Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyit és hol kell fizetni...

Mennyit és hol kell fizetni az Európai Egészségbiztosítási Kártyáért?

Figyelt kérdés
Most nyáron kimegyek 2 hónapot Németországba önkéntes munkát vállalni. Ebben az esetben hogy működik a dolog? A kártya már megvan pár hónappal ezelőttről.

2012. máj. 27. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:

semmibe nem kerül, online lehet igényelni és átveszed alegközelebbi TB kirendeltségen.

Ha megvan a kártya akkor az érvényes (amennyiben van itthon érvényes TB-d)

Nézd meg ha jól emlékszem 5 évre adják

2012. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval ha megvan a kártya, akkor azzal már jogosult vagyok az ellátásra? Nem kell személyesen befizetnem semmit? Olvastam valahol, hogy havi 4000 Ft-ba kerül és az Apeh-nál kell befizetnem... Meg úgy mindenki mást mond.

Szóval hol és milyen esetben terhelnek engem ezzel a havi 4000 Ft körüli összeggel?

Bocsi, de nem vagyok ebben az Eu kártyában jártas.

2012. máj. 27. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Még régebben volt ilyen kártyám, 1 évig volt érvényes és nem kellett semmit befizetnem. Lehet azóta változott a helyzet ez 2007 körül volt.
2012. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

van tb-d? Itthon? Tanuló vagy? Akkor nem kell semmit fizetni.

Amit te olvastál az azokra vonatkozik, akik nem dolgoznak, nem tanulnak, így nincs biztosítási jogviszonyuk. Nekik fizetni kell a TB-t minden hónapban

2012. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!