed fölé. Ha nem fér be, nem viheted fel, mert balesetveszélyes.
2012. máj. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát nem mérik le. Viszont ha így van akkor miért van fent a honlapon ( [link] a korlátozás?


"A 23kg (51lbs) maximum bag weight applies and you must be able to lift the bag unaided into the overhead lockers in the aircraft cabin."


A méreteket illetően mennyire rugalmasak? Az említett 1 cm-es eltérés megengedhető? Úgy tudom a reptéren van kint valami mérőeszköz (gauge) amivel le tudja mérni az ember, hogy felvihető-e vagy nem.

2012. máj. 20. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rugalmasak. Nekünk az egyik kézi egy kis bőrönd volt, a másik meg egy kisebb utazótáska.

De, hogy megnyugodj, jobb, ha felhívod a repteret. Ráadásul az úticéltól is függ: ha tengerentúlra mész, 2 23-ast vihetsz. Legalábbis 3 éve így volt. Jó utat!

2012. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Most neztem meg interneten.A kezi poggyasz merete:23kg (56x45x25cm,kormeret:126cm.)A masik, feladott csomag:23kg(90x75x43cm,kormeret:208cm)A repulojegyemen is ez szerepel.BRITISH AIRWAYS
2013. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!