Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban milyen az...

Németországban milyen az élet? Nehéz megtanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Németországba akarok költözni,és nem tudom hogy nehéz e a nyelv megtanulása,milyen ott az éghajlat,stb.Köszi a válaszokat!

2012. jún. 19. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Hol élsz, hogy nem tudod milyen ott az éghajlat?? Szerinted milyen lehet? Nem hallottál még a német nyelvről?
2012. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Itt élek a földön :),amúgy nem tudom hogy esős e Németország,vagy nem annyira,mert én Frankfurtba költöznék.Különben meg én az angolra vagyok ráállva,az megy jobban.
2012. jún. 19. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Konkrétan Frankfurt, esős, hideg.
2012. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Leegyszerűsítve a kérdést, Németországon belül a legkellemesebb klíma Bajorországban van (München, Augsburg környéke), mert az van legdélebbre, de pár fokkal hidegebb, mint Mo-on. Észak fel haladva ill. a hegyes vidékeken egyre alacsonyabb az átlaghőmérséklet és egyre több az eső. Berlin ill. Lipcse környékén is lehet nyáron 30 fok feletti meleg, de jóval hűvösebb is lehet az idő. Szval nagy ország, nem annyira egységes a klíma...

Német nyelv, szerintem nehezebb mint az angol, de az angol nyelvismeret segíthet valamit (vannak közös/hasonló szavak, kifejezések, a nyelv logikája hasonló), de a német nyelvtan szerintem sokkal nehezebb. Én 0 német nyelvismerettel biztosan nem mennék ki, még úgy sem, hogy sok német beszél angolul (főleg nagyobb városokban, iatalabb generáció, turizmusban dolgozók, multicégeknél, stb.)

2012. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
München valtozo kedd 30 fok ma 28 esos :D kis szellel :D ha hajlamos vagy ra akk gyorsan fog menni a nemet tanulas 23 F
2012. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Azt lenne még jó tudni,hogy ott sokat lehet e keresni.Úgyértem pl.szállodákban vagy gyárakban,vagy hol lehet sokat keresni.Mert valamikor október táján mennék.
2012. jún. 21. 18:11
 7/8 anonim válasza:
100%

Az egyik barátnőm kinn dolgozik (szállodában takarít). Hát nem sok volt a német tudása de azért az alap szintet tudta. Jól keres de azért nem olyan nagy kunszt. Kint nagyon jól lehet keresni de azért ahhoz végzettség is kell. Ahhoz meg nyelvtudás kell hogy megértesd magad.

Egyébként az élet alapjaiban jobb Németországban. Nagyszüleim egy kis faluban élnek és ott valami elképesztő nyugalom , béke van. Más világ.

Egyébként szerintem így nulla nyelvtudással és elképzeléssel hogy mégis mit csinálnál kint , ne indulj el.

2012. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Ha alaposan megtervezed, biztos vagyok benne, hogy ott kellemesebben tudsz majd élni, mint itthon, Magyarországon. :)

Kint pedig már 1-2 év alatt belerázódsz a nyelvbe. (Habár ez attól függ mennyire vagy fogékony az ilyenekre?!) :)

Sok sikert! :) Ott már csak jó lehet!!! :)))

2012. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!