Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt vigyek...

Mennyi költőpénzt vigyek magammal? (Olaszország) Sűrgős!

Figyelt kérdés
Két hét múlva magyünk olaszba a sulival, két hétre. Szállás, belépők, stb. biztosítva vannak, viszont kaját magunknak kell szereznünk, plusz még 'költőpénz' ilyen-olyan dolgokra. Firenze, Róma és Velence az útiterv, egy pár híresebb város érintésével.Nem voltam még soha itt, ezért nem tudom az árakat, árkülönbségeket. Igazából nem szeretnék túl sok pénzt magammal vinni, olyan 200 Euróra gondoltam..Szerintetek elég ennyi? Vagy vigyek többet? Köszönöm előre is a válaszokat !

2012. jún. 7. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
utolsonak,jo lenne ha nekem is elmondanàd hogy 2-3 euros pizzat hol lehet kapni,èn itt èlek kèt ève ,de sajna mèg nem talàlkoztam olyan pizzèriàval ahol ennyièrt adnak
2012. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Kedves 10 én évente legalább hatszor megyek Olaszországban,de még csak 20-30 eurós pizzát láttam. Még 10 eurósat sem. A pizza Olaszországban az egyik legdrágább kaja. Nem is eszik az olaszok.
2012. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 tade ***** válasza:
84%
...En itt elek 6 eve de 2-3 euros pizzat meg en sem ettem, max gyorsfagyasztotatt a LIDL-bol. Szoval, ha gasztronomiai ismereteket is akarsz szerezni 200 euro keves 2 hetre, foleg, hogy Olaszorszag legdragabb varosaiba mentek. Voltam ROmaban....egy sima sonkas szendvicsert fizettem 5 eurot, es akkor meg jol sem laktam :(
2012. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

a kèrdezonek:( mivel azt mondod 2 hètig lesztek èn mindenhol 14 nappal szàmolok) szoval az hogy mennyi pènt hozz magaddal attol is fugg,hogy hol ès mit akarsz enni!ha reggelire meg vacsira nem akarsz boltban vàsàrolni az is megoldhato!reggelire ajànlom hogy menj be egy bàrba,ott àltalàban vannak finom tramezzino-k (hàromszog alaku,puha kenyèr,majonèzes alap,sonka vagy tonhal vagy gyongyhagyma stb..) vagy szendvicsek egy kàvèval vagy cappuccinoval vagy frissen facsart narancslèvel kb.4euro korul van


akkor igy a reggel minden nap kb. 56-60euro


az ebèdet attol fuggoen hogy mit ennèl szivesen(ha vàrost làtogattok ès nincs ido megebèdelni a bàrokban adnak mèg àltalàban pizzaszeleteket ebbol szerintem kell 2 ha jol akarsz lakni,vagy itt is johet a szenyo,vagy èttermekben,bàrokban talàlni menut olyan 13-15 euro korul (amit a kornyezo irodàkban,vagy èpitkezèsen dolgozok miatt kèszitenek ezèrt olcsobb)ebben van àltalàban vmi eloètel:àltalàban tèszta,màsodik husok zoldsèggel,szinte mindig egy kàvè 1 udito ès nèha desszert is


ha menut ennèl vagy bàrban vmit felvàltva vagy pàr napig menut utànna vmit a bàrban ugyesen felosztva az kb.120-184Euro


Szerintem vacsoràra èrdemesebb kiprobàlni az itteni kulonlegesebb èteleket,mert akkor màr biztos van idod kènyelmesen megvacsoràzni!!

ha nem mèsz valami mèregdràga ètterembe a vacsi is megoldhato 2 hètre kb.ugyanannyibol mint az ebèd


pl:tèszta ètelek 8eurotol kezdodnek

pizza:àltalàban 7 eurotol kezdodik ez csak a sima Margherita ,bàr àltalàban (nem mèregdràga helyrol beszèlunk)egy jo pizzàt màr tudsz venni olyan 12-14 euro korul

Hus ètelek azok huzosabbak ,mi legutobb 22 eurobol megusztuk


szoval nagy kerekitèsekkel igy ètkezèsre kellene kb.250 euro ès akkor szuvenireket mèg nem is vettèl


DE!!! az èn tanàcsom az mint nèhàny elottem szolo is,hogy olcsobban is meg lehet uszni ha boltban felvàsàrolsz pàr dolgot! mondjuk reggelire meg ebèdre is lehet egèsz jo dolgokat talàlni! nem tudom lesz e lehetosègetek fozni,vagy akàr elèg ha van mikrosuto!

mondjuk lehet kapni 2,4 euro jo kèsz èteleket,tèsztàkat korettel,(nèha èn is ezt eszem ha nincvs idom fozni ès ègèsz finomak)ès ezeket elèg megmikrozni,vagy salàtàkat szintèn nagyon finomakat


èn azt tudom ajànlani hogy ugyeskedj,nèzz szèt a boltokban igy olcsobban ki tudod hozni a reggelit vagy èbedet,aztàn a vacsira igy valamivel tobbet kolthetsz! hozz magaddal olyan 300euro korul,(bàr jobb ha nem mindet kèzpènzben,jobb a kàrtya)biztos ami biztos,aztàn amit nem koltessz el hazaviszed bàr szerintem 200 eurobol is ki lehet jonni,nem szuksèges minden nap èttermezni,pàrszor simàn belefèr a meki is,meg tessèk boltba is szètnèzni!!!!!

2012. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
ja ès azt kifelejettem hogy romàban bizony magasabbak az àrak
2012. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

10-es vagyok.


Nápolyban ettem ennyiért pizzát, a legtöbb helyen ennyiért adták. Bár tény, hogy a kérdező nem idemegy, de azt nem tudtam, hogy máshol nem ennyi.

2012. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Nápolyban sem ennyi. HIdd el, egy normál pizza, normál helyen 15-20 euró. ami háromnak is elég az inkább 30. Szerintem te kifogtál valami ajánlatot, vagy teljesen roszzul emlékszel.
2012. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A 200 Euró minimum, ha két hétig önellátós vagy és nem csak felvágottas kenyeret akarsz enni, hanem megkóstolnád a pizzát, tésztát, süteményeket, FAGYIT. Én 250-300 Eurót biztosan vinnék készpénzben, kártyát élelmiszervásárlásra elég macerál használni, a kicsi helyeken ott sem mindenhol fogadják el, akárcsak itthon. Azért meg, hogy felvegyél, plusz költséget számonak fel és idegen nyelven nehezebb eligazodni az autómatánál is. Ennek ellenére támogatom, hogy ha megtehetitek, kártyán vigyél még magaddal tartaléknak.

Az olasz fagyit ki ne hagyjátok! Firenzében lehet kapni isteni pacalos szendvicseket is. Én sosem voltam hajlandó pacalt enni, de ez isteni.

Érezzétek jól magatokat!

2012. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Olaszország elég drága...:)

Én legalább 500 eurót vinnék a helyedben, nekem lazán elfogy több is egy 2 hetes nyaralás alatt.

2012. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Olaszországban, ezekben a városokban is, és elárulom, hogy egy szelet pizzát nem kapsz 4-5 euró alatt....főleg Firenzében nem!!! Kb. kétszer annyi kajapénzzel kell számolni, mint itthon és ez nem vonatkozik az éttermekre. A Mcdonaldsban is kétszer annyiba kerülnek a kaják!!!

Szóval napi 20 euróval mindenképp számolni kell!!!!!!! (Egy fagyi is 2,5-3 eurónál kezdődik)

2012. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!