Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes külföldre menni? (...

Boglárkaaa80 kérdése:

Érdemes külföldre menni? ( Görögország )

Figyelt kérdés

Ma nyertünk egy görögországi utat Makrygialos-ra !

na hát vannak kérdéseim :)

Menniybe kerül ott a víz?

Mennyit érdemes kivinni?

Busszal mennyire biztonságos?


2012. jún. 11. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hol nyertétek?
2012. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hol található ez pontosan görögországban? mert nem mindegy :)

a mennyit érdemes kivinni az mire vonatkozik?

2012. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: Makrygialos az olymposzi riviérán található.

2 éve nyaraltunk Olympic Beachen, 3 éve voltunk Paralián. Emlékeim szerint egy zsugor ásványvíz 0.6-1 euróba került, 1-esével megvenni jóval drágább.

Az hogy mennyi pénzt érdemes kivinni, leginkább tőletek függ. Mennyit engedhettek meg magatoknak, sok pénzt szoktatok elkölteni vagy inkább spórolósak vagytok, minden este étteremben akartok vacsorázni vagy inkább főzőcskéztek, mennyi időre mentek, hányan mentek, fő/utó/előszezonban stbstb...Ha annyira nem vagytok költekezőek, akkor minimum 20 eurót számoljatok/fő/nap-ra, de csak akkor, ha nem akartok fakultativ kirándulásokra menni, egyébként több pénzt vigyetek.

Teljesen biztonságos busszal, nyugi, mi mindkét alkalommal busszal voltunk, és idén is busszal megyünk Görögországba, csak most kicsit messzebbre :)


Egyébként engem is érdekelne, hol nyertétek! :) ?

2012. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy rendezvényen !


Hát 3-an mennénk ! 7 éjszakára !

nyertük de a buszt nekünk kell állni ugy ahogy a kaját !

Mi akarunk főzni !

Az anyagi helyzetünk elég rossz !!

2012. jún. 11. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Buszt ha nem a szállásal foglalod lehet drágább.

De érdemes lenne utazási irodáknál szétnézni.

pl.: [link]

az apollon travelnek elég olcsóak az áraik, de meg lehet érdeklődni az ibusznál vagy ilyesmi.

Ahogy nézem 17 és 23 ezer közt alakulnak a buszjegyek attól függ mikor mennél.

De mihamarabb le kellene foglalni hogy legyen hely.

Hidd el biztonságos a busz.

Érdemes fejenként olyan 200 euró körül vinni, de ha tényleg csak magatoknak főztök, itthonrol is visztek amit lehet akkor olcsóbban is ki lehet jönni. Ott minden drágább mint nálunk, persze nem sokkal de azért drágább.

A víz ott körül van ahogy előttem írták.

2012. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Egyébként a hellasz.hu fórumán nézelődj a Makrygialos topikban, ott sok hasznos infó van :) Meg nézegesd az élménybeszámolókat, abból is sok minden kiderülhet.

Pl most néztem egy Sarti-s beszámolót, hát most már nem 0.6-1 euró közt van egy zsugor ásványvíz, hanem 2-3 :S

2012. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már tettem fel kérdéseket !

Köszönöm is a válaszokat de lenne több kérdésem is !

Ugye mi az Andromeda Travellel nyertünk egy 7 éjszakás Görögországi ( Makrygialosra )

Az utat velük kel lebonyolítanunk !


Kérdéseim :

1. Mennyire biztonságos a busz ? ( Mostanába sok a buszbaleset )

2. Hány óra oda az út?

3. Hány liter vizet lehet kivinni személyenként a buszon ?

4. Melyek a tiltott élelmiszerek? / egyéb dolgok?

5. Akkus hűtőtáskában megromlik-e a zsírban lesütött sűlthús?

6. egy ember hány pogyázt vihet ki?

2012. jún. 13. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:

megint én vagyok.

1. ezt már leírtam. Mi mindig busszal utazunk, és eddig szerencsére semmi gond nem volt (ezt lekopogom), szóval szerintem nem kell izgulni, csak hiába okozod a feszültséget magadnak.

2. attól függ, hogy honnan indultok, és mennyit kell várakoznotok a határon. Nyilván, Miskolcról tovább tart az út, mint Szegedről...A határon pedig átléphettek akár 10 perc alatt is, de mi pl legutoljára odafelé a macedón határon (macedón-görög) 4 órát várakoztunk (július 10) !!

Egyébként 16-24 óra átlagosan.

3. Szerintem ez nincs korlátozva. Annyit vigyetek, amennyire szükségetek lesz, de próbáljátok korlátozni a vízfogyasztásotokat, mert a busz csak 4 óránként áll meg pihenőre, és ott főleg a női wc-nél óriási sorok vannak. Hiába írják azt, hogy van wc a buszon, azt az esetek 90%-ban nem lehet használni...Én pl nyáron 6-7 liter vizet is megtudok inni (lány vagyok pedig), de a buszon egy utazás alatt próbálok 1,5-2 liternél nem többet inni, mert különben 10 percenként pisilnem kellene, ami nem lenne túl jó...így is sokszor a pihenő előtti 1 órában már majd' meghalok :D Ja és a pihenő után miután felmentetek a buszra, szerintem egy 1,5-2 óráig még ne igyatok semmit (csak ha nagyon szomjasak vagytok), mert nem fogjátok kibírni a következő pihenőig. Sört, és egyéb szeszes italokat, amiket sok magyar szivesen fogyaszt a buszos utazása során, pedig kerüljétek, mert akkor tényleg meg fogtok halni :D

4. Nyers hús az biztos, a többit nem tudom... De ennek neten utána lehet nézni.

5. Fogalmam sincs erről, mi nem szoktunk itthonról kaját vinni, vagy nyaralás alatt főzőcskézni, hűtőtáskát sem viszünk.

6. Ezt szintén nem tudom, talán fejenként 2, de nem akarok hülyeséget mondani, nézd meg az utazási irodátok honlapján. Ha nem írja, akkor kérdezettek rá.

2012. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mikor tettél fel kérdéseket a hellasz-on? Most néztem, utoljára május 13.-án írtak a topikba.

[link] --> erre gondoltam

2012. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!
2012. jún. 14. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!