Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok,...

Angliában élő magyarok, tanácsot adtok?

Figyelt kérdés

Megyek ki Manchesterbe, és csak kíváncsi lennék mit ajánlanátok hogy kipróbálják. Milyen ételt érdemes megvennem, mit nem szabad kihagyni :D édességtől kezdve minden, ital stb.


2. milyen cigik vannak ott? mit szoktak ott szívni?



2012. jún. 17. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A cigik hasonlóak, mint otthon, van egy-két eltérő fajtájú(Benson&Hedges, stb.), de ha jót akarsz, akkor nem Angliában veszel cigit. Én itt élek, nem keresek rosszul, de még én is meggondolom, hogy mennyit szívok, mert rohadt drága a cigi. Augusztustól még drágább lesz, adót emelnek. A legolcsóbb cigi a Pall Mall, 19 szálas, 5.30 font körül van. Amit én szívok, az 7.21 fontba kerül. 9.5 fontos nettó órabérem van, így majdnem egy órát dolgozok egy doboz cigiért. Durva!
2012. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Manchester hatalmas gyárváros.Nem tetszik,mert zsúfolt,koszos,büdös. Tudom nem erre voltál kíváncsi,de leírtam, hogy ne érjen meglepetés..Ja és vigyázz magadra,légy éber,mert a közbiztonság nagyon silány..

(bocsi,hogy leírtam,de jó ha tudod.Éltem Manchesterben fél évet)

A kérdésedre a válasz:


Hogy milyen ételt veszel,azt te tudod. Amit ne hagyj ki!

Ha szereted akkor mindenképpen vegyél

csirkés vagy bárány kebabot. Kezdésnek ajánlom hogy medium méretet vegyél,mert nagyon nagy adagot adnak.(lehet hogy a large már túl sok lesz)

Kóstold meg a vaníliás fánkot. Tesco-ban árulnak..isteni finom.

Ha finom kenyérre vágynál, ami emlékeztessen a hazai kenyérre akkor vegyél tigris kenyeret.

Vannak csokik amik isteni finomak. (most nem ugrik be a nevük,de holnap úgyis megyek vásárolni,akkor esetleg ha nem felejtem el, felírom.)

Igazából nem sok dolog van amit nem szabad kihagyni. Ha kint élsz,akkor úgyis mindent megkóstolsz idővel, hogy tud mi a jó és a rossz.

Mondjuk Manchesterben is van Savoy pub. Ha oda beülsz akkor mindenképpen rendelj duplaburgert. Ha szereted a sört akkor csapolt guinness sört is igyál.

2. Mindenféle cigi kapható, csak drágák. Én nem dohányzom,így nem is nagyon figyelem ki mit szív. A kollégáimon látom,hogy angol létükre a cigivel úgy igyekszenek spórolni,hogy a legolcsóbb cigifüvet veszik meg,és maguk sodorják..Sok féle cigi van,de ha bagózol akkor számíts arra,hogy jó sok pénzedet el fogja vinni.(drágább mint otthon)

2012. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:) köszönöm szépen, nehéz lesz megszokni a fontot és az értékét
2012. jún. 17. 17:33
 4/8 A kérdező kommentje:

2. Neked is köszönöm szépen, örültem a válaszodnak, hát sajnos ott kaptam munkát. Szomorú hogy ilyen büdös meg koszos:/, de pest sem lehet jobb szerintem :D


és cigiről lehet le kéne szoknom.


De hasznos volt köszönöm :D

És esetleg valami infó a szórakozó helyekről?

2012. jún. 17. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit fogsz dolgozni? Csak mert ha minimálbér körüli összeget fogsz keresni, akkor szerintem meg kellene szabadulni a cigitől, mert nem fogsz kijönni a pénzedből.
2012. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valami autó kozmetika, de még ez nem biztos, és ismerősöm kiment oda dolgozni, majd kapom tőle a bővebb infót
2012. jún. 17. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:

kettes vagyok

Én született budapesti vagyok,így ha én azt mondom hogy Manchester koszos,büdös akkor elhiheted nekem..:D Budapest Manchesterhez képes patyolat tiszta.

Mivel Manchester a harmadik legnagyobb város Angliában így nem sorolható az olcsóbb városok csoportjába. Ezért ha létminimumi a fizetésed,nem árt a cigiről lemondani, vagy megkérni valakit,hogy rendszeresen postázzon ki neked cigit. Tényleg drága,ahogy az alkoholos italok is.

Szórakozási lehetőség van a városban,de maga a szórakozás sem olcsó mulatság. Mi néha a Savoy-ba ültünk be beszélgetni, enni,és meccset nézni. Ez egy angol pub.Koszosnak koszos,de jó a kaja,és elfogadható az ára.

Lehet menni discó-ba. Mi nem jártunk,mert drága a beugró,és semmi kedvünk nem volt a sok lerészegedett tizenévesek közt ugrálni pocsék zenékre. Vannak pubok ahol élő zene van..Néha ilyen helyekre elmentünk.Befizettünk fejenként 10-15 fontot és ehettél,ihattál,élvezhetted a zenét. De ez a szórakozás is jó ha 2 havonta volt.

Manchesterben érdemes egyszer elmenned a stadionba. Drága a belépő( amikor ott éltünk 2 éve akkor 19 font volt a belépő)) kimehettél a pályára,a múzeumba stb.

Megmondom őszintén nekünk itt Angliában a szórakozásunk abból áll,hogy felfedezzük Angliát. Amikor időnk ,és pénzünk van rá akkor megyünk kirándulni.Nagyon sok szép hely van amit érdemes nem kihagyni.

Röviden: Ha szórakozni akarsz akkor szintén a zsebedbe kell nyúlnod.

2012. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

AAz igen:D hát akkor a koszra számítani fogok:D

Nincs olyan szabály hogy mennyit küldhetnek cigiből egyszerre? Meg vihetek magammal ki repülőn?

Bulizni sem fogunk sokat szerintem, inkább koncentrálok a munkára, ha úgy van a felfedezés/ kirándulás jól hangzik.:) És a savoy-t megkeresem

Hát nagyon szépen köszönöm az infót és tanácsot:) sokat segítettél!

2012. jún. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!