Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dombornyomott vagy sem?

Dombornyomott vagy sem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy Malagara utaznék júliusba. OTP junior kártyám van, tehát semmire sem jó. Ryanairrel utaznék.Édesapám bankkártyájáról utalnék, mert euroban keres, így nem veszítenék a valuta váltással pénzt.Viszont nem dombornyomott a kártya, raiffeisen bankos maestro kártya.Nincs CVV/CVC kódja tehát inenntől kezdve nem lehet utalni róla igaz? Valamint hogy milyen kártyát csináltassak holnap akkor a bankba?

Tapasztalatokat is szívesen hallanék a ryanairről, mert egyszer már utaztam velük, de nem én intéztem a foglalást és félek kicsit, nehogy elrontsak valamit...



2012. jún. 7. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Dombornyomott Visa vagy Mastercard kártyát érdemes csináltatni, mert sok helyen csak ezek jók.


Ha visszont többször is akarsz Ryanair jegyet venni, akkor célszerű prepaid MC kártyát csináltatni a Moneybookers-nél vagy a Neteller-nél, mert akkor nincs a 4000,- Ft-os adminisztrációs díj.

2012. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
OTP Junior kártyádat is használhatod külföldön.
2012. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azon van a hangsúly, hogy dombornyomott-e vagy sem. Az én kártyám sem dombornyomott, viszont a hátán, ahol van az aláírás, ott kell hogy szerepeljen még kb. 3 számjegy, ez a CVC kód és minden internetes fizetésnél ezt kérik. Külföldön általában tudsz fizetni bármilyen Visa vagy MasterCard kártyával. A dombornyomottnak akkor van szerepe, ha pl. kauciót kell fizetni (szállodában, autóbérlésnél), bár ott meg jobban szeretik a hitelkártyát.
2012. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tegnap sikerült lefoglalni a jegyet, úgyhogy irány Spanyolorszáág :)
2012. jún. 9. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!