Kezdőoldal » Utazás » Európa » Biciklivel szeretnénk eljutni...

Biciklivel szeretnénk eljutni Barcelonába, ti milyen útvonalon mennétek, sok az emelkedő? Bármilyen tanácsot, tapasztalatot örömmel vennék .

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Egyetlen tanácsot tudnék adni,

hogy hogyan tudsz a legegyszerűbben bicajjal eljutni 2.000 km-re.

Tedd fel a csomagtartóra...

2012. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
55%
GPS..
2012. jún. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye azt tudod, hogy az oszták-, olasz-, svájci-és francia alpok útbaesik?
2012. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Horvátország -> hajóval a keleti olasz partok -> Rómából hajóval Barcelónába.
2012. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Trieszten át Brescia-Genova, onnan végig a tengerparton.

Marseille-ben jobb ha hajóra szálltok, és azzal mentek Barcelonába, mert a francia-spanyol határon biciklivel kínszenvedés lenne átmenni (irdatlan és kitartó emelkedők vannak).

Amúgy vagy 2000 km, és ez ennél csak több lehet, mert autópályán nem mehettek biciklivel.

Én nem vágnék bele, pedig csináltam már egy-két hülyeséget életemben.

2012. jún. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem még légvonalban is több
2012. jún. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az az út ami nem lehetetlen, de több éves felkészülést igényel, mind szerevezésben mind biciglizésben.


Elöször is nem ártana egy partnert találni hozzá. Olyat aki szintén felkészül veled és elhívatott. Aztán egy másik partnert aki majd ha valami baj van felvesz akárhol is vagytok, vagy esetleg elöre pénzt gyüjteni hogy akárhonnan haza tudjál jönni ha baj van.


Aztán kitüznék minimum 3 éves felkészülést, ha csak nem vagy profi biciglis aki évente többször több száz km.s útra megy.

Elöször is kitüzném, hogy évente minimum 4-6 nagyobb túrára elmegyek. Pl elösör is minden hétvégén egy 100 km-t letekerek, ha nem megy elsöre akkor 2 napra szétbontva. Azán körbe megyek a balaton körül. Majd eljutok Budapeströl-Debrecenbe, és így tovább emelve a km-ek számát. ìgy kb 3év alatt elég tapasztalatod lesz és testileg is felkészülsz. Tudni fogod milyen biciglire, és milyen táskákra, felszerelésre van szükséged.


Majd mindeközben elkezded az útvonalat tervezni.

[link]

kb ilyen módon kell menned, de ugye autópálya nem jöhet szóba. ìgy én mindenképpen beszereznék egy szlovén, olasz, francia, spanyol biciglis térképet amit a 3 év alatt bújnék és kitalálnám melyik útvonal a legjobb. Ekkor már kirajzolódna mennyi idö is kellene hozzá, hol tudnál megpihenni, hol vannak kempingek és olcsó szállások. Mennyi pénz is kell hozzá, ez is össze állna szépen...


Szóval szervezés és felkészülés az egész, de minimum 3 év szerintem, mire késszen állsz rá.

2012. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


még egy dolog. nézd át a lehetöségeidet, és ha egyszer elhatározod ne add fel, ha csúszik a 3 év és 5 vagy 10 lesz belöle, akkor is ha álmod ez, akkor gyerünk és készülj fel rá.

2012. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"...sok az emelkedő?"


Marhául fel lehetsz készülve!!

+ megbuktál földrajzból?!


Valami Alpok nevű kisebb buckáról sem hallottál még??!!

2012. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sikeresen teljesítettem az utat:)
2012. szept. 4. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!