Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai magyarok! Tudnátok...

Angliai magyarok! Tudnátok segíteni a tapasztalataitokkal?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, a húgom 18 éves. Mindketten jól beszélünk angolul, még idén szeretnénk kimenni Londonba szerencsét próbálni.

Vannak kint rokonaink, megígérték, hogy segítenek majd mindenben, de ők sajnos nem londoniak.

Tudnátok nekem mesélni a saját tapasztalataitokról? Mire érdemes odafigyelni, hogy a legkönnyebb munkát találni, stb...

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! :)



2012. jún. 12. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy találtam munkát először hogy bevittem a cv-met kb 50 helyre, 2 visszahívott, és fel is vett volna mind a 2, a full time-ot választottam. A párom ügynökségen keresztül talált munkát, igaz már ő sem ott dolgozik, mert az szállodai takarítós meló volt, de mivel munka nélkül érkeztünk a semminél jobb. A gumtree.com-on is érdemes körülnézni.
2012. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy tanácsom van! Tudjatok rendesen angolul és lehetőleg rendelkezzetek egy szakmával! Ha enélkül érkeztek, akkor nagyban csökkennek az esélyeitek. Az alap munkák(mosogatás, takarítás) egyre nehezebb megkapni, mert mindenki ezeket keresi! Mellesleg egyre nagyobb gond, hogy sok kisegítés és hasonló melók csak részmunkaidősek, abból pedig nagyon nem lehet megélni itt sem. Az elején, amíg nincs jobb, addig el kell vállalni bármi hivatalos munkát, de onnan fél éven belül dobbantani kell, ha valaha is jobb munkát akarsz! Ugyanis tapasztalatom szerint, aki nem lép tovább a minimálbéres munkáknál 1 év alatt sem, az már onnan nagyon nehezen lép tovább és sivár élete lesz!
2012. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól beszéltek angolul, akkor induljatok neki. Majd lesz valahogy... az igaz, hogy nehéz munkát találni, de nyelvtudással nem lehetetlen és mivel még fiatalok vagytok sok minden ki fogtok bírni. Az eleje valszínű szívás lesz, de hosszútávon több esélyetek van jó életet kialakítani. A lényeg, ohgy tanuljatok, amint lehet. Angol végzettséggel még több esélyetek lesz.

Csak ügyesen! A lényeg, ha akadályba ütköztök ne hátráljatok meg, hanem menjetek tovább! :)

Sok sikert!

2012. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)))
2012. jún. 18. 09:01
 5/5 Timbaa válasza:

Szia!

Mi január óta vagyunk kinn Angliában,és mindketten jól beszélünk angolul. A párom 6,hangsúlyozom HAT hónapja keres ÁLLANDÓ munkát...a part time-os melókkal kitörölheted a segged,már bocsi :/

Nincs tapasztalatod,nincs referenciád? (hozzáteszem legalább kettő)és KINTI nem magyar referencia.

Ja jogsival (ha van)meg csak U.K full clean driving licence...:D pfff...CSAK tutira,csak ismerős ROKON nem másik magyar segítségével kijönni,(már bocs megint,ez személyes tapasztalat)vagy pedig qva sok pénzzel (és nem 1000font) ami kitart ha nem találsz munkát,mert lakást-depozitot- kaját - venni kell,és élni kell...kolbászból már itt sincs a kerítés. Ja és napi 20 önéletrajz megy el nem egy féle állásra,plusz cv drop már nem csak a városba...ja igen és írd be a gumtree.com ra h live in couple...hány magyar kinn élő hírdetést fogsz találni akik már most szarba vannak...Én jelenleg housekeeper vagyok,és a fizetésem semmire nem elég :D Ja és ne room-rate munkát nézz ha szállodába mész,egy jótanács, csak órabéres...Asszem így egy löketre ennyi :D

2012. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!