Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nemzetközi diákigazolványt...

Nemzetközi diákigazolványt elfogadják Németországban?

Figyelt kérdés
Pontosabban azon is belül egy Berlinből induló kisebb városkába. Minden esetben fel tudom használni vonaton való utazáshoz, vagy csak bizonyos esetekben, bizonyos helyeken lehet?

2012. jún. 21. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A "nemzetközi" jelző azt jelenti, hogy igen, el. :)
2012. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó igaz, tényleg hülyének tűnhettem most. :D

Csak olvastam pár hasonló kérdést, ott meg volt aki ezt igazolta, és volt aki megcáfolta. Legjobb lesz, ha ma elmegyek és személyesen járok utána. :)

2012. jún. 22. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég megtévesztő dolog ez a nemzetközi diákigazolvány elnevezés.

Ez elsősorban kulturális és szabadidő programokra biztosít kedvezményes belépést.

Nem egyenértékű a magyar diákigazolvánnyal, tehát utazási kedvezményt nem biztosít a klasszikus értelemben, például vonaton, buszon, stb. hosszabb távon.

Szóval nem olyan széles körben alkalmazható, mint az elsőre gondolnád.

Elmehetsz vele olcsóbban múzeumba, de tömegközlekedni nem fogsz vele kedvezményesen.

Komolytalannak tartom ezt a kártyát, nem is az oktatási intézmények bocsájtják ki, hanem egy független szervezet.

2012. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most tényleg? Pont tömegközlekedéshez kéne. Nincsenek kivételek, ahol elfogadják? Valami busz vagy vonattársaság Németországban...
2012. jún. 22. 15:31
 5/5 anonim válasza:
YO
2012. jún. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!