Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy friss diplomás magyar orvosként (pl. Semmelweisen végezve) Angliában dolgozhassak és bekapcsolódjak a rezidensképzésbe?

Figyelt kérdés

Már van nyelvvizsgám, most nyáron készülünk különtanárral a Cambridge felsőfokúra, amit az Egyesült Királyságban is elfogadnak (meg szinte mindenhol). Németet is tanulok, de azt majd jövő nyáron, és abból szerintem csak középfokúm lesz.

Most azt szeretném inkább kérdezni, hogy tapasztalaitok és ismereitek szerint mi szükséges a kinti rezidensképzéshez való bekapcsolódásba? Mert gondolom Angliába nem olyan nehéz kijutni, mint az USA-ba. Gondolkodtam Ausztrián is (ugye az közelebb lenne), de én a német nyelvet kevésbé szeretem, mint azt angolt.


Jövőre felvételizem. (és egyetértek a hallgatói szerződéssel, szíves örömest visszafizetem a képzésem díját, de erről itt nem szeretnék vitát nyitni)


Előre is köszönöm!

17 / L



2012. jún. 13. 16:43
1 2
 11/11 anonim válasza:
Mi lett a vége? Hogy alakult a dolog? :) Amúgy mind a 4 magyar orvosiról "tárt karokkal" várják a frissen végzett orvosokat külföldön, így Anliában is. (Csak a Semmelweis kiemelésre reagálva.) Nem tudom, miért nézik le a 3 vidéki orvosit, mind a 4 egyetemen végeztek már kiváló szakemberek és mind a 4 egyetemen olyan profok tanítanak, akiket Angliától kezdve az USA-n át mindenhova hívnak vendégelőadónak egyetemekre.
2015. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!