Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni magyarok, mennyi kb....

Londoni magyarok, mennyi kb. egy kocsit fenntartani kint?

Figyelt kérdés
Akarok kint venni majd egy kocsit a munkámhoz (kint is akarom használni) és érdekelne, hogy fontba mennyi/milyen adókat kell fizetni a kocsira? (Csak a kötelezőek érdekelnek.) Én személy szerint egy E38-ason gondolkozok, 730i.
2012. ápr. 26. 14:16
 1/6 anonim válasza:
Szia! Ezen az oldalon van fórum, ahol kint élőktől kérdezhetsz, egy kicsit megbízhatóbb :) [link]
2012. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem olcsó. Leírom én mennyit fizetek a kocsimra. (2003-as Audi A3, 1.6-os motor)


Éves biztosítás: 985 font

Éves "road tax": 250 font

MOT: 54,85 font, ezen felül ha van javítás, akkor az horror áron van, de eddig szerencsére nem kellett javíttatnom.

Éves parkolás a saját zónámon belül: 100 font

Ezen felül, mivel hetente 2 alkalommal behajtok a dúgódíjas zónába, így az heti 2x 10 font, azaz havonta 80 font. Emellett havonta 1 alkalommal tankolok 55 liter üzemanyagot, ami jelenlegi áron cca. 80 font/hó.


Alsó hangon a kocsi fenntartása havonta 200-220 font. Nem keresek rosszul, de itt nagyon jó a tömegközlekedés, úgyhogy lehet hogy lemondok a kocsiról, mert csak viszi a pénzt.

2012. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem olcsó, nekem is minden vágyam egy kocsi, amivel hazafurikázhatnék nyaranta keresztül Európán, de sajnos még nem engedhetem meg magamnak.
2012. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitok :)
2012. ápr. 26. 20:12
 5/6 A kérdező kommentje:

# 2/4

Megkérdezhetem h mit dolgozol? Én egy E38-as 730i-re pályázok :$ Annak is kb. ilyen adói lennének? Befolyásol vmit h 3 literes motorja van meg h kb. 2 tonnás a gép?

2012. ápr. 26. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:

"# 2/4

Megkérdezhetem h mit dolgozol? Én egy E38-as 730i-re pályázok :$ Annak is kb. ilyen adói lennének? Befolyásol vmit h 3 literes motorja van meg h kb. 2 tonnás a gép?"


Igen, befolyásolja. Minél nagyobb köbcenti egy autó annál drágább a biztosítása is. Aztán ha az autónak magas a CO2 kibocsátása, akkor a magas biztosítás mellett még a road tax is drága lesz. Az én autóm CO2-je 194 g/km, ezért nekem az éves road tax 250 font. A biztosítás ára rengeteg dologtól függ, csakúgy mint otthon. Ha fiatal 25 év alatti vagy, londoni, és 3 évnél frissebb a jogsid, akkor a legmagasabb díjat fizeted. Egy 23 éves angol kollégám vett egy Audi A8-ast, az éves biztosítása 3300 font. A road tax-ja pedig 1000 font évente. Nagyon eltérőek a biztosítás árak, én mindig online alkusszal kötöttem meg, mert idekinn ez a legegyszerűbb. A barátnőm autója egy 1,2-es Fiat punto, ő 770 fontot fizet biztosítást.


Egyébként java programozó vagyok, nettó 2300 fontot keresek, de a kocsit szerintem eladom, mert bár azt hittem hogy kell, de itt Londonban olyan jó a tömegközlekedés, hogy azzal bárhova eljutok, így a kocsi csak felesleges pénzkidobás.

2012. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!